Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mlody_mrozek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr sty 31, 2007 23:29
Lokalizacja: Gorlice / Rzeszów

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: mlody_mrozek » sob lut 15, 2014 15:34

denisz pisze:Ruszajac po kilku sekundach po uruchomieniu auta oszczędzisz silnik i paliwo.
Na pewno tak jest? Przecież silnik zanim się nagrzeje jedzie na ssaniu i spala dużo więcej i wydaje mi się, że lepiej wychodzi jednak spalanie jak te kilka minut pochodzi na wolnych obrotach niż jak się jedzie na zimnym silniku. Ewentualnie jak po kilkunastu sekundach to tak jak mówiłeś - bardzo delikatnie.



rustin
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 154
Rejestracja: pt lut 16, 2007 12:53
Lokalizacja: Szczebrzeszyn

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: rustin » wt kwie 08, 2014 23:10

Panowie mam fanie z tym silnikiem tylko AUA. wywalę w pokrywie silnika tą membranę co idzie w rurce.
Czy sama dziurka w oryginalnym korku zda egzamin? czy może jakoś z boku nawiercić czy coś?



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Waqa » czw kwie 24, 2014 07:36

rustin pisze:Panowie mam fanie z tym silnikiem tylko AUA. wywalę w pokrywie silnika tą membranę co idzie w rurce.
Czy sama dziurka w oryginalnym korku zda egzamin? czy może jakoś z boku nawiercić czy coś?

z Twojego opisu wynika, ze chcesz odpowietrzanie przerobić w korek wlewu oleju. Przewertuj/poczytaj strony z tego tematu, a znajdziesz odpowiedz. :bigok:



RallyOcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt cze 13, 2014 19:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: RallyOcz » pt cze 13, 2014 20:10

Witam, od 3 miesięcy jestem posiadaczem Golfika IV 1.4 16V i zupełnie od niedawna (tydzień) pojawia się piszcząca i migająca kontrolka od oleju, po sprawdzeniu okazało się ze jest sucho... Dopiero teraz znalazłem wolną chwile żeby poszperać po necie i trafiłem tu. Wydaje mi się że, może to być odma dla ułatwienia zrobiłem foto jak to wygląda..

ObrazekObrazekObrazek



bn_
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr paź 08, 2014 15:32

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: bn_ » pt paź 17, 2014 14:34

odnośnie tematu odpowietrzeń pod korek...
czy ktoś może wie czy coś takiego (podkładka pod sinik 1,6)
http://allegro.pl/show_item.php?item=4702013309" onclick="window.open(this.href);return false;
będzie pasowało do silnika golf IV 1,4 16 V benzyna rok prod.99 ?
czy nie bedzie za wysoki ...?



Awatar użytkownika
Fafik258
Forum Master
Forum Master
Posty: 1096
Rejestracja: wt mar 16, 2010 23:47
Lokalizacja: Starogard Gdański
Kontakt:

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Fafik258 » sob paź 18, 2014 10:28

RallyOcz pisze:Witam, od 3 miesięcy jestem posiadaczem Golfika IV 1.4 16V i zupełnie od niedawna (tydzień) pojawia się piszcząca i migająca kontrolka od oleju, po sprawdzeniu okazało się ze jest sucho... Dopiero teraz znalazłem wolną chwile żeby poszperać po necie i trafiłem tu. Wydaje mi się że, może to być odma dla ułatwienia zrobiłem foto jak to wygląda..

ObrazekObrazekObrazek
Przy dodatnich temperaturach to nie odma pomimo tego, że jest brudna. Poprostu Twój egzemplarz pali olej. Kontroluj częściej i dolewaj



suppermario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 16:02

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: suppermario » sob paź 25, 2014 16:08

aXis81 dziala twwoje rozwiazanie w 1.4 pozdro



rav0910
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 211
Rejestracja: śr sty 04, 2006 15:29
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: rav0910 » sob lis 08, 2014 19:10

Panowie i Panie, wszyscy posiadacze golfika 1,4. Nie ma tak naprawde sensu kupować przejsciówki w ASO, byłem w poznaniu i koszt około 90 zł, zamiast tego zrobiłem samoróbkę tzn:
Nowy korek z hurtowni 10 zł (w aso ok. 40 zł)
kolanko miedziane z castoramy niecałe 2 zł (najmniejsze ok 15mm chyba)
wąż także z castoramy, dopasowałem aby do kolanka wchodził na wcisk ok 4 zł/mb
Do tego klej na łaczenie korka z kolankiem, ja użyłem poxipol dwuskładnikowego, akurat taki mialem

Korek rozwierciłem zgodnie z instrukcją na początku tego postu wsadziłem kolanko na klej, po 10 min wszystko poskładałem i wąż wsadziłem narazie do butelki za aku.
W tygodniu jade zdemontować odmę i na czyszczenie. Wiem, ze do zimy jeszcze troche czasu ale lepiej być przygotowanym. Mam nadzieje, że będzie ok.


Golfik sprzedany pierwszemu klientowi :) Czyżby za niska cena?

Leth
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: ndz sty 19, 2014 13:30

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Leth » sob lis 29, 2014 14:04

Witam serdecznie.
Otóż mam pytanie odnośnie zamarzającej odmy.
Gdzie Wam zamarza wspomniana odma, znaczy w którym miejscu bo osobiście jestem w stanie wyczyścić tylk wąż i ewentualnie zdjąć krocieć i "wygrzebać" co się da z niego i puszki bez jej zdejmowania.

Czy bez kanału można jakoś odme z bloku odkręcić. Ewentualnie jaki jest koszt czyszczenia odmy w warsztacie?

Sporo sie tego zbiera a mam auto w gazie. Czy jak przezuce sie na okres zimny jazde na benzynie zmniejszy sie problem odmy?

Bede wdzięczy za odpowiedzz.



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » sob lis 29, 2014 18:07

Można odkręcić odmę z góry, sposób zasilania samochodu (LPG/Benzyna) nie ma znaczenia w przypadku odkładania się syfu w odmie. Jak nie zamarzło to zarzuć przelotkę i olej sprawę, z nią nikomu jeszcze nie zamarzło.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: maselek » ndz lis 30, 2014 11:54

Koledzy mam takie pytanie. Czy można wymontować odme wraz z wężem gumowym bez wjezdzania na kanał? Chyba bede zmuszony ją przeczyscic. Co prawda wymieniałem odme na nową w styczniu tego roku (starą rozwaliło) ale wczoraj gdy odpalilem auto i zdjelem wąż gumowy z filtra to był prawie nie drożny a po odkreceniu korka wlewu oleju bylo slychac ciche "psssss". Po kilku minutach pracy silnika odma sie chyba troche rozgrzała i drożnoscią bylo juz O.K. Obawiam sie ze przy wiekszych mrozach moge miec problem. Mozliwe ze od stycznia odma sie tak mocno zabrudzila?



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Re:

Post autor: maselek » ndz lis 30, 2014 15:16

DariuszK pisze:mam problem dotyczacy odmy, ciagle wycieka mi z pod tego plastiku olej, dalem na silikon, zmienilem ten maly oring i leci, wiecie ile to moze kosztowac nowe?
Nowa odma do Golfa 1.4 16V kosztowała 320 zł, kupowałem w styczniu.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: maselek » ndz lis 30, 2014 15:27

A tak z ciekawosci mam pytanie. Czy zrobienie małego otworu w korku oleju nie rozwiązuje problemu wywalania oleju po zamarznieciu odmy??? Tylko czy nie bedzie wywalac tym otworem oleju? U mnie pod korkiem oleju w wlewie jest taka blacha która chyba utrudnia wychlapywanie oleju?



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » ndz lis 30, 2014 18:50

maselek, dlatego jest patent z wężykiem i butelką, aby mgła olejowa wpadała do butelki, a nie syfiła na lewo i prawo ;-)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości