Ogólny problem z elektryką

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nerczynski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 23, 2017 12:10

Ogólny problem z elektryką

Post autor: nerczynski » ndz paź 08, 2017 22:11

Dobry,

Mam ogólny problem z elektryką:
1) podczas otwierania/zamykania centralnego kontrolki kierunkowskazów migają razem z ABS`em i przeciwmgielnymi.
2) gdy włączę światła awaryjne bez włączonego zapłonu to mam dyskotekę.
3) ABS + wykrzyknik po dodaniu gazu. Tutaj sprawa wygląda tak, że teraz mam odpiętą wtyczkę ABS od akumulatora to kontrolka ABSu nie miga cały czas i po dodaniu gazu jest 3x sygnał dźwiękowy. Jak wtyczka jest wpięta to kontrolka ABS miga cały czas, a po dodaniu gazu wyskakuje wykrzyknik i sygnał dźwiękowy nie ustaje. ABS działa normalnie....
4) podczas wciskania pedału hamulca zapala się przeciwmgielna na desce, ale tutaj obstawiam winę braku pinu we wtyczce jednego z kloszy z tyłu...
5) nie mam oświetlenia wnętrza, ale tutaj wiem, że trzeba się pobawić z zamkami w drzwiach, bo VAG pokazuje drzwi kierowcy jako zamknięte cały czas...

Jak się do tego samemu zabrać?

Filmy z sytuacjami opisanymi wyżej:
https://www.youtube.com/watch?v=hL8Q5VmzjCM" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=DoY0fhOzDG8" onclick="window.open(this.href);return false;
https://www.youtube.com/watch?v=E2yzEBS6hlU" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ogólny problem z elektryką

Post autor: Qto » pn paź 09, 2017 08:54

Gdzieś masy nie ma...posprawdzaj punkty masowe



nerczynski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 23, 2017 12:10

Ogólny problem z elektryką

Post autor: nerczynski » pn paź 09, 2017 10:45

Czyściłem punkty masowe pod akumulatorem i ten na lewym nadkolu, są ok.

W prawej wtyczce od tylnych lamp brakuje mi jednego kabla i nie świeci tam przeciwmgielne, tak było fabrycznie?
W lewej wtyczce mam upalony pin i wtyk od masy(brązowy kabel), to może być problemem?

Edit: Poczytałem i wiem, że będę musiał sobie jakoś ogarnąć tą mase w lampie. Wtedy zniknie problem z choinka przy hamowaniu i włączeniu awaryjnych. A co z tym cholernym ABSem i wykrzyknikiem?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Ogólny problem z elektryką

Post autor: Qto » pn paź 09, 2017 10:49

Zdejmij plastiki pod kierownica i tam badaj...podobnie z lewej strony w bagażniku.
Fabrycznie jest tylko jedno światło przeciwmgielne także przy drugiej lampie nie będzie kabelka.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Ogólny problem z elektryką

Post autor: riccardoa » pn paź 09, 2017 12:17

nerczynski pisze:A co z tym cholernym ABSem i wykrzyknikiem?
Podłączyć pod komputer i pokaże,czy tylko złapał sporadyczny błąd i wystarczy wykasować,czy któryś z czujników.



nerczynski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr sie 23, 2017 12:10

Ogólny problem z elektryką

Post autor: nerczynski » pn paź 09, 2017 14:12

Czujki od absu są sprawne, bo w vagu pokazuje predkosc na każdym kole. Wyskakuje błąd 668 o niskim napięciu na zacisku 30, można go usunąć ale i tak wraca.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Ogólny problem z elektryką

Post autor: riccardoa » pn paź 09, 2017 16:31

No to musisz szukać luźnych/zaśniedziałych połączeń.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości