Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: maselek » pn gru 01, 2014 21:25

btard a ciezko bedzie z wyjeciem odmy bez kanału i lezenia pod autem? Czy raczej nie ma sensu sie męczyć?



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » pn gru 01, 2014 22:28

Za pierwszym razem nie ma łatwo, ale źle też nie. Zrzucasz podstawę filtra powietrza, odma będzie przykręcona na 3 imbusach do bloku. Obczaj sobie na zdjęciach w którym miejscu są śruby i powinieneś dać radę. A jak dalej będzie ciężko z widocznością to zawsze można wspomóc się lusterkiem.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » wt gru 02, 2014 00:46

ja w tym roku nic nie czyszcze, zarzucilem odpowietrzenie do korka z wezykiem i butelka - zobaczymy czy wywali mi olej.....



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: maselek » wt gru 02, 2014 07:08

Dzieki btard, jak zacznie sie cos dziac to biore sie za czyszczenie. Narazie jest ok i codziennie przy rozruchu kontroluje sytuacje przez wlew oleju.



marian6666
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: wt mar 28, 2006 17:57
Lokalizacja: lubelskie

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: marian6666 » czw gru 04, 2014 18:03

Sezon rozpoczęty - ojcu zamarzła :)



suppermario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 16:02

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: suppermario » pt gru 05, 2014 12:19

witam chcial bym sie dowiedziec jak dziala rozwiazanie kolegi aXis81 czy na dłuzsza mete dalo rade jesli ktos cos wie prosze o wiadomosc pozdrawiamm



suppermario
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob paź 25, 2014 16:02

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: suppermario » pt gru 05, 2014 12:20

witam chcial bym sie dowiedziec jak dziala rozwiazanie kolegi aXis81 czy na dłuzsza mete dalo rade jesli ktos cos wie prosze o wiadomosc pozdrawiamm



cashtan

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: cashtan » pt gru 05, 2014 16:28

suppermario, to rozwiązanie działa, jeżdżę już tak dwa lata i nic nie zamarzło.

Odkryłem sposób na przeczyszczenie odmy tak z grubsza. Na rozgrzanym pracującym silniku trzeba zdjąć wąż odmy z króćca filtra powietrza i zatkać go na kilkadziesiąt sek. aż wąż zacznie robić się twardy. Wtedy puszczamy i wylatuje nam piękny "glut" :)
Na pewno w wężu zostaje sporo szlamu, ale z większa jest opróżniony.



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » ndz gru 07, 2014 20:10

Ciekawy sposób, czy ktoś może sie ustosunkować do tego co napisał cashtan???? Czy to wogóle w jakis sposób pomaga??? :bajer:



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » ndz gru 07, 2014 20:10

Ciekawy sposób, czy ktoś może sie ustosunkować do tego co napisał cashtan???? Czy to wogóle w jakis sposób pomaga??? :bajer:



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: btard » ndz gru 07, 2014 22:53

maselek, syf z przewodu usuniesz, zamarznąć dalej może. Problemem jest nie przewód, a odma, gdzie mgła olejowa zamarza na m.in. źle zaprojektowanych sitkach będących w samej puszce.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: Lu4Ke » pn gru 08, 2014 12:41

jezdze z butelka juz jakies 2 tyg i juz sie uzbieralo troszke wody, az strach pomyslec co by sie stalo gdybym nie zrobil tego odpowietrzenia i przyszly wieksze mrozy,

najwiekszym testem bedzie styczen, wtedy sa najwieksze mrozy, a autko jak zwykle musi stac w nocy pod robota



maselek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 119
Rejestracja: ndz kwie 13, 2014 17:59
Lokalizacja: Łódz

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Post autor: maselek » pn gru 08, 2014 19:36

btard dzieki za opinie. Fakt to nie przewód jest problemem tylko odma. Na przewodzie mam "grzałke" ale zamarza odma. Narazie raz mialem z tym problem w tamtym roku. Rozerwalo mi odme na koniec jazdy kiedy parkowalem.... i olej wyleciał. Teraz mam nową odme ale boje sie ze zamarznie.... Przy mroznych nocach rano sprawdzam przed jazdą czy jest drożna, jak cos bede czyscił.



lew z cepelii
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: śr lut 19, 2014 14:05

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: lew z cepelii » ndz gru 14, 2014 13:41

thomas1919 pisze:
stonefree pisze:
marian6666 pisze:Mógłbyś pokazać gdzie wprowadziłeś wąż z odmy do filtra powietrza??
Przyłączam się do pytania. Mam uzasadnione obawy, że jeżeli wąż odmy będzie podłaczony do filtra, to nic sie nie zmieni.
U mnie jest podłączony do filtra po staremu tzn podmieniłem tylko odme. Naciągnąłem wąż na nową odmę i zacisnąłem metalową opaską. Nie mam żadnych problemów z zamarzaniem i żadnego "masła" jak przy starej odmie.
Kiedyś.. samochód stał w pod Tatrami kilka dni w ok -18 i nic się nie stało z odmą. Przed jazdą samochód pochodził ok 3-5min żeby się zagrzała grzałka w odmie.

Do pełni szczęścia jeśli ktoś chce trzeba podmienić kolektor ssący na taki z wejściem pod przepustnicą (opisałem wyżej) i dać ori wąż od odmy tzn sztywny peszel vw.
Obrazek

Taki kolektor
Obrazek
Witam.
Chętnie zastosowałbym to rozwiązanie w moim golfie, tym bardziej, że mam wtyczkę do grzałki na wężu, która poszłaby do gniazda w nowej odmie. W związku z tym mam kilka pytań. Czy podmiana kolektora wiąże się z dużą komplikacją dla osoby, która nie jest mechanikiem, a raczej "majsterkowiczem"? Czy niezbędna będzie adaptacja przepustnicy po takim zabiegu? I jak namierzyć taki kolektor, jak ten ze zdjęcia, bo przeglądając allegro widzę takie z dwoma bolcami obudowy filtra?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 13 gości