Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kamil187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 07:19
Lokalizacja: Ozorkow
Kontakt:

Post autor: kamil187 » śr sty 07, 2009 14:13

witam odnosnie odmy mnie zamarzła i wyleciał caly olej kolo 3 litrów bagnet był suchy kontrolka migała na czerwono i jeszcze z 6 km zrobiłem bo nie było jak i nie miał kto pomóc na razie czekam na wizyte u mechanika ktory ma napiety grafik a sam nie dałem rady odkrecic tych pie.... imbusów oby nie bylo wiekszych problemów pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy vw



dlugimike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:32
Lokalizacja: okolice katowic

Post autor: dlugimike » śr sty 07, 2009 16:47

dzieki za odpowiedz.
jesli chodzi o odpalanie to nie wiem czy sama odma zamarznieta ma na to wplyw ale u mnie w stanie gdy jest klopot -prawdopodobnie z tym wlasnie elementem auto rowniez odpala od pykniecia. - zrobilo tak po tygodniu stania pod chmurka bo bylem na nartach
;]
z czego powtorki sobie i innym zycze;] (narty)


kombi golf IV 2002r. 1.4 jednym slowem rakieta;]

Awatar użytkownika
waflocki
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 95
Rejestracja: śr sty 07, 2009 17:18
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: waflocki » śr sty 07, 2009 17:27

U mnie dzisiaj odma zamarzła i wywaliła mi 2 litry oleju przez bagnet. dolałem te 2 litry i pojechałem dalej. Zauważyłem później jedna niepokojącą rzecz- woda zbiera mi się przy korku od oleju (w zbiorniku nie ubyło). Planuje jeszcze dzisiaj przeczyścić odmę i zastanawiam się tez czy muszę wymienić olej, bo nie chce wywalać na kolejne litry. no i skąd ta woda? Z gazów i z tego co się nazbierało w odmie? Bo z tego co widzę na zdjęciach ta maź wygląda jak olej zmieszany z wodą

Nie dość, że muszę skrobać jak mróz jest to i jeszcze bawić się z odbmą :grrr:
Ostatnio zmieniony śr sty 07, 2009 17:52 przez waflocki, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » śr sty 07, 2009 17:47

Na korku ta woda pojawia się z tego samego powodu co w odmie później zrobi ci się pewnie masełko tym się nie przejmuj. A jeśli ktoś chce sprawdzić czy odma zamarzła to po rozruchu wystarczy odkręcić korek oleju jak psyknie jak mocno nagazowany napój to znaczy że odma zamarznięta. U mnie tak było ostatnio zdjąłem wąż /bo mi się spieszyło / ale nic nie pomogło bo pucha zamarzła i bez czyszczenia się nie obeszło



kamil187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 07:19
Lokalizacja: Ozorkow
Kontakt:

Post autor: kamil187 » czw sty 08, 2009 19:43

witam odnosnie te odmy syf w odmie jest taki za szok czy po wyczyszczeniu wszystkiego wymianie filtra powietrza nalezało by wymienic olej ??? dziekuje za odpowiedz pozdrawiam



dlugimike
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: czw kwie 24, 2008 19:32
Lokalizacja: okolice katowic

Post autor: dlugimike » czw sty 08, 2009 21:15

czy jesli sie auto ogrzeje garaz temperatura na zewnatrz itp albo rozgrzany na biegu jalowym problem znika czy to jest tak trwale zatkanie ze tylko czyszczenie?
i ew jak szybko znowu dochodzi do zatkania odmy?


kombi golf IV 2002r. 1.4 jednym slowem rakieta;]

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw sty 08, 2009 21:16

Olej możesz zostawić chyba że już termin wymiany się zbliża to wtedy tak. A tak to to uzupełnij jeśli brakuje i jeździć



Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Bielsko-Biała,Fridzdorf
Kontakt:

Post autor: daro2 » czw sty 08, 2009 21:36

Może ktoś powiedzieć gdzie ta odma się znajduje? Juto rano muszę chcę jechać na deskę a auto stało tydzień bez odpalania, jak sprawdzić czy ta odma jest zamarznięta?


[url=http://img293.imageshack.us/my.php?image=911838439474c77f6c9cbaty1.gif][img]http://img293.imageshack.us/img293/4439/911838439474c77f6c9cbaty1.th.gif[/img][/url]

Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta

Awatar użytkownika
bibi466
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 542
Rejestracja: pn kwie 07, 2008 18:36
Lokalizacja: Zamość
Kontakt:

Post autor: bibi466 » czw sty 08, 2009 21:42

Jak sprawdzic to pisałem trochę wyżej a jęsli chcesz ją wyczyścić to jak otworzyśz maskę to po lewej stronie do filtra powietrza dochodzi gumowy przewód trzeba wyczyścic go oraz filtr powietrza a ten wąż u dołu jest zamocowany do takiej puszki ją trzeba odkecic najlepiej od spodu / 3 śruby na imbus/ i wyczyścic mozna benzyną lub czyms podobnym



lapek85

Post autor: lapek85 » pt sty 09, 2009 00:34

dlugimike pisze:czy jesli sie auto ogrzeje garaz temperatura na zewnatrz itp albo rozgrzany na biegu jalowym problem znika czy to jest tak trwale zatkanie ze tylko czyszczenie?
i ew jak szybko znowu dochodzi do zatkania odmy?
rozgrzanie auta nic nie daje, maź która się tam tworzy zrobi sie jedynie ciepła i lepka, przypominająca majonez/budyń. w czasie duzych mrozów to zamarza i twardniej uniemożliwiając przelot powietrza. Ja czyszcze raz do roku, przed zimą zawsze, rocznie przejeżdżam ok 30 tys km i zawsze po tym przebiegu układ ten według mnie nadaje sie do czyszczenia



Robsson79
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 81
Rejestracja: pt paź 03, 2008 20:06
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Robsson79 » pt sty 09, 2009 00:39

widze ze temat jak najbardziej aktualny ja tez tak mialem.nawet dalem nowy post na ten temat.i znowu pjawia sie model AKQ.
lapek85, masz cos zainstalowane jakas grzalke.od dawna masz samochod?



lapek85

Post autor: lapek85 » pt sty 09, 2009 14:08

Robsson79 pisze:widze ze temat jak najbardziej aktualny ja tez tak mialem.nawet dalem nowy post na ten temat.i znowu pjawia sie model AKQ.
lapek85, masz cos zainstalowane jakas grzalke.od dawna masz samochod?
nie mam zainstalowanej żadnej grzałki, bo po co :jezor: przed zima czyszczenie i spokój
na frum kiedys czytalem że grzalka przy mocno zabrudzonej odmie i dużym mrozie nic nie daje
samochód mam 1.5 roku, przejechalem do tej pory ok 50tys km, odme czyścilem 2 razy i nigdy z odmą zimą nie bylo problemów
Zamarzająca odma w silniku AKQ to wada konstrukcyjna, z wieloma samochodami mialem do czynienia i w żadnym to nie występowało w takim stopniu.



kamil187
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: ndz lip 27, 2008 07:19
Lokalizacja: Ozorkow
Kontakt:

Post autor: kamil187 » pt sty 09, 2009 19:43

witam własnie zrobiłem te zabrudzona odme wszystko jest ok ale waz ktory odchodzi od odmy jest do wymiany potrzebuje teraz taki waz dokupic wie ktos moze gdzie mozna kupic i jaki to koszt silnik 1.4 16 v AKQ POZDRAWIAM



jo55
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: ndz sty 30, 2005 14:09
Lokalizacja: Mrągowo

Post autor: jo55 » pt sty 09, 2009 23:54

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t= ... light=odma
Wrzuciłem zdjęcia odmy i puszki. Uwaga puszkę trzymają trzy śruby torx nie imbus!

A płukanie w nieskończoność puszki odmy i tak słabo mi działało.
Wynalazłem ;) zbójecki sposób czyszczenia puszki odmy:
Do puszki wrzucamy
10 nakrętek M3
10 nakrętek M6
Zatykamy wszystkie otwory. Gdzie się da folią i opaski z gumy gdzie się nie da kciukiem ;) Przyprawiamy szklanką ropy. Telepiemy do upojenia puszką w różnych pozycjach. Zdziwicie się co wypłynie w starszych puszkach. Uwaga: Pilnie liczymy odzyskane nakrętki.
Ostatnio zmieniony pt sty 09, 2009 23:57 przez jo55, łącznie zmieniany 1 raz.


MIŁEGO DNIA ew NOCY ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości