ABS

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » śr gru 20, 2017 23:57

Hejka może pytanie jest dla niektórych dziwne ale chciałbym zapytać czy można sprawdzic czy abs działa poprawnie w jedną osobę bo dziś miałem ,,szklankę,, na drodzę i hamuje nawed nie mocno bo koła prawie obrazu sie zablokowały no i próbuje skręca jakiś ale auto jedzie dalej ślizgiem w takiej pozycji jak hamowałem, ale ok prędkośc była żólwio powolna i myślałem ze ABS dziaął od jakiejś prędkości. Pare dni wczesniej miałem sytułację ze bym komuś zaparkował na tyłku no i dość mocno jechalem tak około 70km/h nie wyhamował bym ale leko bym go puknoł no. Ja naciskam na hamulec auto zaczeło sie ślizgać lekko( mokra nawieszchnia) no i próbuję uciekać skręcająć kierownicą no skręcam ale auto jedzie prosto oraz czuję szarpanie kierownicy w sensie takim ze sie prostuje gwałtownie jak ją puszcze. Uratowało mnie to ze puściłem hamulec i jechałem po chodniku. Czy takie zachowanie ma ABS? bo nie powiem wam czy pedał odbijał czy nie bo nie zastanawiałem sie nad tym w tamtej chwili :), oraz ABS może działać od danej prędkości ? czy raczej nie?. Czy z mojego opisu może wynikać ze coś jest nie tak z ABS? Piszę o tym bo ABS dla mnie z praktyki nie istniał, jedno auto miało abs ale nie działało a obecne niby ma ale czy ono działa bo z tego co wiem powinnem spokojnie kontrolować tor jazdy poprzez abs. I pytanie czy ABS zadziałą jak pedał bedzie w podłodzę czy tylko jak czujniuk wychwyci blokade koł np taką jak pisałem ze jechałem lodzie?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ABS

Post autor: Qto » czw gru 21, 2017 14:37

Jak ABS pracuje to czuć to pod stopą i słychać...a jak koła się blokują tzn że nie działa.



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 403
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: ABS

Post autor: liteon0 » czw gru 21, 2017 14:41

Słychać jak się załącza ABS a tym bardziej czuć na pedale, nie da się tego nie wyczuć. Przejedź się, depnij mocno po hamulcach i jak będziesz słyszał dziwne dźwięki, pedał będzie wypychało tzn że działa. A jak blokuje koła, nic nie czuć na pedale to trzeba szukać przyczyny


ALH + 205 + chip

SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » czw gru 21, 2017 16:58

Ok sprawdze sobie to. Predkosc nie ma znaczenia mam rozumieć?



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » czw gru 21, 2017 18:39

Niestety ale przy hamowaniu przy 20-30kmh koła blokuje i nic specjalnego nie słychać ;/. Teraz jakie są najczestrze przyczyny usterek w golfie 4 sr przy abs-ie



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ABS

Post autor: Qto » czw gru 21, 2017 18:40

nie ma...ale z małej prędkości na dobrze przyczepnym podłożu możesz nie wyczuć bo auta zbyt szybko stanie. Znajdź w miarę śliską nawierzchnię i zahamuj z 30-40km/h...chyba że znajdziesz śnieg lub lód to spokojnie wystarczy i 10-15km/h

najczęściej to się podłącza kompa i sprawdza błędy...Kontrolka się nie pali? - powinna

PS Nie pisz posta pod postem



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » czw gru 21, 2017 18:55

Nie no sprawdzałem to na śniegu. Nic mi się nie świeci, sprawdziłem bezpieczniki pod maską od ABS'u i są ok.



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

Re: ABS

Post autor: SkorpionPL » śr sty 17, 2018 11:07

Cisza nastała, nam.pytanie jeśli by ktoś wyjoł diode od abs to może być przyczyna ze abs nie działa bo jeśli tak to spróbuje wyjąć zegar. O ile nie jest to trudne.



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ABS

Post autor: Qto » śr sty 17, 2018 12:09

Kontrolka zapala się po włączeniu zapłonu?
Najszybciej to by było podłączyć kompa i sprawdzić ci tam się dzieje...



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » śr sty 17, 2018 18:54

Nic sie nie swieci wgl.



Awatar użytkownika
Garrison
Forum Master
Forum Master
Posty: 1450
Rejestracja: pt lut 26, 2016 18:07
Lokalizacja: Wrocław
Auto: Leon 5F Xperience
Silnik: CZCA

ABS

Post autor: Garrison » pt sty 19, 2018 18:51

No to ktoś zabrał żarówkę.



parafik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 44
Rejestracja: czw sty 08, 2015 20:35
Lokalizacja: Międzyzdroje

ABS

Post autor: parafik » pt sty 19, 2018 21:21

Jeżeli nie czujesz jak ci pedał hamulca podnosi ani nie słyszysz try try to ci nie działa. Chyba że masz wersję african bez abs ;)



SkorpionPL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 87
Rejestracja: pt gru 16, 2016 09:09
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Silnik: AKL
Kontakt:

ABS

Post autor: SkorpionPL » sob sty 20, 2018 01:25

Dobra, rozebrałem licznik i okazuje sie ze abs jest i świeci kontrolka cały czas. Ktoś mądry zakleił diode aby nie świeciła. Teraz tak pojade i sprawdze co komputer wykaże, ale też pytanie abs sie czesto psuje? Zebym za miesiąc nie naprawiał znowu go :/



myszazro
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 518
Rejestracja: ndz maja 28, 2017 11:22
Lokalizacja: Zwierzyniec
Auto: Volkswagen Golf

Re: ABS

Post autor: myszazro » sob sty 20, 2018 06:01

Dobre tez miałem taki myk u siebie tylko ze check zaklejony może jesteś z Lubelszczyzny i to ten sam handlarz?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości