Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

k4mil13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 18, 2017 17:39
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: k4mil13 » sob lis 18, 2017 17:59

Siemka. Jako że zbliża się zima chciałem ogarnąć podgrzewanie tylnej szyby w swoim aucie, a spotkał mnie taki widok jak na zdjęciu - z jednej strony wychodzą 2 kabelki a z drugiej 3 wpięte do kostki. Nie znam się na tym, a nie znalazłem w necie coś co by mi pomogło to ogarnąć. Pomoże ktoś?
https://zapodaj.net/1f4ae5b5b9d0d.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
https://zapodaj.net/0f91e09b5e268.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: BuX2 » sob lis 18, 2017 22:55

Hmmm... wrzucę najlepiej schemat. Nie wiem jak tam u ciebie z elektroniką...
Jak widzisz połączenie ogrzewanej szyby jest po środku lewej strony szyby. Przewody raczej "mięsiste", bo biały (+) 1,5mm2 i brązowy (-, masa) 2,5mm2 z wiadomych przyczyn. Nie da się ich przeoczyć. Biały "+" idzie do czarnego złącza w lewym słupku C (ostatni słupek przy klapie bagażnika), masa do punktu masowego......... trochę to jak dziecku tłumaczenie, ale nie wiem jak tam ogarniasz schemat, to już wolę napisać.
Obrazek



k4mil13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 18, 2017 17:39
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: k4mil13 » ndz lis 19, 2017 13:07

Przyznaje się bez bicia że totalnie tego nie rozumiem... Przedstawię tą sytuacje jeszcze raz, bo wydaje mi się że coś źle przekazałem. z lewej strony szyby, razem kablami od spryskiwaczy i wycieraczki wychodzą 3 kable zakończone na końcu kostką: cały brązowy, brązowy z czarnym paskiem i brązowy z niebieskim paskiem. Z prawej strony szyby, razem z kablami od zamka klapy wychodzą 2 kabelki: jeden brązowy, drugi brązowy z czerwonym paskiem. Czy połączenie ich jakoś razem przyniesie jakiś rezultat? Wiem, że na 100% poprzedni właściciel wymieniał tylną szybę i pewnie nawet nie podłączali ogrzewania, przez co te 2 przewody wychodzące z prawej strony są ucięte...



Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: BuX2 » ndz lis 19, 2017 14:35

Co ty. Żadnego przedwodu poniżej szyby nie podłączysz do ogrzewania szyby. Te 3 są od blokady/oświetlenia tylnej klapy. 2 - brązowy i brązowy z czerwonym paskiem do przycisku uchwytu odblokowującego klamkę tylnej pokrywy i dalej idą do wyłącznika zamykania klapy w cylinderki zamka.
Ogrzewanie jest podłączone w połowie wysokości szyby za obiciem za pomocą konektorów.
W 1:50 i 2:50 widać konektory.
https://youtu.be/mgIttLUrZ08



k4mil13
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: sob lis 18, 2017 17:39
Lokalizacja: Nowy Tomyśl

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: k4mil13 » pn lis 20, 2017 00:32

Dobra, udało mi się załapać o co chodzi, w takim razie wszystko jednak jest podłączone, bezpiecznik jest ok. Chyba jednak będę musiał oddać go do elektryka bo teraz trzeba by zdiagnozować co jest nie tak, a ja się na tym nie znam... Do głowy wpada mi tylko 1 pomysł: w tym tylnim słupku C wcześniej miałem przerwany przewód prowadzący płyn do spryskiwaczy i mi się w tym miejscu wylewał... możliwe że zalało tam te kable i nastąpiło zwarcie... tak czy inaczej dziękuje za zainteresowanie tematem i pomoc.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9202
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: wesol » pn lis 20, 2017 08:10

Sprawdz czego tam nie ma na szybie czy masy czy plusa. Sprawdz przejaznik-mozesz zmostkowac na probe by wiedziecz czy to on nawala.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
BuX2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: sob wrz 27, 2014 18:20
Lokalizacja: świętokrzyskie

Podłączenie ogrzewania tylnej szyby

Post autor: BuX2 » pn lis 20, 2017 14:54

Przekaźnik nie załącza w Golfie ogrzewania szyby. Jedyny przekaźnik w obwodzie to przekaźnik odciążający w czasie rozruchu.
Jeśli bezpiecznik nr 26 (biały - 25A) i dalej włącznik ogrzewania szyby są sprawne, to dalej masz już złącze czarne w słupku C, jak na białym przewodzie będzie +12VDC, to włącznik jest sprawny. Dalej dwa peszle gumowe przy zawiasach tylnej klapy, w których mogą być przetarte przewody i konektory. Jak tu będzie potencjał między dwoma konektorami, to ta wymieniana szyba została mistrzowsko zmontowana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości