Wymiana filtra oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana filtra oleju

Post autor: italiano_83 » ndz mar 20, 2011 22:37

lolex pisze:chlopie ty masz pojecie gdzie jest chlodniczka oleju a gdzie miarka i gdzie wchodzi bagnet??!! bo jakos ciebie nie potrafie zrozumiec
Ja mam pojęcie, ale widzę, że ty bladego :bajer: Jak się odsysa z silnika przez miarkę, to każdy dobry mechanik odsysa olej z chłodnicy oleju przez obudowę filtra oleju :chytry: Nadążasz :bajer: A jak olej spuszczasz przez korek to stary zostaje w chłodnicy oleju :chytry:


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Wymiana filtra oleju

Post autor: grg474 » ndz mar 20, 2011 23:18

italiano_83 pisze:jak się odsysa z silnika przez miarkę, to każdy dobry mechanik odsysa olej z chłodnicy oleju przez obudowę filtra oleju
w jaki sposób? Pytam z ciekawości bo ja zawsze odkręcam korek od oleju z miski i odkręcam też filtr oleju ale o tym, że ktoś odsysa jakoś z chodniczki oleju to pierwszy raz słyszę i jestem po prostu ciekaw. Tym bardziej że kopiłem smarta i tam producent nie przewidział korka w misce oleju :grrr: i będę skazany na odsysanie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Jessy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 337
Rejestracja: wt paź 30, 2007 09:07
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Wymiana filtra oleju

Post autor: Jessy » śr mar 23, 2011 00:49

italiano_83 pisze:każdy dobry mechanik odsysa olej z chłodnicy oleju przez obudowę filtra oleju
:jaja:
Koleszko, Po jakiego grzyba pytam się?? może jeszcze benzyna ekstrakcyjną umyjesz i przedmuchasz?? :panna:
Jak masz wkład filtra to go wymieniasz, a nie qrw**** będziesz się srał z odsysaniem resztek oleju*
*Wyjątek (kiedy masz zatarty silnik i pompa opiłki zaciągnęła)
Przy standardowej wymianie oleju niema to sensu. jak masz wkład filtra od dołu to i tak byś nic nie odessał. A tym bardziej ze nie wszystkie auta jak maja wkład to mają chłodniczkę oleju pod spodem, często jest ona umieszczona dalej od filtra,nawet po drugiej stronie silnika :bigok:
A tak poza tym w nowszych autach nie stosuje się bagnetów, poziom oleju pokazuje komputer, chcą nie chcąc musisz i tak korek odkręcić. Np.Mercedes Atego, Axor i Volvo.
grg474 pisze:smart i tam producent nie przewidział korka w misce oleju
sa wyjątki :grin:

P.S Gdybym miał w firmowych autach odsysać olej przez bagnet (35L) to to bym się pochlastał chyba :banghead:


Lewy pas zaglądasz śmierci w twarz...a tak na marginesie... " CZERWONE SĄ SZYBSZE..:D "

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9200
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Wymiana filtra oleju

Post autor: wesol » śr mar 23, 2011 08:09

nie wiem czy to zalezy od odsysarki ale kiedys w pracy odciagalem olej z 1.9 cdti to trfalo to jakies 30 minut a jest tam 4,5 litra oleum.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana filtra oleju

Post autor: italiano_83 » śr mar 23, 2011 17:57

Jessy pisze:Koleszko, Po jakiego grzyba pytam się?? może jeszcze benzyna ekstrakcyjną umyjesz i przedmuchasz??
Jak masz wkład filtra to go wymieniasz, a nie qrw**** będziesz się srał z odsysaniem resztek oleju*
*Wyjątek (kiedy masz zatarty silnik i pompa opiłki zaciągnęła)
Po pierwsze nie jestem Twoim "koleszką" :bajer: Po drugie każdy robi jak chce, ja lubisz, żeby Ci się stary olej ze świeżym mieszał to proszę bardzo.
Syf jak jest to tak czy inaczej osiądzie na dnie miski i to czy spuścisz olej czy go odessiesz nie ma znaczenia, bo i tak tam zostanie.
Fakt jest jeden po odessaniu oleju wchodzi go więcej jak po spuszczeniu przez korek więc wymiana jest pełniejsza.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Haki
_
_
Posty: 6070
Rejestracja: czw paź 16, 2008 18:10
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Wymiana filtra oleju

Post autor: Haki » sob mar 26, 2011 12:40

Ja tak czytam i czytam i zastanawiam się po co ta kłótnia ?
Autor postu - zapytał - uzyskał odpowiedź i tyle , choć widać ,że leniwy - bo SETKI tematów wraz z fotkami jest na necie , jak , czym , jaki olej , jaka miska itp itd etc .....

Ja metodę mam taką - raz na 3 wymiany - odkręcam miskę - ładnie czyszczę w środeczku - + smok później nowa pasta Reinza i jest ok ....

Pozdrawiam ...


Miarą inteligencji człowieka-jest umiejętność szukania w Google

MK IV Variant AGR NAPĘDZANY przez ON

Awatar użytkownika
Łuki_79
Forum Master
Forum Master
Posty: 1694
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 19:59
Lokalizacja: *̡͌l̡*̡̡ ̴̡ı̴̴̡ ̡̡__|̲̲̲͡͡͡▫ ̲͡ ̲̲̲͡͡π̲̲͡͡ ̲̲͡▫̲̲͡͡ ̲|̡̡̡__ ̡ ̴̡ı̴̡̡ *̡͌l̡* wieś w POS

Wymiana filtra oleju

Post autor: Łuki_79 » sob mar 26, 2011 13:40

mk2manhattan pisze:olej z chłodniczki zlatuje wtedy jak odkrecisz filtr
W Mk2 lub Mk3 tak,ale chyba nie widziałeś jak umiejscowiony jest filtr oleju a gdzie chłodnica oleju w Mk4 SDI/TDI,gdzie wymienia się sam wkład
Obrazek
Haki pisze:Ja tak czytam i czytam i zastanawiam się po co ta kłótnia ?
Otóż to,najważniejsze aby ten olej wymienić,a jakim sposobem to niech każdy robi wg własnego uznania
Pany :pub:


Obrazek

Awatar użytkownika
dj_k2
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 158
Rejestracja: pt maja 13, 2011 18:02
Lokalizacja: Toruń

Wymiana filtra oleju

Post autor: dj_k2 » śr cze 08, 2011 11:00

A ja jeszcze mam pytanie, czy po włożeniu nowego wkładu filtra trzeba go zalać olejem czy po prostu wsadzam i zakręcam przykrywkę. Jak wymieniałem w benzyniakach to zawsze wlewałem ponad połowę filtra oleju.
Dzięki za info.


... Każdy problem z założenia daje się rozwiązać ...

Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana filtra oleju

Post autor: italiano_83 » śr cze 08, 2011 14:39

dj_k2 pisze:wsadzam i zakręcam przykrywkę


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Quintus
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 345
Rejestracja: śr lip 04, 2007 18:03
Lokalizacja: Kolno
Auto: Dodge Durango SLT

Wymiana filtra oleju

Post autor: Quintus » sob cze 11, 2011 13:54

Czy jeśli odwrotnie założe filtr, to dam rade zakręcić wieczko? Nie zwróciłem uwagi i poskąłdałem wszystko, jest jakaś możliwość, ze moze być źle założony?



poolak2006
Forum Master
Forum Master
Posty: 1646
Rejestracja: pn maja 04, 2009 23:51
Lokalizacja: Poznań/Toruń

Wymiana filtra oleju

Post autor: poolak2006 » sob cze 11, 2011 15:36

filtr oleju zawsze powinno się zwilżyć olejem, niezwilżony filtr jak dostanie ciśnieniem (zanim naciągnie i zacznie przepuszczać olej) może zostać rozerwany.



Awatar użytkownika
RemixSub
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: sob lut 04, 2012 23:37
Lokalizacja: ZGY

Wymiana filtra oleju

Post autor: RemixSub » sob mar 24, 2012 13:29

Mam pytanie a nie chce zakładać nowego tematu. Wymieniał mi jeden Pan w serwisie olej i filtr. Widziałem jak robi odkręcił filtr oleju i potem zlał olej przez tą śrubę pod silnikiem. Później założył nowy filtr i posmarował tylko uszczelkę olejem i tyle filtr suchy wsadził i wlał olej przez korek wlewu. Czy on dobrze to złożył? Dodam, że mi cieknie teraz dookoła z tej uszczelki w filtrze. (Filtr jakiś nieznany i tani - może dla tego cieknie teraz). Co mam zrobić.



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

Wymiana filtra oleju

Post autor: italiano_83 » sob mar 24, 2012 14:02

Normalna wymiana- nie trzeba zalewać filtra olejem, wystarczy założyć nowy oring uszczelniający i zakręcić zakrętkę, wlewasz nowy olej, uruchamiasz na chwilę silnik 30s i gasisz chwilę trzeba poczekać a następnie skontrolować stan oleju i ewentualnie uzupełnić.
Trzeba dokręcić pokrywę, jeśli to nie możliwe, to sam oring uszczelniający na wieko mógł być uszkodzony i teraz wywala olej.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
RemixSub
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: sob lut 04, 2012 23:37
Lokalizacja: ZGY

Wymiana filtra oleju

Post autor: RemixSub » sob mar 24, 2012 14:37

Dobrze nie trzeba zalewać, a jak z tym oring'iem (szerokim) trzeba go smarować olejem? Czy suchy i wytrzeć na sucho miejsca gdzie on styka?. Kurcze nie wiem czy był uszkodzony. Przy kupnie filtra był tylko taki (mały) oring, a ten szeroki oring został stary. Nie wiem czy jego też się wymienia razem z filtrem. Jeszcze 4tys. km i sam wymienie olej bo wszędzie na szybko i tak potem wychodzi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości