Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ zdjęcia.

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » pn lut 10, 2014 12:27

Jurek S. pisze:JG39 jak będę miał trochę czasu to wypróbuje " akcje " z korkiem , dam znać !
Tak celem zrozumienia - jak będzie z korka to , puszki odmy nie będzie trzeba co tydzień czyścić ,oleju nie wywali " przeróbką " ?
Jak masz chęci to możesz ją czyścić co tydzień :grin: Jak już masz taką wprawę z wyjmowaniem to szkoda marnowć talentu :rotfl: .Nawet jak coś tam się zgromadzi i zamarznie to masz przez korek.Odmarznie i masz przez odme.Oleju nie wywali.Jak koledze dałem korek rozwiercony to dziwił się ile pary na lpg tamtędy leci(jak z czajnika nawet po zgaszeniu silnika)-olej syntetyk przebieg 120tyś kompresja silnika 4x13,5-14



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » pn lut 10, 2014 15:47

czy ktos moze potwierdzic czy ta przejsciowka pod korek z wyjsciem na wezyk (nr części 036 115 302N) podpasuje do silnika 1.6 16v AUS

bo dzisiaj bylem w serwisie i mowia ze to pasuje do silnikow 1.4, ale nie moga potwierdzic czy do 1.6

a jak sie kupi juz oddac nie mozna


btard w jakim ty to masz silniku??



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » pn lut 10, 2014 16:01

Lu4Ke, AKQ. O ile korek oleju z 1.4 pasuje do 1.6 (a jestem pewny, w 99%, że tak) to przejściówka też podpasuje, bo zaczepia się ona dokładnie w ten sam sposób.



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » pn lut 10, 2014 16:10

Nie jestem pewny czy do AUS ale w kilku silnikach 1,6 i 16V ją widziałem.W tych serwisach to pracują chyba po szkołach gastronomicznych bo coraz mniej wiedzą.Nawet jak im podasz ich numer orginalnej części i że chcesz ją kupić to zaczynają się pytania a skąd ten nr.a może nr VINu a teściowa czy zdrowa i inne tam pierdoły.Korki wlewu chyba te same to i podkładka pasuje.A najlepiej to żebyś kupił nowy samochód ten co stoi. :grin:



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » pn lut 10, 2014 16:18

hehe

gosc w serwisie powiedzial ze sprzedal az jedna sztuke tej przejsciowki przez ostanie 2 lata


to skoro pasuje do 1.6 to chyba 1.6 AUS to nie jakis wyalienowany silnik :)



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » pn lut 10, 2014 17:18

Każdy woli kupić korek za dychę i zrobić dziurkę i wsadzić rurkę.W Warszawie bardziej to popularne ale tak samo szkoleni w serwisach :banghead: Korki oleju masz te same w golfie 2,3,4 i w tych innych modelach VW więc co tu się zastanawiać?-tylko serwis wie :rotfl:



Jurek S.
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: śr sty 29, 2014 23:54

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Jurek S. » pn lut 10, 2014 17:46

JG39 jeżeli Cię to jeszcze interesuje to wiem od jakiego modelu silnika jest ta głowica z wyjściem "na odpowietrzenie " mam pewność jest to model BBZ , a zamiast wężyka do butelki jest chyba jakiś " zaworek "czy coś takiego z którego idzie wężyk do obudowy filtra powietrza na 100% pewne - dziś to oglądałem u kolegi który kupił auto z takim silnikiem 1,4 16V BBZ
Zobaczymy jak pojeździ - he he jeszcze jeden " rozwiązywacz problemów z odmą "



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » pn lut 10, 2014 18:19

idzie wiosna problemy znikną do następnej zimy... :ass:-widok właściciela VW wykręcającego zamarzniętą odmę przy -20st. :grin: bez podnośnika



cshem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 15:42

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: cshem » wt lut 11, 2014 02:59

Patent z przejściówką, wężykiem i butelką zastosowany - na razie tylko w wężyku widać wyraźnie skroploną parę wodną. Mam pytanie do osób, które montowały zestaw - nie macie problemu z zapachem w kabinie? Na postoju przy włączonym nawiewie wyraźnie czuję spaliny. Dziś przez godzinę kombinowałem, gdzie najlepiej umieścić butelkę i ostatecznie wylądowała między akumulatorem a amorkiem. Jako że wężyk mam zamontowany na sztywno w nakrętce, zrobiłem mały otwór w butelce. Jak widzę to wystarcza, żeby zasmrodzić przestrzeń nad silnikiem i dalej poprzez wentylację także wnętrze auta... Grrr...



JG39
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: pt sty 31, 2014 14:14

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: JG39 » wt lut 11, 2014 11:15

Powiem tak...większość osób piszących tu o tym patencie z rurką i butelką ceni sobie środowisko.Ale ich instalacja kończy się na rurce wyprowadzonej gdzieś ze spadkiem poza komorę silnika.Wolą wypuścić trochę wody z oparami oleju niż bez żadnej kontroli kilka litrów oleju z każdej możliwej dziury w silniku co zimę.Mimo wszystko widziałem i pełnych butelkowców którym nie przeszkadzały zapachy.Musisz tylko dobrze dopasować wężyk do korka prawie na styk. :bigok:



cshem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 15:42

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: cshem » wt lut 11, 2014 12:07

W mojej samoróbce wężyk jest szczelny - tzn. pod korkiem oleju mam przejściówkę, a po drugiej stronie wężyk wchodzi na sztywno w nakrętkę butelki. Jak pisałem wcześniej, zrobiłem mały otwór w butelce, żeby był przepływ powietrza. Gdybym tego nie uczynił, to instalacja chyba by nie spełniała swojego zadania, mylę się?



Awatar użytkownika
btard
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 513
Rejestracja: sob mar 17, 2012 17:03

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: btard » wt lut 11, 2014 12:38

cshem pisze:Mam pytanie do osób, które montowały zestaw - nie macie problemu z zapachem w kabinie? Na postoju przy włączonym nawiewie wyraźnie czuję spaliny.
U mnie zero zapachu, jak założysz normalny korek to problem ustaje? Co najlepsze, mam butelkę niezakręconą, nieuszczelnioną, ot po prostu włożony wężyk do niej.



cshem
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz sie 25, 2013 15:42

Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: cshem » wt lut 11, 2014 14:38

Tak, z normalnym korkiem jest bez smrodku. Może to kwestia umiejscowienia butli. Spróbuję ją wrzucić między silnik a kabinę. Tam może będzie lepsza cyrkulacja powietrza. Dzięki za odpowiedź.



Awatar użytkownika
Lu4Ke
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 548
Rejestracja: pn sie 31, 2009 21:08
Lokalizacja: Krakow

Re: Zabrudzona odma silnika 1.4 AKQ ZDJĘCIA

Post autor: Lu4Ke » śr lut 12, 2014 18:01

patent z korkiem i butelka zrobiony

ja mam butelke 0,5l miedzy akumulatorem a silnikiem, a wezyk wprowadzony do niej przez dziure od nakretki z minimalna szpareczka kolo wezyka,
korek kupiony w serwisie VW za 90zl, dostawa byla na nastepny dzien :) , wezyk musialem kupic 8mm, bo 6mm by nie wszedl

teraz czekac tylko na mrozy



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości