Pukanie w silniku

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » wt kwie 17, 2012 10:42

Witam wszystkich. Od razu zaznaczam, że problem dotyczy Polówki, nie Golfa, ale silniki w końcu są te same. Jest to silnik na monowtrysku 1,3 benzyniak. Polo jest z 1991 roku. Skrzynia 5-cio biegowa - była kiedyś zmieniana. Zaniepokoiły mnie wczoraj stuki w silniku, może gdzieś pomiędzy silnikiem, a skrzynią biegów. Nie wiem. Nagrałem je na filmie i wrzuciłem tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=WZkQYMv9C2U

Na początku jest nagrany pod maską, potem pokazałem jak puszcza dymek, a na końcu pukanie najgłośniej słyszalne z ''kabiny'' - trzeba na końcu troszkę podkręcić głośność, bo nagrały się dosyć cicho.

Stuki są bez względu to na którym biegu jest gałka, oraz czy sprzęgło jest odpuszczone, czy wciśniete.

Zaobserwowałem też wyciek z pompy oleju od strony rozrządu, wczoraj zrobiło 2 plamy na podjeździe, dzisiaj sucho.

Moim zdaniem dziwny jest wylot spalin z wydechu, czyżby na którymś tłoku nie odbywało się spalanie? A może Pasek rozrządu przeskoczył o 1 oczko i tłuczą tłoki o zawory? A może panewki od pompy oleju?

Dodam jeszcze, ze to efekt mojego ostatniego (jedynego) zapalenia pojazdu z górki :banghead:

Miałem jeszcze po tym inne objawy takie jak trudne wrzucanie 1 i 2 biegu, oraz stuki przy przerzucaniu biegów, które jednak ustąpiły same.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Pukanie w silniku

Post autor: wielblad2 » wt kwie 17, 2012 10:57

Rozrząd do sprawdzenia a potem pomyślimy.Według filmiku ewidentnie mi podchodżi na przeskok paska i zapłon do ustawienia.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » wt kwie 17, 2012 11:26

Dziękuję za odpowiedź. Pasek rozrządu jest cały, pracuje równo, bez zastrzeżeń, więc biorę się za ustawianie rozrządu. Znalazłem poradnik jak to zrobić, tzn. zasady ustawiania rozrządu, ale może ktoś ma jakieś porady, albo uwagi odnośnie ustawiania rozrządu? - niestety nie mam dużego doświadczenia, miałem tylko raz do czynienia z naciągaczem w innym autku.
A jeszcze mam pytanie, czy jazdą samochodem w takim stanie jak jest teraz mogę uszkodzić silnik?

Boję się też, że w skrzyni biegów mogło się coś poluzować i coś mi się zepsuje z czasem. Można to jakoś sprawdzić?

W samochodzie odkryłem ostatnio, podczas czyszczenia wlotu powietrza, że odłączona jest wtyczka od której przewód dochodzi do.. katalizatora?
Obrazek
Obrazek
Czy to możliwe, żeby w tym autku była druga sonda lambda? Albo żeby jedyna sonda lambda była odłączona?
Ostatnio zmieniony wt kwie 17, 2012 11:46 przez travellingband, łącznie zmieniany 1 raz.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Pukanie w silniku

Post autor: wielblad2 » wt kwie 17, 2012 12:48

W takim stanie jazda jest raczej nie wskazana -chyba że kolega bogaty z domu to co innego.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » wt kwie 17, 2012 13:50

.
Ostatnio zmieniony śr kwie 18, 2012 20:06 przez travellingband, łącznie zmieniany 1 raz.



travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » wt kwie 17, 2012 13:58

Znajomy użyczy mi kanału w czwartek, lub piątek więc wtedy dam znać co i jak z polówką. Za pomoc dziękuję i pozdrawiam.



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Pukanie w silniku

Post autor: wielblad2 » wt kwie 17, 2012 14:15

Powodzenia w pracach.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Re: Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » śr kwie 18, 2012 20:18

Ustawienie rozrządu wygląda następująco:

Obrazek

Obrazek

obawiam się, że klin przy wałku rozrządu jest wyłamany i nie trzyma koła, bo koło wałka rozrządu jest przesunięte względem koła wału korbowego o 0,5 ząbka.

Czy to faktycznie to? I czy ja to dobrze odczytuję? Pomocy? :los2:



wielblad2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 903
Rejestracja: czw sty 10, 2008 12:13
Lokalizacja: POZNAŃ
Kontakt:

Pukanie w silniku

Post autor: wielblad2 » śr kwie 18, 2012 20:51

O ząbek prawdopodobnie na na wałku- do poprawki.


pozdro dieselek. Golf zawsze i wszędzie.Golf był,jest i będzie.

travellingband
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: wt kwie 17, 2012 09:04

Re: Pukanie w silniku

Post autor: travellingband » czw kwie 19, 2012 07:09

Wyszło na to, że świeca była spalona. Po jej wymianie już nic nie puka.



luki123x
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pn gru 07, 2015 22:22

Pukanie w silniku

Post autor: luki123x » sob wrz 24, 2016 17:47

Czesc odgrzebuje temat. Tyle że moje pukanie występuje w bora 2.3 150km agz bardziej cyka a nie puka nie wiem czy to łańcuszek czy bardziej popychacze może ? na co stawiaćie ? albo ktoś miał już taki problem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości