wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Post autor: Fastener » ndz lut 16, 2014 22:13

Witam przymierzam się do wymiany uszczelki pod pokrywą zaworów w silniku 1.8T AUQ , uszczelkę mam zamiar zmienić na nową z Elringa wiem, że kompletna składa się z tej na obwód pokrywy i małej środkowej. Starą uszczelkę należy ściągnąć dokładnie oczyścić miejsce przylegania uszczelki i założyć nową. Teraz pytania co jeszcze będzie mi potrzebne do zmiany tej uszczelki ?
-benzyna ekstrakcyjna do czyszczenia
klucz dynamometryczny chyba nie ? w jaki sposób dokręcać śruby pokrywy ? -> każdą powolutku palcami potem delikatnie każdą coraz mocniej kluczem do oporu ?
na co zwrócić uwagę podczas wymiany uszczelki ? słyszałem o jakimś miejscu w okolicach napinacza łańcucha.
czy nową uszczelkę należy czymś nasączać bądź smarować ?

Wymiana wiadomo z jakiego powodu wycieki i pocenie się starej uszczelki.



Awatar użytkownika
homer21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1011
Rejestracja: wt lis 15, 2011 13:25
Lokalizacja: Pniówek

wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Post autor: homer21 » ndz lut 23, 2014 20:00

po rozkręceniu wszystkiego i wyjęciu starej uszczelki porządnie odtłuszczasz następnie w miejscach takich jak zgięcia ,łuki nasmarowac LEKKO! silikonem z wiadomych przyczyn , do odtłuszczania benzyna ekstrakcyjna,nitro, dokręcać należy tak że, po założeniu wszystkiego należy z umiarem to dokręcić nie od razu ile się da ponieważ uszczelka musi się ułożyć , powiedzmy że z lekkim oporem , następnie na drugi dzień oczywiście jak samochodem jezdziłeś dokręcasz już mocniej , Chyba jasno opisałem jak i co ?

Obrazek


Mój Mk2 1.8 T :D http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=514787" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Fastener
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 745
Rejestracja: sob wrz 15, 2012 16:48
Lokalizacja: Częstochowa

wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Post autor: Fastener » pn lut 24, 2014 00:36

Uszczelkę zmieniłem w piątek założyłem nową Elringa bez żądnych maści uszczelniających, wszystko przed tym jednak odtłuściłem benzyną ekstrakcyjną. Narazie nie widzę żadnych wycieków jednak na wałkach rozrządu były plastiki widoczne na tym zdjęciu http://img01.tablica.pl/images_tablicap ... djecia.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; nie wiem czy coś źle zamontowałem czy co bo gdy przyspieszam to słyszę plastikowy terkot dobiegający z pod maski tak jakby te plastiki pod pokrywą grały ...



rutek33
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz kwie 16, 2017 16:46
Lokalizacja: Bydgoszcz

wymiana uszczelki pod pokrywą zaworów

Post autor: rutek33 » czw cze 01, 2017 23:23

Siła dokręcania śrub to 10nm powinno sie dokręcać na krzyż aby nie wygiąć pokrywy aluminiowej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości