korektor siły hamowania z seata ibizy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: kwach89 » sob paź 20, 2012 08:51

witam wszystkich mam takie pytanie nie mam zamontowanego korektora siły hamowania w aucie ani jak go kupiłem to też go nie było. facet na stacji diagnostycznej mi sapał ze musi być ale ma tłumaczyłem ze w niektórych modelach nie było ale i tak on swoje. i tu jest pytanie czy korektory siły hamowania z Ibizy będą pasowały do mojego Gofra??
Obrazek na zdjeciu mamy z Ibizy
a i jeszcze jedno pytanie czy pompa hamulcowa z Ibizay może pasować do mojego Golfa czy nie ?
Z góry dzięki za odpowiedzi pozdrawiam :D



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14090
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: Michał_1977 » sob paź 20, 2012 13:44

kwach89 pisze:tłumaczyłem ze w niektórych modelach nie było ale i tak on swoje.
Wydaje mi się,że były we wszystkich,no chyba,że ktoś wywalił,popełniając wielki błąd tym samym :bajer:
Pompa bedzie pasować.
Zamiast tych bubli załóż normalny korektor dedykowany do mk2.Na szrocie można kupić za marny grosz i to w bardzo dobrym stanie i przynajmniej będziesz miał regulację.


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: kwach89 » sob paź 20, 2012 22:50

Dzięki Michał co do tego ze nie było korektora to jest taki fakt ze nie miałem tej blachy do której przykręca się sam korektor ona jest przyspawana do mocowania gdzie przykręca się belkę (nie wiem jak dokładnie się nazywa te mocowanie) normalnie tego nie miałem mam już to zrobione bo wykręciłem z auta które to miało. ale gdzięs na niemieckiej stronie poświęconej golfowi wyczytałem ze nie wszystkie modele to miały mój jest w 1986r więć nie jest młody. a le dzieki za rzeczową odpowiedz
pozdrawiam



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: jhosef » sob paź 20, 2012 23:03

Michał_1977 pisze:Wydaje mi się,że były we wszystkich,no chyba,że ktoś wywalił,popełniając wielki błąd tym samym :bajer:
Nie we wszystkich. U mnie w mk2 nie ma. Z tego co zdążyłem zaobserwować to nie było w słabszych silnikach przy bębnach z tyłu 180 mm.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: Paweł Marek » sob paź 20, 2012 23:49

nie było nawet w niektórych mk3. Lepiej żeby był ale trochę problem jego braku się chyba trochę wyolbrzymia. I tak są słabe hamulce bębnowe z tyłu, trochę inaczej sprawa się ma jak są tarcze. Jeśli nie masz to sobie fakt7cznie dokup, ja kupiłem za 3 dychy sprawny, tyle że czeka cię wymiana przewodów hamulcowych albo jeśli już masz zmienione na miedziane lub miedziano-niklowe to trzeba je ciąć i końcówki zarobić pod korektor.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
kwach89
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn paź 25, 2010 16:20
Lokalizacja: gliwice

korektor siły hamowania z seata ibizy

Post autor: kwach89 » ndz paź 21, 2012 00:40

przewody już miałem rok temu wymienione i facet powiedział ze fajnie hamują i jest wsio ok a teraz pojechałem i mi zaczął stękać i jąkać ze nie mam korektora i blleee bllleee i więc muszę go sobie zrobić przynajmniej był na tyle fazjny ze nic nie nie wziął kasy tylko kazał zrobić to i przyjechać to wtedy mi zrobi normalny przegląd .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości