Odpięcie akumulatora

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jerryurbanski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 12:06

Odpięcie akumulatora

Post autor: jerryurbanski » sob wrz 16, 2017 22:10

Witam


Od 3 dni jestem szczęśliwym posiadaczem eRki,produkcja lipiec 2010.Wyjeżdżam za parę dni na 1.5 miesiąca a w garażu nie mam prądu i będę zmuszony odłączyć akumulator i podłączyć pod prostownik na podtrzymanie.W moim drugim aucie Mk3 załatwiłem już tak dwa akumulatory poprzez zostawienie ich podłączonych na dłuższy czas postoju.Czy coś mi się skasuje lub zablokuje ? Byłem pytać w ASO i powiedziano mi że w roczniku 2010 zablokuje się radio i trzeba będzie odkodować w serwisie.Prawda to ? Z góry dzięki za odpowiedź.Wrzucam zdjęcie mojego radia.Obrazek



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Odpięcie akumulatora

Post autor: grg474 » ndz wrz 17, 2017 07:57

w teorii radio w tym samym aucie nie powinno zażądać ponownie kodu (testowałem na swoim EOSie), chyba, że wyjmiesz licznik i wsadzisz inny (komunikacja po CAN pomiędzy radiem a licznikiem)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Odpięcie akumulatora

Post autor: wesol » ndz wrz 17, 2017 10:05

Nie bedzie wolac o kod. Pamieta radio ze juz bylo w aucie bo go nie wyciagasz przecie. Kod zreszta powinienes miec gdzies w pakierach to nawet gdyby to sobie wklepiesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
jerryurbanski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 12:06

Odpięcie akumulatora

Post autor: jerryurbanski » wt wrz 19, 2017 14:58

Odpięty,koło Wszystkich Świętych napiszę z jakim skutkiem.Obrazek



Awatar użytkownika
jerryurbanski
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: sob wrz 17, 2011 12:06

Odpięcie akumulatora

Post autor: jerryurbanski » ndz paź 29, 2017 00:45

Nic się nie zablokowało a i o dziwo radio pamiętało zapisane stacje i ustawienia parametrów dzwięku.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9197
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Odpięcie akumulatora

Post autor: wesol » ndz paź 29, 2017 08:16

Radio pamieta gdzie siedzi-w jakim konkretnie aucie. Dzisiejsze autka maja tak jak np w oplu ze trzeba takie podzespoly jak radio itp wylogowac jesli sie je wymienia w aucie. Bez wylogowania takie radio potem nie zalozysz do innego auta bo bedzie "tesknic" i nie wkodujesz.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości