/ BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

/ BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Post autor: k18t » śr kwie 13, 2011 01:06

Witam. Czy w skrzyni DUW na dyferencjale znajdują się te słabsze - wadliwe nity które pękają i należy wymienić je na śruby, czy są już wzmocnione, których nie trzeba wymieniać. Aauto to VW Bora 2000r 1.4 16v. Z tego co mi wiadomo pękanie nitów to częsty problem.



wojtas46
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2487
Rejestracja: pt lut 06, 2009 19:47
Lokalizacja: łęczyca

/ BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Post autor: wojtas46 » śr kwie 13, 2011 05:16

Wadliwe skrzynie mają oznaczenia DUU, DUS, DUW, DUV, ERT . Tak więc i Twoja jest na nitach



Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

/ BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Post autor: k18t » śr kwie 13, 2011 12:59

DUW o które pytałem ma mój kolega, a pytam, ponieważ właśnie zmieniamy sprzęgło i skrzynię mamy zdjętą. wojtas46, jedna rzecz mi się nie zgadza. Skrzynię ERT to ja miałem w Golfie mk4 1.6 16v 2001r silnik AZD i wiem że tam są mocniejsze nity, ponieważ kiedyś naprawiał mi ją koleś który od kilku lat zajmuje się tylko skrzyniami a w większości są to skrzynie VW i powiedział mi, że mam te mocniejsze nity. Czerpiesz informacje z wiarygodnego źrudła? Bo nie wiem komu mam wierzyć.



Awatar użytkownika
Kajor
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 267
Rejestracja: ndz lis 08, 2009 23:56
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

/ BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Post autor: Kajor » śr kwie 13, 2011 14:22

Potwierdzam - skrzynie o oznaczeniach podanych przez kolegę wojtas46 są na nitach i nadają się tylko do zaśrubowania. Na śrubach przy niekatującej jeździe skrzynia przeżyje auto.


"Kocham ku*wy i chleb ze smalcem!"

Awatar użytkownika
k18t
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: czw mar 11, 2010 23:51
Lokalizacja: Warszawa

Re: / BORA Oznaczenie skrzyni a jakość nitów w dyferencjale.

Post autor: k18t » śr kwie 13, 2011 14:30

Kajor pisze:Potwierdzam - skrzynie o oznaczeniach podanych przez kolegę wojtas46 są na nitach i nadają się tylko do zaśrubowania. Na śrubach przy niekatującej jeździe skrzynia przeżyje auto.
Ja też się zgadzam, że te skrzynie są na nitach, tylko pytanie na jakich? Są słabsze i mocniejsze nity, z tego co pamiętam są to 9mm i 11mm ale nie jestem pewien co do wymiarów. Konkluzja ogólnie jest taka że jeśli w DUW są te grubsze nity to nie będziemy tego ruszać.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości