brak ogrzewania i płynu w nagrzewnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych z mechaniką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

zajac_1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 14:54

brak ogrzewania i płynu w nagrzewnicy

Post autor: zajac_1986 » ndz gru 17, 2017 15:03

Witam, proszę o ratunek bo kończą mi się pomysły. Golf IV, 1.6 benzyna 8 zaworów, silnik 74 KW APF: przestało mi działać ogrzewanie, naczytałem się i wymieniłem nagrzewnicę, nie pomogło. Wymieniłem uszczelkę głowicy, nie pomogło.
Nagrzewnica jest drożna, przepływa przez nią woda, wszystkie przewody też są drożne (sprawdzane sprężonym powietrzem). Termostat chodzi, włącza się i otwiera obieg (włączają się wentylatory) . Gdzie szukać dalej? Klapki? Czy jeżeli one nie chodzą, to nie powinno być płynu w nagrzewnicy?



muszkatobiasz
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2733
Rejestracja: pn lis 05, 2012 00:35
Lokalizacja: Oborniki wlkp.

brak ogrzewania i płynu w nagrzewnicy

Post autor: muszkatobiasz » ndz gru 17, 2017 17:15

na forum jest ogólny temat problemu z ogrzewaniem ale na początek sprawdź po rozgrzaniu czy węże które dochodzą do nagrzewnicy przy ścianie grodziowej robią się ciepłe i czy oby dwa są ciepłe na wyłączonej dmuchawie i jeden ciepły drugi zimny lub letni przy włączonej dmuchawie i ustawieniu na ciepłe powietrze i oczywiście płyn krąży cały czas



zajac_1986
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz gru 17, 2017 14:54

brak ogrzewania i płynu w nagrzewnicy

Post autor: zajac_1986 » ndz gru 17, 2017 19:11

obydwa są zimne, bo nie ma w nich obiegu płynu, jak zdejmę węże na odpalonym silniku to nic się z nich nie wylewa, silnik ma równe 90 stopni, wszystkie węże są ciepłe (poza tymi od nagrzewnicy), dolny wąż chłodnicy grzeje się dopiero po otwarciu termostatu (jak odpalą się wentylatory)



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

brak ogrzewania i płynu w nagrzewnicy

Post autor: marcin7x5 » ndz gru 17, 2017 22:00

Spróbuj odpowietrzyć nagrzewnicę na pracującym silniku. Tam płyn krąży cały czas bez względu czy masz uruchomione ogrzewanie wnętrza. Przynajmniej z jednego węża musi polecieć płyn. Jeżeli nie to uszkodzona pompa wody prawdopodobnie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mechanika”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości