Lupo EGR

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

Lupo EGR

Post autor: rodek » śr sty 10, 2018 20:02

witam
W samochodzie Lupo z silnikiem AUC na zaworze EGR jest cały czas napięcie , zawór otwarty , świeci kontrolka check .Proszę o informację czy tak ma być i kiedy ten zawór powinien się zamykać oraz czy zawór EGR ma po drodze od sterownika jakiś przekaźnik . Mam wrażenie ,że po zapłonie i pracy silnika na biegu jałowym zawór powinien być zamknięty a otwierać się przy hamowaniu silnikiem lub przy większych stałych obrotach . Z góry dziękuję za informację .



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8813
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Lupo EGR

Post autor: marcin7x5 » śr sty 10, 2018 23:09

Zawór egr otwiera się tylko przy określonych warunkach czyli temp silnika powyżej 40* i średnie obciążenia silnika czyli od ok 2000-3500 Obr. Na jałowym i pełnej mocy mysi być zamknięty. Steruje tym ecu. Sprawdź przewody od wtyczki ecu aż di wtyczki przy egr pod kątem zwarcia .



rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

Lupo EGR

Post autor: rodek » czw sty 11, 2018 08:58

a czy po drodze od ecu do egr-a jest przekaźnik , napięcie mam cały czas i raczej zwarcie odpada - kolega podłączył prostego Vag-a i po włączeniu testu słychać pracę egr-a ( specyficzne cykanie )



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Lupo EGR

Post autor: wesol » czw sty 11, 2018 11:41

Nie nie ma. Egr jest sterowany masą z ecm. Dlatego napięcie jest cały czas po przekręceniu na zapłon.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

rodek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt gru 19, 2006 06:50
Lokalizacja: sroda slaska

Lupo EGR

Post autor: rodek » ndz sty 14, 2018 11:07

a czy możesz mi podesłać schemat połączenia Ecu egr -rozpiskę pinów - spróbuję połączyć bezpośrednio egr z ecu - szukałem po instalacji i marnie mi o szło



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości