Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: mflash » czw kwie 21, 2011 22:57

Witam wszystkich użytkowników, fanów i miłośników Golfa IV. Od 2 latek jestem właścicielem Mk4 z 2001r. 1.9TDI (90KM) i ostatnimi czasy spedza mi sen z powiek oto taki problemik.
Od miesiąca prawie przy każdym uruchomieniu silnika i podczas jazdy zapala mi się taka lampka: Obrazek

i do tego taki komunikat BREMSBELAG PRUFEN.
Muszę jednak jeszcze wspomnieć ze prawie przez całą zimę 2011 paliły mi się lampki ABS i ESP (szczególnie wtedy gdy temperatura spadała poniżej 0), gdy paliły się te dwie kontrolki ostrzegawcze ABS i ESP to ta żółta lampka ostrzegawcza okładzin i komunikat BREMSBELAG PRUFEN pojawiały się sporadycznie. Byłem z tym problemikiem u gościa co posiada vag-a wykasował mi błędy nakazał wymienić czujnik ABS i tak zrobiłem, ponownie pojechałem aby wykasować błędy ( podczas ostatniej wizyty sprawdzał mi działanie czujników ABS każdego z osobna, powiedział ze są OK). Połączenie przewodów do pomp ABS-u zabezpieczyłem preparatem ISOL (tak jak mi powiedział ów fachowiec od vag-a). Niedawno tez wymieniłem w warsztacie płyn hamulcowy na nowy (w zasadzie już się należało, ja nim jeżdżę już prawie 2 lata a i poprzedni właściciel z zachodu myślę ze nie wymieniał :) ). klocki hamulcowe wymienione został jakieś 6000km temu i teraz są w dobrym stanie ( ok. 30%zużycia), dodam ze klocki te co są teraz i te co były poprzednio nie posiadają kabli które się podłącza do czujnika. Nawet takich wyjść na kabelki nie ma ani nie były obcięte - sprawdzałem dokładnie. Poziom płynu w zbiorniczku jest pomiędzy min a max. Brak objawów wycieku płynu przy którymś z kół - sprawdzałem dokładnie w kanale. Hamowanie jest i pozostaje bez zmian.
Dla uzupełnienia informacji o autku załączam: Obrazek

Przyznam się koledzy że rozkładam ręce, co to może być?


[i][color=#FF0040]"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem." [/color][/i]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: Qto » pt kwie 22, 2011 07:38

mflash pisze:dodam ze klocki te co są teraz i te co były poprzednio nie posiadają kabli które się podłącza do czujnika
dziwne więc by było gdyby kontrolka działała prawidłowo. Jeżeli jesteś pewien, że nigdy nie było czujników przy klockach to podaj kodowane (soft coding) licznika - trzeba pod kompa podłączyć żeby odczytać



Awatar użytkownika
norek111
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5456
Rejestracja: wt sie 07, 2007 21:30
Lokalizacja: POLSKA

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: norek111 » pt kwie 22, 2011 07:58

zmień kodowanie licznika i tyle
17 licznik
07 Kodowanie

? ? X X X
+00 - bez dodatkowych opcji
+01 - Wskaźnik zużycia klocków hamulcowych
+02 - ostrzeżenie,wskaźnik pasów
+04 - płyn do spryskiwaczy,wskaźnik ostrzegawczy poziomu
+16 - nawigacja/radio


jak robisz już coś złego,to rób to dobrze
************************************************
LAUNCH X431,VCDS 11.11.5,VAG-TACHO 2.5,VAGDashCAN 5.29,AUTO-COM,OP-COM

mflash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 22, 2009 19:38
Lokalizacja: WPI
Kontakt:

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: mflash » pt kwie 22, 2011 10:28

koledzy jeżdżę tym autkiem od 08. 2009roku i taki ani żaden inny komunikat ani kontrolka nie świeciła się. We wrześniu 2010r wymieniłem klocki i tez było OK, aż do zimy gdzie zaczął ABS i ESP wariować a gdy temperatura otoczenia wzrosła to zapaliła się ta lampka. Za mieniem na inny korek z czujnikiem zbiorniczka płynu hamulcowego - i jest to samo.
Rozumiem ze takie problemy wymagają podłączenia do kompa lecz byłem u gościa jeszcze wtedy gdy się świecił ABS i ESP i zaczynała się palić lampka zużycia okładzin o której mowa i nic nie zrobił a kasę wziął. Niestety nie potrafię tego sam pod kompem sprawdzić, Posiadam kabelek zakupiony kiedyś na allegro:
no właśnie taki:
Obrazek
kiedyś próbowałem go zainstalować razem z programem ściągniętym z internetu ale wyskoczyła mi informacja ze jest nie kompatybilny z Windows 7 64bit-owym.
Pamiętam ze odpuściłem sobie instalację. Innego kompa nie mam a przecież do tego programu nie będę kupował komputera. A gdzie by nie pojechać do jakiegoś fachmana to sobie krzyczą jak za zborze :(.


[i][color=#FF0040]"Nie dyskutuj z debilem. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem." [/color][/i]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: Qto » pt kwie 22, 2011 10:31

Bez kodowania licznika nie wiadomo gdzie szukać przyczyny...Skoro masz kabel to pożycz laptopa od znajomego - tylko żeby był system 32bit - i obadaj temat. Możesz też poszukać kogoś na grupie regionalnej...wielu userów na forum ma dostęp do interfejsów diagnostycznych i pewnie chętnie pomogą.



j-2323
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 75
Rejestracja: sob lis 12, 2011 23:59

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: j-2323 » pn gru 12, 2011 21:21

Żonie zapaliła się kontrolka od klocków, jakieś 300km po wymianie. Odkręciłem koło, sprawdziłem wtyczkę, wszystko OK. Zwarłem za pomocą kawałka blaszki bolce we wtyczce, odpaliłem auto i kontrolka nie świeci, jak wyjmę blaszkę to świeci. Co zrobić, przecież to powinno działać odwrotnie, klocki nowe wiec styk NO, klocki zużyte tarcza zwiera i mamy NC , pali się kontrolka.


Golf 1.6 - 16V -105 KM -AZD

wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: wojtas46 » wt gru 13, 2011 16:21

j-2323, załóż zworkę jeśli drażni Cię ta kontrolka , prawdopodobnie uwalił się kabel w klocku , trzeba teraz sprawdzać stan klocków wizualnie . Można nabyć nowe klocki ale jeśli te są nówka to ja bym zostawił



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Świecaca lampka ostrz. zuzycia klocków, BREMSBELAG PRUFEN

Post autor: marcin7x5 » śr gru 14, 2011 12:36

Cała filozofia w tym, że to nie tarcza zwiera styki. Jakby tak było to kontrolka zapalałaby sie tylko w momencie hamowania. Prawdopodobnie nastapiło uszkodzenie czujki zatopionej w okładzinie ciernej klocka.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości