problem z hamulcem passat b5 fl

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kubus1123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 24, 2010 15:07
Lokalizacja: Nysa

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: kubus1123 » pn mar 19, 2012 20:07

witam,posiadam passata b5 fl 1,9tdi z 2001roku. otoz mam taki problem,przy normalniej jezdzie blokuje mi sie lewe przednie kolo,gdy jezdze dluzej to potrafi sie tak zablokowac,ze auto nie ma sily jechac i staje,dzisiaj rozkrecilem zacisk,wszystko ok,a ze mialem juzauto podniesione,postanowilem sprawdzic to na odpalonym samochodzie.kolega wciskal hamulec,a ja krecilem kolem! zauwazylem,ze podczas wcisniecia pedala kolo zaczyna sie ciezej obracac,jak sie nacislo kilka razy,to praktycznie nie mozliwy byl obrot kolem,ale jak pozniej sie podnioslo reka pedal hamulca do gory,wszystko wracalo do normy!. Teraz nasuwa mi sie pytanie,co to moze byc? nie chce pakowac sie w koszty i wymieniac wszystkiego naraz.Prosze o szybkie odpowiedzi poniewaz zalezy mi na czasie,dlatego ze dojezdzam autem do pracy.z Gory dziekuje za odpowiedz



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: Haki » pn mar 19, 2012 20:27

Jest kilka możliwości :

1 - serwo ma dość
2 - tłoczek ( oring + tzw harmonijka ) mają dość i warto je zregenerować nowym zestawem za 30 zł
3 - na koniec nowy płyn hamulcowy
4 - jedna z sekcji pompy ABS - świruje

zacząłbym od 2


+ do poczytania http://forum.vw-passat.pl/threads/11392 ... ednie-kolo" onclick="window.open(this.href);return false; i http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2246533.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kubus1123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 24, 2010 15:07
Lokalizacja: Nysa

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: kubus1123 » pn mar 19, 2012 22:46

no ale tak jak napisalem,tloczek chodzi normalnie,sciaglem z niego gume i tloczek jest czysciutki i suchy caly,wiec wycieku nie ma.teraz zaobserwowalem,ze nie ma reakcji na pedale hamulca,niezaleznie od tego,czy jest auto zapalone,badz zgaszone,pedal jest taki sam,a jak mi wiadomo to po zapaleniu auta pedal hamulca powinien zrobic sie miekki :)i co zauwazylem,ze pedal mozna wcisnac jedynie max 1cm,nie wiecej,strasznie slabe sa hamulce,tak jakby nie dzialalo podcisnienie do serwa



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: Haki » pn mar 19, 2012 23:37

Pompa do wymiany ... albo układ zapowietrzony ...
W jednym z linków pisał kolega o sprężynie na serwie ... lubi podobno pęknąć i też się cyrki dzieją ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kubus1123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 24, 2010 15:07
Lokalizacja: Nysa

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: kubus1123 » wt mar 20, 2012 00:07

no chodzi o to,ze uklad byl odpowietrzany.w takim razie co najlepiej zrobic? od czego zaczac?



lukaszlukasz230292
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob mar 31, 2012 10:47

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: lukaszlukasz230292 » sob mar 31, 2012 11:30

Mam problem podczas hamowania przy niewielkiej prędkości (5km/h), jak chcę zatrzymać samochód, słychać dziwne tarcie (szum), wymieniłem klocki ale problem nie zniknął. Proszę o jakieś podpowiedzi



Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: Haki » sob mar 31, 2012 14:13

lukaszlukasz230292 pisze:Mam problem podczas hamowania przy niewielkiej prędkości (5km/h), jak chcę zatrzymać samochód, słychać dziwne tarcie (szum), wymieniłem klocki ale problem nie zniknął. Proszę o jakieś podpowiedzi

Auto do góry i ręcznie kręć kołami ... będzie tarło to znajdziesz co , gdzie i jak ,,,, może się nalocik na tarczy pojawił etc


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

kubus1123
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr lis 24, 2010 15:07
Lokalizacja: Nysa

problem z hamulcem passat b5 fl

Post autor: kubus1123 » pt kwie 13, 2012 20:43

temad do zamkniecia,wina lezala po stronie serwa,dziekuje za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości