Centralny zamek/pilot nie działa

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Skiera0306
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob gru 02, 2017 23:15

Centralny zamek/pilot nie działa

Post autor: Skiera0306 » sob gru 02, 2017 23:29

Witam serdecznie wszystkich!

Po szperaniu na różnych stronach postanowiłem napisać ten temat. Mam problem z centralnym zamkiem z pilota, diody na pilocie się świecą, ale auto nie reaguje.

Zacznę od początku, aby było przejrzyście. Po wyjściu z samochodu (Golf III 94r 1.8 benz) i zamknięciu go z pilota udałem się do sklepu. Po kilku minutach wróciłem, próbuję otworzyć z pilota i zero reakcji. Dioda na pilocie się świeci, ale samochód wciąż zamknięty. Pilot posiada jeden przycisk od otwarcia/zamknięcia, a drugi od włączenia alarmu (mode PROXIMA). Oba nie działały, tylko dioda się świeciła. Baterie były nowe i wsadzałem też stare, ale nie pomogło. Gdy jeszcze centralny działał to po otwarciu było słychać jakiś dźwięk, jakby pracujący silniczek, z bagażnika przez kilkanaście sekund. Bodajże jest to pompa centralnego umieszczona przy prawej tylnej lampie otulona styropianem.

Normalnie otworzyłbym samochód kluczykiem, ale wszystkie zamki popsute, więc zostałem zmuszony do wybicia szyby kierowcy. Po otwarciu drzwi zaczął wyć alarm, a odłączenie akumulatora jedynie wyłączyło syrenę. Kierunki dalej mrugały, a alarm uniemożliwił odpalenie. Samochód kręci, ale nie odpala.

Podmieniałem bezpiecznik nr 21, ale centralny dalej nie działa. Alarm chyba mogę wyłączyć z pilota, ale jak wspomniałem wcześniej samochód nie reaguje. Czasami przy wkładaniu bezpiecznika pompka w bagażniku zabrzęczała na ułamek sekundy.

Jest ktoś w stanie pomóc naprawić centralke lub chociaż wyłączyć alarm, aby samochód odpalił? W razie niejasności pytać, a postaram się jak najlepiej to wyjaśnić.

Pozdrawiam!



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Centralny zamek/pilot nie działa

Post autor: Qto » pt gru 08, 2017 17:10

wywalić alarm i centralkę z pilotem z auta - najprostsze rozwiązanie jeśli nie potrafisz sam znaleźć przyczyny.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 66 gości