Podgrzewanie lusterek - wahania napięcia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ryszard.derbich
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr maja 20, 2015 21:23
Lokalizacja: Świecie
Auto: VW Golf III CL 1.4 KAT 1993
Silnik: ABD
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - wahania napięcia

Post autor: ryszard.derbich » ndz lis 12, 2017 15:16

Problem jest następujący:
nowe jak i stare oryginalne wkłady lusterek sprawdzone pod 12V zasilaczem w domu - grzeją jak szalone. Sprawdzony włącznik ogrzewania tylnej szyby, gdyż posiadam dwa. Na obydwu ta sama historia. Problem tkwi w tym, iż nie grzeje mi lusterko od strony kierowcy. Prawe po prawie 5 min. suche, szyba tak samo. Mierząc napięcie w przewodach tego lewego lusterka wyszedł mi pomiar rzędu 2,3 V do 3,7 V przy dobrych wiatrach, więc chyba trochę za mało. Gdzie szukać przyczyny: bezpiecznik o zbyt dużym nominale, może faktycznie defekt posiadają włączniki, a może problem jest gdzieś w drzwiach kierowcy, w przelotce albo w kostce przy pilocie sterowania lusterkami. Gdzie szukać przyczyny i co sprawdzić, ewentualnie na wymianę czego mam się przygotować bo wujek Google specjalnie nie pomógł.
Kwestią wyjaśnienia: w instalacji drzwi kierowcy jak i pasażera nie ma rzeźby. Instalacja calutka w oryginale.



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Podgrzewanie lusterek - wahania napięcia

Post autor: Mavrick » ndz lis 12, 2017 21:00

Sprawdz jakie jest napiecie na wtyczce ktora znajduje sie pod boczkiem w okolicy lusterka. Prawdopodobnie bedziesz musial zarobic na nowo koncowki przewodow ktore podpinasz pod wklad.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości