[mk2] słabe hamulce golf 2 1.6TD

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Qto, miś fazi, italiano_83, Michał_1977, edzio, VIP

słabe hamulce golf 2 1.6TD

Postprzez krzymek » N kwi 08, 2012 20:35

witam. mam problem z hamulcami w golf 2 bez abs-u. Od jakiś 3 tygodni zaczęły się problemy. aby zahamować musiałem nacisnąć pedał 2 razy. za pierwszym razem pedał jest miękki i muszę go mocna wcisnąć a siła hamowania jest nieduża, a jak drugi raz go nacisnę to hamował normalnie. wczoraj niestety po 2 mocniejszych naciśnięciach za 3 razem zrobił się b. twardy i prawie w ogóle nie hamował. i teraz jak nacisnę kilka razy to robi się twardy. Dodam, że po odpaleniu pedał schodzi w dół, ale jak na zapalonym silniku nacisnę 2 raz i trzymam to też pomału schodzi. trochę poczytałem już na forum, ale chciałbym się upewnić za co się zabrać. jutro sprawdzę wężyki do serwa, ale byłbym wdzięczny za podpowiedzi.
krzymek
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 25m
Auto: Golf II
Silnik: 1.6TD

Postprzez carljohnson » Pn kwi 09, 2012 00:03

sprawdź te wężyki, pompę, uszczelkę pod zbiorniczkiem wyrównawczym, może być przeżarta, sprawdź szczelność odpowietrzników, czy płyn nie ucieka, na koniec odpowietrz układ,
carljohnson
Użytkownik
Użytkownik

Online: 6d 17h 44m
Auto: Jetta A2
Silnik: 1.6 TD

Postprzez Johnatan » Pn kwi 09, 2012 00:27

Zdjąć każde koło i zoabczyć czy nie ma wycieków. Sprawdzić też stan płynu. Lecz jak go nie bedzie to wyciek musi być. Dolać płynu pod sam korek. Zabrać przeźroczysty węzyk, napić na odpowietrznik i dusić pedał puki znikną bomble powietrza. Odpowietrzyć każde koło, Gdy pedał już nie bedzie uciekał to sprawdzamy jak hamuje. Gdy nie bedzie chciał nadal blokować kół to sprawdzamy stan klocków i w ogóle trzeba ściągnąć zaciski i zobaczyć czy prowadnice nie są zapieczone bo zacisk bedzie hamował tylko jedną stroną czyli na każdym kole spada sprawność hamowania o 50%
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer

Online: 11d 21h 39m
Auto: mk2 i mk2
Silnik: AYL PL

Re: słabe hamulce golf 2 1.6TD

Postprzez krzymek » Pn kwi 09, 2012 16:14

płyn jest specjalnie nie dolewałem i też nie ubywa go. węże koło serwa szczelne żadnych wycieków. w tym tygodniu odpowietrze układ i zobacze co się stanie.
krzymek
Nowicjusz
Nowicjusz

Online: 25m
Auto: Golf II
Silnik: 1.6TD

Powrót do Mechanika