Problem z oświetleniem wnętrza i centralnym zamkiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jarolinho
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 23
Rejestracja: wt lut 21, 2012 17:42
Lokalizacja: GliVWice

Problem z oświetleniem wnętrza i centralnym zamkiem

Post autor: jarolinho » czw sty 11, 2018 14:19

Witam. Od kilku dni miałem problem z oświetleniem wnętrza. Światło po zamknięciu drzwi zamiast gasnąć całkowicie to się żarzyło, więc wyłączałem je całkowicie. Wczoraj jak wsiadłem do auta to poczułem zapach spalenizny i widziałem unoszący się dym ze słupka za drzwiami kierowcy (3d). Posmażył się cały kabel, który idzie od czujnika zamknięcia drzwi aż do całej reszty splotki kabli, która idzie w progu. Nie wiem do którego momentu się posmażyło, bo nie widzę. Co to może być? Gdzie szukać przyczyny? Aktualnie nie działa podświetlenie z podsufitki i włączając alarm w samochodzie nie zamyka mi drzwi (centralny w ogóle się nie odzywa).
#edit
spalił się też bezpiecznik 21, odpowiedni właśnie za oświetlenie wnętrza

Obrazek
Obrazek



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z oświetleniem wnętrza i centralnym zamkiem

Post autor: Mavrick » czw sty 11, 2018 22:38

Pekla izolacja kabla i zrobilo zwarcie. Jedz na szrot (chyba ze chcesz sie bawic w izolowanie tego)i wytnij sobie kawalek wiazki razem z wtyczka z jakiegos gofera czy tez ventyla (seat tez powinien byc ok). Centralny jest zasilany z 21 dlatego nie dziala.



rawka1
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn paź 04, 2004 16:20
Lokalizacja: Śłąsk

Re: Problem z oświetleniem wnętrza i centralnym zamkiem

Post autor: rawka1 » ndz sty 14, 2018 01:36

Tu nie powinno się izolować tylko wymiana. Widać że było lub jest nadal jakieś zwarcie, to są przewody masowe więc nawet przy zwarciu z masą ( budą auta) nie powinna zesmażyć się izolacja przewodów. Powinno się sprawdzić czy nie ma zwarcia w tym obwodzie. Taj jak pisze kolega Mavrick wtyczkę chyba tylko na szrocie bo nowej chyba już nie da się kupić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości