halas ze sprezarki klimatyzacji

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » śr maja 02, 2012 21:12

Witam
jestem nowy wiec prosze o wyrozumialosc, szukalem odpowiedzi ale nie spotkalem sie z takim przypadkiem... odpalam klime, wentylator klimy zaczyna chodzic, a agregat halasuje, oczywiscie nie chlodzi...czy moze byc to padnieta sprezarka czy sprzegielko?? moze cos pomoc nabicie klimy czy teraz to juz za pozno na takie dzialania?? przyznaje sie bez bicia ze nie zerkalem do klimy od dluzszego czasu poza filtrem oczywiscie...



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Prosze o pomoc Golf, halas ze sprezarki KLIMATYZACJI

Post autor: 21Golfista21 » śr maja 02, 2012 21:15

na sprężarce jest łożysko które można wymienić, zazwyczaj ono hałasuje.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: Prosze o pomoc Golf, halas ze sprezarki KLIMATYZACJI

Post autor: centurion.zs » śr maja 02, 2012 21:21

21Golfista21 pisze:na sprężarce jest łożysko które można wymienić, zazwyczaj ono hałasuje.
powiedzmy ze to wyeliminuje halas...a co z chlodzeniem ktorego nie ma?? oczywiscie klima wczoraj dzialala i przejechala ze mna ponad 700km, rano tez dzialala pozniej samochod stal 9h i przestala chodzic :(



Awatar użytkownika
21Golfista21
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 717
Rejestracja: ndz lut 15, 2009 14:00
Lokalizacja: Strzelin

Prosze o pomoc Golf, halas ze sprezarki KLIMATYZACJI

Post autor: 21Golfista21 » śr maja 02, 2012 21:36

sprawdź czy masz środek chłodzący, zdejmij korek i wciśnij śrubokrętem zaworek jak leci gaz to ok jak nie to znaczy że gdzieś uciekł i masz nieszczelność wtedy klima nie będzie chodzić.


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=351409 nowy nabytek
to nie, że ja się boję prędkości to prędkość boi się mnie :D

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: zikr6 » czw maja 03, 2012 14:28

A jaki to hałas?Czy po wyłączeniu klimy ustaje?Jeżeli tak to mogą to być popękane blaszki zaworu w korpusie sprężarki klimy.



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » czw maja 03, 2012 20:02

zikr6 pisze:A jaki to hałas?Czy po wyłączeniu klimy ustaje?Jeżeli tak to mogą to być popękane blaszki zaworu w korpusie sprężarki klimy.

hmm..ciezko to okreslic...piszczy a jak dam wieksze obroty to tak jak skrecasz na maksa kola to slychac pompe wspomagania, to tak mniej wiecej podobnie...po wylaczeniu ustaje...martwi mnie ze moze byc to sprezarka :( jestem poza granicami pl stad nie mam jak podjechac do kogos kompetentnego, a zastanawiam sie czy kupic sprzeglo kompresora czy raczej caly kompresor uzywany...na alledrogo jest pare niby z malymi przebiegami tylko ciekawi mnie czy warto w takie cos inwestowac :-(



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: zikr6 » czw maja 03, 2012 20:42

Jeżeli piszczy to sprzęgło klimy do wymiany.Koszt około 120 zł+ robocizna.Kup samo sprzęgło jeżeli Twoja klima chłodziła dobrze.Sprawdź przy włączonej klimie jeżeli zacznie piszczeć czy obraca się wewnętrzne koło sprężarki.Pisk powoduje ślizgająca się tarcza zabieraka sprzęgła.



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » czw maja 03, 2012 22:27

zikr6 pisze:Jeżeli piszczy to sprzęgło klimy do wymiany.Koszt około 120 zł+ robocizna.Kup samo sprzęgło jeżeli Twoja klima chłodziła dobrze.Sprawdź przy włączonej klimie jeżeli zacznie piszczeć czy obraca się wewnętrzne koło sprężarki.Pisk powoduje ślizgająca się tarcza zabieraka sprzęgła.
chlodzila dosyc dobrze, nie wiem czy sie dobrze rozumiemy odnosnie kola, chodzi tobie o ten trzpien na klucz 13 czy cale kolo??

wiec zebysmy mieli jasnosc...idzie kolo pasowe, jest elektromagnes ktory zalacza agregat, i teraz jesli klima jest WYLACZONA to kreci sie kolo pasowe a w srodku kola pasowego drugie kolo stoji w miejscu, gdy klima jest WLACZONA kolo w srodku kreci sie razem z kolem pasowym, teraz bardzo wazna kwestia, czy w tym wewnetrznym kole ma krecic sie trzpien sroby nr 13 czy ma stac w miejscu i co to moze oznaczac...u mnie ten trzpien sie NIE kreci... :rozpacz:



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » czw maja 03, 2012 22:51

zikr6 pisze:Jeżeli piszczy to sprzęgło klimy do wymiany.Koszt około 120 zł+ robocizna.Kup samo sprzęgło jeżeli Twoja klima chłodziła dobrze.Sprawdź przy włączonej klimie jeżeli zacznie piszczeć czy obraca się wewnętrzne koło sprężarki.Pisk powoduje ślizgająca się tarcza zabieraka sprzęgła.
a powiedz gdzie takie kolo moge dostac za 120zl?? z tego co sie orientuje i gdyby sie okazalo ze to sprzeglo to mozna to wymienic nie rozszczelniajac ukladu...chyba ze sie myle...pzdr



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: zikr6 » pt maja 04, 2012 08:09

centurion.zs pisze:u mnie ten trzpien sie NIE kreci.
Jeżeli u Ciebie nie kręci się wałek sprężarki po załączeniu sprzęgła to obrobiony jest wielowypust wałka.Możesz spróbować dokręcić kluczem.A jeżeli nie da rady to niestety sprężarka do wymiany.Jest jeszcze możliwość że wielowypust obrobił się na tarczy sprzęgła a wałek jest dobry(mało prawdopodobne)Trzeba zdjąć koło i obejrzeć.



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » pt maja 04, 2012 19:18

zikr6 pisze:
centurion.zs pisze:u mnie ten trzpien sie NIE kreci.
Jeżeli u Ciebie nie kręci się wałek sprężarki po załączeniu sprzęgła to obrobiony jest wielowypust wałka.Możesz spróbować dokręcić kluczem.A jeżeli nie da rady to niestety sprężarka do wymiany.Jest jeszcze możliwość że wielowypust obrobił się na tarczy sprzęgła a wałek jest dobry(mało prawdopodobne)Trzeba zdjąć koło i obejrzeć.
wiec tak, dzisiaj mialem dluzsza chwile i oto co zdiagnozowalem...kolo zapewne ze sprzeglem jest luzna, ma okolo 3 mm luzu i buja sie na boki, trzpien na klucz 14 kreci sie lekko z odpowiednim oporem, po wlaczeniu dzis zaobserwowalem ze bardzo powoli sie kreci, tzn moze kreci to zbyt optymistycznie, chcialoby sie krecic ale tak jakby sie mega slizgalo, i teraz pytanie...czy uwalilo sie sprzegielko czy tak jak pisales wielopust... :-(
probowalem dokrecic ta srube ale kreci sie razem ze sprzegielkiem a nie mialem pomyslu jak to zblokowac, probowalem kluczem do szlifierki ale i jedno i drugie kreci jakby nie bylo ze soba polaczone...jakies pomysly??



zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: zikr6 » sob maja 05, 2012 12:17

Do odkręcenia musisz użyć klucza pneumatycznego inaczej nie da rady.Ale jeżeli piszesz że jest 3mm luzu to jest nadzieja że odkręciła się tarcza i spadła z wielowypustu czyli może wystarczy odkręcić ,sprawdzić i dokręcić.Można to zrobić bez spuszczania czynnika.



centurion.zs
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: śr maja 02, 2012 20:42
Lokalizacja: ZS

Re: halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: centurion.zs » sob maja 05, 2012 20:20

zikr6 pisze:Do odkręcenia musisz użyć klucza pneumatycznego inaczej nie da rady.Ale jeżeli piszesz że jest 3mm luzu to jest nadzieja że odkręciła się tarcza i spadła z wielowypustu czyli może wystarczy odkręcić ,sprawdzić i dokręcić.Można to zrobić bez spuszczania czynnika.
dzieki wielkie za wskazowki...bede w polsce za 2 tyg to odrazu sie tym zajme, teraz pozostaje mi szyberdach i klima naturalna :)

powiedz mi jeszcze tylko gdzie wrazie cos mozna szukac sprzegielek za 120zl jak pisales?? na alledrogo sa po 350zl :otepienie:



Awatar użytkownika
PinkFloyd
Lord GTI
Lord GTI
Posty: 3551
Rejestracja: wt paź 17, 2006 08:53
Lokalizacja: USA

halas ze sprezarki klimatyzacji

Post autor: PinkFloyd » ndz maja 06, 2012 07:56

bieżesz klucz pneumatyczny i odkreci srube sprzegielka bez zwalania klimy, potem wywalasz podkladke od sprzegielka i nie trzeba kupowac nowego a jak nie pomoze to szlifujesz z 0,5mm trzpien sprzegielka i bedzie ok ja tak zawsze robie jak sie slizga i sie wytrze, odleglosc regulowana jest podkladkami a jak jest za mala to ja wywalasz, w instrukcji serwisowej vw jest wszystko opisane, ja zakladam nowe sprzegielko jak strae sie zgubi tak zawsze mozna uratowac, robilem tak w pasku co ma 600 tys km i lata klima po naprawie juz 2 lata na ori sprzegielku



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 27 gości