Problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

sokol990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 16, 2017 13:39

Problem z odpalaniem

Post autor: sokol990 » pn paź 16, 2017 13:55

Witam.
Od niedawna jestem posiadaczem golfa 4 1.9 101 km. Od pewnego czasu mam problemy z odpalaniem.

Do odpalania muszę używać "plaka"albo innego "samo startu". W przeciwnym razie nie chce załapać.

Komputer wykazuje błędy min. imo, licznika. Po pewnym czasie wyskakują inne błędy abs, poduszka, czujnik położenia wału, pompowtryski. Oprócz tego nie mogę skasować serwisu i kilometrów na liczniku. Jest podejrzenie, że poprzedni właściciel robił coś z imo gdyż nawet jak wyciagne z kluczyka "kapsułkę" to samochód odpala( tylko w tym przypadku mija kontrolka), ostatnio próbowałem zrobić coś z licznikiem, jak go wyjąłem i wsadziłem na miejsce to samochód działał poprawnie przez ponad 2 tygodnie. Po tym czasie znów zaczęły się problemy z odpalaniem.

Gdy odpali samochód wszystko jest w porządku. Po wyłączeniu silnika znów ma problemy.



Awatar użytkownika
amatorek
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: ndz maja 11, 2014 21:44
Lokalizacja: D.G.

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: amatorek » pn paź 16, 2017 20:10

Być może masz problem z wtyczkami od zegara,skoro po wyjęciu i ponownym włożeniu licznika było ok.
sokol990 pisze:Oprócz tego nie mogę skasować serwisu i kilometrów na liczniku.
w liczniku masz ułamany plastik który naciska microswitch.Trzeba będzie wyjąć licznik i dorobić ,względnie przykleić stary (jeśli jeszcze będzie w liczniku )



sokol990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 16, 2017 13:39

Problem z odpalaniem

Post autor: sokol990 » pn paź 30, 2017 21:45

po długim czasie szukania udało się znaleźć przyczynę. Mianowicie przez dziurę w podszybiu duża ilość wody zbierała się w przewodach dochodzących do komputera. Wymiana podszybia, wysuszenie kabli, zabezpieczenie specjalnym sprayem i izolacją pomogło. Od kilku dni przy różnej pogodzie golfik pali od razu :)



cegulla
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob cze 18, 2016 22:54
Lokalizacja: Żuromin

Problem z odpalaniem

Post autor: cegulla » czw lis 02, 2017 18:55

Kolego możesz mi dokładnie powiedzieć jakiego spreju użyłeś ? Mnie też chyba czeka rozbiórka podszybia. :?



sokol990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn paź 16, 2017 13:39

Re: Problem z odpalaniem

Post autor: sokol990 » śr lis 08, 2017 15:27

Nanoprotech spray. Okolo 60 zł kosztował, ostatnio w tesco w dziale z elektryką widziałem za 45 zł



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości