Golf IV, dziwny dzwięk, jakaś wilgoć ?

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Jacky1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 30
Rejestracja: ndz gru 19, 2010 15:22

Golf IV, dziwny dzwięk, jakaś wilgoć ?

Post autor: Jacky1990 » ndz sty 08, 2012 16:02

Mam do was pytanie. Moj ojciec po wyjasnieniu mu problemu powiedzial iz moze to byc jakas wilgoc i tyle i zeby nic z tym nie robic. Moze ma racje, ale chce sie jeszcze was zapytac. Nie wiem skad dokladnie jest ten dzwiek, na pewno gdzies z jakiegos paska. Dzieje sie to tylko i wylacznie na mocno zimnym silniku, np. po nocy i trwa to tez bardzo krotko, jakies 2 minutki. Wlacze silnik i pojawia sie taki dzwiek ći ći ći z mocnym akcentem na to Ć:) No mozna sobie to wobrazic w glowie, jakby popiskiwal gdzies pasek, cos w tym stylu. Rolki razrzadu to nie sa bo byloby to caly czas a po drugie by szumialy chyba a nie takie popiskiwanie. Moze popryskac czyms w te kolka na ktorych chodza paski, ale jesli nawet to nie wiem czym zeby czegos nie narobic. Prosze was o jakies rady, pozdrawiam:)



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Golf IV, dziwny dzwięk, jakaś wilgoć ?

Post autor: wojtas46 » ndz sty 08, 2012 16:13

Moim zdaniem może to być rolka napinacza paska wieloklinowego
Ostatnio zmieniony ndz sty 08, 2012 17:03 przez wojtas46, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Golf IV, dziwny dzwięk, jakaś wilgoć ?

Post autor: Qto » ndz sty 08, 2012 16:23

Jacky1990 pisze:Moze popryskac czyms w te kolka na ktorych chodza paski
delikatnie wodą ze strzykawki...jak dźwięk ustanie po polaniu któregoś elementu to masz winowajcę



Awatar użytkownika
Lukas_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: wt cze 05, 2007 18:36
Lokalizacja: opolskie

Golf IV, dziwny dzwięk, jakaś wilgoć ?

Post autor: Lukas_1 » ndz sty 08, 2012 16:27

Jacky1990, wiem że to może się wydać bez sensu ale wypnij silnik sterowania położeniem świateł i pryśnij po tym ramieniu jakimś penetrująco- smarującym specyfikiem. Też miałem podobne objawy ale zacząłem od :ass: strony i wybebeszyłem alternator (nowe łożyska i końcówka), nowy napinacz, dałem nowy pasek, rolkę pośrednią a jak było zimno i wilgotno, zwłaszcza rano piszczało coś nadal, miałem jeszcze wyciągać pompę wspomy i szukać tam dziury w całym ale "uratował" mnie sąsiad- szczęśliwy posiadacz stetoskopu, przyłożył, posłuchał i okazało się że popiskuje silnik od świateł i to skrytobójczo tylko jak wszystko było zimne, spróbuj to najpierw sprawdzić, po co się ładować w niepotrzebną robotę. Pozdro.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości