Ogrzewanie samochodu

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Ogrzewanie samochodu

Post autor: piterlbn » sob sty 28, 2012 23:36

Witam. Czytałem dużo tematów ale nie znalazłem nic konkretnego. Mianowicie w tamtym roku w marcu pękła mi nagrzewnica wymieniłem ją na nową i od tamtej pory zaczęły się problemy z ogrzewaniem silnik jest ciepły a leci bardzo delikatne ciepłe powietrze. Płyn jest termostat nie dawno wymieniony. Czy to może być wina nagrzewnicy bo kosztowała tylko 30 zł. Dodam jeszcze ze przewody które idą do nagrzewnicy są ciepłe. Proszę o pomoc. Autko Golf II 1,6 TD 1990r. Pozdro



pajonk504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 23, 2010 18:36
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

Ogrzewanie samochodu

Post autor: pajonk504 » ndz sty 29, 2012 00:36

Może klapka (ta co reguluje ciepłe z zimnym) w obudowie nagrzewnicy nie chodzi lub jest nieszczelna ?



Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Ogrzewanie samochodu

Post autor: elsterinstromet » ndz sty 29, 2012 01:20

Kupiłeś używaną nagrzewnicę? To MK2 i może ktoś od kogo odkupiłeś nagrzewnicę jeździł na wodzie i się zakamieniała. Przepływ jest bardzo minimalny i to dlatego. Miałem golfa II i raz w lato zaciął mi się termostat i nie puszczał wody na chłodnicę. Przejechałem 30km chłodząc silnik nagrzewnicą. włączyłem ogrzewanie na 100% i dmuchawę tak samo dało radę. Więc myslę że masz problem z przepływem cieczy w nagrzewnicy. zweryfikuj to i daj znać.



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Ogrzewanie samochodu

Post autor: piterlbn » ndz sty 29, 2012 11:23

Nagrzewnice kupiłem nową te klapki chodzą bo słychać jak się je przesuwa i uszczelniłem ja bo nie było już tej oryginalnej gąbki założyłem tam taka mate co idzie pod panele. Na starej nagrzewnicy aż parzyło w ręce jak się ustawiło na ciepłe powietrze a na tej nie. Co to może być?



Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Ogrzewanie samochodu

Post autor: elsterinstromet » ndz sty 29, 2012 13:32

sprawdź czy termostat działa. Zapal auto i sprawdź czy po chwili przewody do chłodnicy nie robią się ciepłe.
Jeżeli to nic nie da to trzeba sprawdzić pompę. kiedy się już zagrzeje silnik i dalej poleci letnie powietrze dodaj gazu ma 2-2,5 tyś obr. i sprawdzaj czy powietrze robi się cieplejsze. Może pompa nie wydala. Mój ojciec miał tak w MK3 1,9TDI. Miał wirnik z tworzywa i lekko ślizgał na wałku. Przegrzewał mu się przez to w lato.



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Ogrzewanie samochodu

Post autor: piterlbn » ndz sty 29, 2012 22:01

Odpaliłem samochód gdy temperatura doszła do 90 stopni ( kreska była pionowo na środku) górny wąż był ciepły a dolny zimny. Sprawdziłem też drugą opcje gdy się zagrzał dodałem gazu i nie leciało cieplejsze tylko takie samo. dodam ze na 3 biegu wentylacji leci jeszcze zimniejsze powietrze.



pajonk504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 23, 2010 18:36
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

Ogrzewanie samochodu

Post autor: pajonk504 » wt sty 31, 2012 19:18

A może nagrzewnica zapowietrzyła się próbowałeś ściskać gruby wąż od chłodnicy jak i te 2 mniejsze co ida do nagrzewnicy ?



piterlbn
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: śr lut 17, 2010 21:44
Lokalizacja: Lublin

Ogrzewanie samochodu

Post autor: piterlbn » śr lut 01, 2012 15:22

ale co tylko je scisnac i nic wiecej? Napisz cos wiecej?



Awatar użytkownika
elsterinstromet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: czw gru 29, 2011 09:12

Ogrzewanie samochodu

Post autor: elsterinstromet » śr lut 01, 2012 22:15

zapowietrzenie nie bardzokiedy jedziesz autem to obieg jest na początku zamknięty pomiędzy silnikiem i nagrzewnicą. A poza tym po zagrzaniu i obrotach pompy samo się odpowietrza.
Żle zrozumiałeś chyba moją wskazówkę. Musisz sprawdzić czy przewód zamin dojdzie 90st. Górny ciepły dolny zimny. Co z tego wiesz? albo temp na zew jest tak niska że chłodzi ciecz w chłodnicy tak mocno że wraca już zimna. Albo pompa wody za słabo "ciśnie" może to wina że był na jałowym biegu?
Zapal auto, jak wskazówka zacznie się odrywać sprawdź przewody. termostat otwiera się w okolicach 90st. czyli jak się oderwie będzie ok 50-60 jak przewód będzie ciepły to termostat puszcza.



pajonk504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 23, 2010 18:36
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

Ogrzewanie samochodu

Post autor: pajonk504 » śr lut 01, 2012 23:32

mi tak raz w mk2 sie dzialo że mimo obiegu nagrzewnica nie chciała się odpowietrzyć no ale nie zawsze a to że jest tak zimno to niemozliwe zawsze bedzie silnik potrzebowal obiegu na chlodnice inaczej sie zagotuje nie ma szans



pajonk504
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: czw gru 23, 2010 18:36
Lokalizacja: Milicz/Wrocław

Re: Ogrzewanie samochodu

Post autor: pajonk504 » śr lut 01, 2012 23:33

piterlbn pisze:ale co tylko je scisnac i nic wiecej? Napisz cos wiecej?
odkrecic korek naciskać i patrzeć czy w zbiorniczku od obiegu nie pojawia się powietrze



Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: Johnatan » czw lut 02, 2012 00:59

mk2 sie nie zapowietrzają. kupiłeś jakąś tandetną nową z gwarancją, nagrzewnice. Gwarancje to ona ma, na szczelność ale nie na wydajność. Wywal ten syf i przy okazji sprawdz klapy kierunkowe powietrza. Kupić lepszej firmy lub używkę Valeo, ja jestem zadowolony 80stC na wydmuchu z kratki na 1biegu dmuchawy

Jak wszystko było ok ze starą tzn że pompa wody i ogólnie jest git. Problem tkwi w nagrzewnicy lub zapowietrzeniu co wykluczam. mamy na dworze -15stC i cięzko jest tej nagrzewnicy podniść temp. powietrza do +50 bo to jest aż 65st różnicy a przecież ona wytwarza ciepło 40st to masz 25st na wydmuchu czyli temp pokojowa.


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Dareczek013
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: sob lut 19, 2011 17:41
Lokalizacja: Lublin

Re: Ogrzewanie samochodu

Post autor: Dareczek013 » czw lut 02, 2012 08:58

witam. Podpinam sie do tematu. U mnie też po wymianie nagrzewnicy leci tylko delikatne ciepełko a jak włacze nadmuch na 2 to już zimne dmucha... wcześniejsza nagrzewnica to aż pażyła w ręce, ale padła mi bo zagotowało mi wode i pękła, czy to wina ten nagrzewnicy tandetnej za 40zł??


Darooo

Awatar użytkownika
Johnatan
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2555
Rejestracja: sob sty 02, 2010 20:55
Lokalizacja: Wielkopolska, Gostyń PGS
Kontakt:

Ogrzewanie samochodu

Post autor: Johnatan » pt lut 03, 2012 01:07

Dareczek013 pisze:wcześniejsza nagrzewnica
jakiej firmy była wcześniejsza nagrzewnica ?


http://adven-vksh.ru/14f20" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 18 gości