Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

PanZagadka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 04, 2017 17:43

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: PanZagadka » pn gru 04, 2017 17:54

Witam
Od niedawna jestem posiadaczem Golf'a 4 1.4 16v 98r. Generalnie autko sprawuje się całkiem dobrze, jednak mam problem z sygnałem dzwiękowym podczas jazdy. Podczas ruszania, przejechania kilku metrów z deski wydobywa się potrójny sygnał dzwiękowy ( pip, pip, pip ) po czym ustaje i już więcej go nie słychać. Auto normalnie jedzie, nic się nie dzieje, żadna kontrolka się nie świeci, nie ma spadku obrotów czy tego typu rzeczy - po prostu sygnał ustaje i jadę dalej, jednak jest to denerwujące a do tego chciałbym się dowiedzieć czemu tak się dzieje i co jest tego przyczyną. Dzieje się tak za każdym razem gdy wsiadam do samochodu i zaczynam jechać. Byłem u mechanika, podpiął pod VAG'a znalazło błąd, usunął jeden błąd lecz nadal dzieje się to samo.

Jeżeli ktoś wie o co chodzi to prosiłbym o pomoc :)

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: grg474 » pn gru 04, 2017 22:17

a jakaś kontrolka się zapala też? Bo np niski poziom płynu hamulcowego może dawać taki sygnał


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

PanZagadka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 04, 2017 17:43

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: PanZagadka » pn gru 04, 2017 22:44

Nie, nie zapala się żadna kontrolka. Pika trzy razy po czym ustaje i nic dalej się nie dzieje, nic się nie zapala, nie miga. Nie mam pojęcia co to może być



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: marcin7x5 » wt gru 05, 2017 22:33

Sprawdź czujnik przy dźwigni hamulca ręcznego.



PanZagadka
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn gru 04, 2017 17:43

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: PanZagadka » pt gru 08, 2017 20:12

Witam
Generalnie udało mi się dostać do tego ale podmieniłem na inny czujnik i nadal to samo (chyba że ten co mam drugi też jest walnięty) Sprawdzę w wolnej chwili raz jeszcze i dam znać



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8811
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Potrójny sygnał dzwiękowy podczas ruszania - problem

Post autor: marcin7x5 » pt gru 08, 2017 21:50

Zablokuj go mechanicznie w pozycji jak przy opuszczonej dźwigni i zobacz czy będzie poprawa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości