Kodowanie pilota centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Kodowanie pilota centralnego zamka

Post autor: wachelo » pn lis 13, 2017 19:48

Witam wszystkich,

mam mały problem ze sparowaniem pilotów z modułem komfortu. Moduł 1C0 959 799 B, piloty dwuprzyciskowe, ori 434MHz o numerze 1J0 959 753 AG. Sytuacja wygląda tak. Centralny działa, ale tylko mechanicznie z kluczyka. Kodowanie pilotów Vagiem przebiega niby ok. Czyszczę pamięć ewentualnych zachowanych pilotów wybierając w adaptacji blok 00, potem wybieram blok 01, testuje i zapisuje wartość 2 - bo mam 2 piloty. Teraz szybko naciskam przycisk otwierania na każdym pilocie. Za każdym razem klakson krótko się odzywa, jakby kodował....ale nie koduje. Podobnie jest z metodą 1 kluczyk w stacyjkę, zapłon i kodowanie drugiego, mechanicznie zamykając samochód - krótko klakson i nic... Baterie w pilotach nowe. Dioda na obu mruga przy naciskaniu. Dodam, że po ponownym podłączeniu vaga w bloku 01 znów widnieje wartość 1. Jakby nie przyjmował danych. A, no i dioda przy grzybku drzwi kierowcy nie mruga w ogóle. Ale generalnie działa, bo można ją włączyć vagiem w testach modułu 46. Jakieś sugestie, pomysły? Szukać przyczyny w module czy w pilotach? Próby robione VAG-COMem 409.1 i VCDS Lite 1.2.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kodowanie pilota centralnego zamka

Post autor: grg474 » wt lis 14, 2017 23:11

w 01 wybierz 1 a nie 2. Zakoduj piloty.
Odczekaj 30 sekund i sprawdź nie zamykanie tylko otwieranie.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kodowanie pilota centralnego zamka

Post autor: wachelo » śr lis 15, 2017 21:06

Dzięki za odpowiedź. Jak zapiszę wartość 1 w bloku 01, to mogę zakodować tylko jeden pilot. I to samo - słychać klakson, ale tylko dla jednego pilota, na drugi nie zareagował. 01 przyjmuje wartości od 1 do 4, w zależności ile pilotów chcemy zakodować. Niestety tak czy inaczej nadal nie działa.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kodowanie pilota centralnego zamka

Post autor: grg474 » czw lis 16, 2017 19:46

pytanie - zakodujesz 1 pilot to ten jeden działa? A radio czasem nie jest nieoryginalne?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wachelo
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 172
Rejestracja: sob cze 16, 2007 23:51
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Kodowanie pilota centralnego zamka

Post autor: wachelo » czw lis 16, 2017 20:34

Czy zakoduje jeden pilot czy dwa, słychać beep klaksonu, ale żaden nie działa. A radio nie jest oryginalne. Zwykły Blaupunkt- ja go nie montowałem, już było i od początku piloty nie działały. A to ma znaczenie?

Czyżby coś takiego jak tu http://www.golf4.pun.pl/viewtopic.php?pid=21753" onclick="window.open(this.href);return false;

Warto dodać, że po wyjęciu kluczyka radio wyłącza się. Po ponownym włączeniu nie pamięta ustawień godziny.

Kolejna edycja wpisu. Wyjąłem radio, zakodowałem piloty i wszystko działa - piloty otwierają, zamykają, dioda u kierowcy przy grzybku miga. Dzięki Kolego za podpowiedź co do powiązania radia z modułem komfortu. Punkt za pomoc dla Ciebie. Sam bym się nie domyślił, że w nie ori radiu należy szukać przyczyny. Planuję zakup nowego radia i będę myślał, co było nie tak z podłączeniem tego. Pozdrawiam raz jeszcze Kolegę grg474 :pub:

Brązowa kostka chyba oryginalna, czarna kostka wygląda tak:

Obrazek



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości