Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Rafako » wt lut 09, 2010 10:49

Myślę, że tutaj rocznik nie ma nic do tego, bardziej przyjrzałbym sie wersji silnika. W moim 1,4 16V AHW nawet podgrzewacz nic nie daje, to taki poc na wode. Napewno przed zimą trzeba bardzo dobrze przemyc. Ja polecam DIMER i kompresor, dobrze przedmuchac i przez zimę powinno byc OK.



Axel_1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 65
Rejestracja: pn sie 24, 2009 23:22
Lokalizacja: Głubczyce

Post autor: Axel_1 » wt lut 09, 2010 12:03

Skoda Fabia tez miała od VW silnik 1.4 a nie słychac zeby tam były problemy z odma.


ekodriving 4.5

Awatar użytkownika
Aldek
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 187
Rejestracja: ndz sty 21, 2007 13:51
Lokalizacja: Dolsk

Post autor: Aldek » wt lut 09, 2010 13:06

Witam . Posiadam w moim golfie silnik AKQ mam go już trzy lata , do pracy jadę 12km w jedną stronę .Przez te trzy lata nie czyściłem odmy bo nigdy nie zamarzła , więc w sobotę ją rozebrałem z ciekawości jak wygląda . W puszce były śladowe ilości majonezu w rurce przy filtrze powietrza nie było nic majonezu tylko śladowe ilości oleju , nie posiadam grzałki na odmie . Tak się zastanawiam czy nie ma wpływu na odmę rodzaj i jakość oleju , ja leje mobila 5w50


Aldek

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Post autor: Qto » wt lut 09, 2010 13:43

APE 2000r, śmigam nim czwarty rok, ostatniej jesieni postanowiłem wyczyścić odmę. Majonezu nie widziałem nigdzie, puszkę dobrze wypłukałem to wyleciało z niej z0 30ml gęstego syfu, w obudowie filtra śladowe ilości oleju. Od początku zamontowaną mam grzałkę odmy...nie wiem czy to jej zasługa czy może nie wszystkie silniki mają problem z odmą...



lapek85

Post autor: lapek85 » wt lut 09, 2010 13:43

Axel_1 pisze:Znajomy chce kupic Golfa 1.4 bez problemów z odmą, które rocznik sa wolne od tej wady ?
radze poszukać Golfa z innym silnikiem, 1.4 słaby i paliwożerny do tych osiagów, do tego problemy z odmą i przepustnicą



Awatar użytkownika
adams20-20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 10, 2009 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adams20-20 » śr lut 10, 2010 00:54

ok, ale do odmy jeszcze sam się nie dobierałem więc jej zdjęcia nie zrobiłem - brak możliwości :/ jedynie zo udało się to te poniżej Obrazek Obrazek
jesli o mnie chodzi to różnicy nie widzę, poza oznaczeniami silnika...
natomiast jesli chodzi o sam podgrzewacz elek. to dowiadywałem się conieco w ASO we wrocku i odpisali mi tak:
koszt przewodu odpowietrzającego z podgrzewaczem to 178zł
natomiast jeśli chodzi o możliwości montazu proszę pytać dzwoniąc pod
nr tel
071 788 57 81 lub 071 788 57 82 - dział serwisowy
----- Original Message -----
From: "Sklep-Części Motorpol Sp. z o.o." <sklep@motorpol.pl>
To: "JAKUB KORCZUK" <korczukk@motorpol.pl>
Sent: Thursday, January 07, 2010 8:43 AM
Subject: Fw: Fw: odma

olej jaki mam w silniku to na pewno syntetyk ale szczerze to oznaczenia nie znam :/
Faktem jest ze sprawdzam codziennie czy nie zamarzła i póki co Bogu dzięki jest ok :)
co mnie dziwi bo trzymam auto w blaszaku a tam jest prawie tyle co na zewnątrz...

może u mnie w 1.6 zrobili inne rozwiązanie z odmą jak w 1.4
pozdrawiam ;)



lapek85

Post autor: lapek85 » śr lut 10, 2010 01:32

adams20-20 nie masz podgrzewacza na rurce od odmy, bynajmniej nigdzie nie widac na tej fotce, w silnikach 1.6 (niby to samo co 1.4) jest spokój z odmą, ciekawe dlaczego? :chytry: jak nie ma mazi, a czytalem twoje posty wyżej, żę nigdy tam nie zagladałes to odpuść sobie kupowanie podgrzewaczy, skoro nic sie nie osadza po co to podgrzewac :grin:



Awatar użytkownika
adams20-20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 10, 2009 01:30
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: adams20-20 » śr lut 10, 2010 03:31

no nie mam jak pisałem... niby racja - po co kupować jak póki co nic się nie dzieje... tylko zę jak się nasłuchałem i naczytałem czym to grozi to lepiej tak profilaktycznie coś wykombinować nić później grube pieniądze dawać mechanikom zarabiać :/
Może to przypadek zę jeszcze nie zamarzła, albo rzeczywiście ATN się tego nie boi mrozów - oby tak było :)
pozdrawiam :)



lapek85

Post autor: lapek85 » śr lut 10, 2010 16:01

adams20-20 pisze:tylko zę jak się nasłuchałem i naczytałem
chłopie :grin: jakbyś brał wszystko do siebie co ludzie mówią i piszą to byś... nie wiem boso chodził :bigok:

jedni wolą jak im skarpety śmierdzą inni pomarańcze :chytry: dlatego rózne zdanie i opinie o odmie, ja na Twoim miejscu bym co jakiś czas skontrolował rganoleptycznie odme i dopiero jakby coś się zaczynało z nią dziać niepokojącego wtedy bym działał

a teraz póki nic sie nie dzieje, to zachowaj kase, albo wydaj ją na coś bardziej pożytecznego



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » wt lip 20, 2010 13:27

witam
sorry ze sie podepnę do tematu, ale przeszukałem szukajke i nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie. Mam wyciek w okolicach odmy i przydało by się ja wykręcić i obejrzeć dodam ze mam podgrzewacz odmy i nie mam problemów zimą. Ale do sedna, chodzi mi o to czy przy wykręceniu odmy jest potrzebny spust oleju, bo jeśli będę musiał spuszczać olej to poczekam z tym na wymianę i po prostu będę dolewał do tego czasu. dziękuje za zainteresowanie



Rafako
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: czw lip 24, 2008 11:14
Lokalizacja: Tarnobrzeg
Kontakt:

Post autor: Rafako » wt lip 20, 2010 14:03

Oleju nie trzeba spuszczać, przynajmniej w moim 1,4 16V AHW nie trzeba było.



Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » wt lip 20, 2010 14:22

Rafako pisze:Oleju nie trzeba spuszczać, przynajmniej w moim 1,4 16V AHW nie trzeba było.
dzięki oto mi chodziło. myślę ze odma AHW nie rożni się zbytnio od AKQ :grin:



aXis81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: ndz lip 12, 2009 19:26
Lokalizacja: Polska

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: aXis81 » wt lip 20, 2010 15:57

Witam,
Nie musisz zlewać oleju.
1. Czyścisz okolice odmy w miarę możliwości żeby nie zapaprać oleju jak ja będziesz wyjmował
2. Wjeżdżasz na kanał
3. Zdejmujesz waż odmy z filtra powietrza
4. Z kanału odkręcasz 3 śruby torx (nie pamiętam numeru) -pokazane na zdjęciu poniżej

Obrazek

5. Delikatnie wysuwasz ją z bloku (jeżeli nie była ruszana to będzie delikatny opór ale tym się nie przejmuj)
6. Nie zdejmuj węża z puszki odmy bo ciężko schodzi a łatwo urwać zaczepy
7. Po wyjęciu na czyszczenie najlepszy olej napędowy (jeżeli mocno zabrudzona, dużo śmieci to najlepiej wrzucić kilka nakrętek 6-tek i dobre wstrząsnąć kilka razy aż do całkowitego wyczyszczenia) - najlepiej kilka razy zmienić olej napędowy w trakcie
8. Dobrze wypłukać zwykłą woda i wysuszyć
9. Można zakładać

Moja rada:
Lepiej jest kupić nowe uszczelki odmy (jeżeli są uszkodzone lub mocno przesiąkają) niż zakładać je na silikon lub inny specyfik.
Koszt nowych (oryginalnych) uszczelek (2 szt. oring duży i mała w kształcie litery D) to ok 11zł- i masz spokój na parę lat.
A wyglądają one tak:
Obrazek
Obrazek

10. Jeżeli masz zabrudzony filtr powietrza olejem to polecam od razu też wymienić go na nowy.
Oryginalny BOSH to koszt 45zł


Pozdrawiam
Bezawaryjnej jazdy

Awatar użytkownika
Waqa
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 923
Rejestracja: wt cze 30, 2009 16:58
Lokalizacja: Gorzów Wlkp FG
Kontakt:

Post autor: Waqa » wt lip 20, 2010 20:00

aXis81 przypuszczam ze własnie te oringi poszczają bo jak auto postoi noc to zostaje ślad po kilku kroplach. zaglądałem pod spod i źródłem wycieku są własnie okolice odmy. dzięki za pomoc. jak będę miał chwile to się tego podejmę. aha a mógłbyś podać numerki tych oringów??



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości