Sensor airbag - wiem że było, ale..:(

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Sensor airbag - wiem że było, ale..:(

Post autor: merkava » śr wrz 13, 2017 19:53

Dokładniej chodzi o to, że wg ETKI były 4 rodzaje sensorów - dwie wersje obsługujące poduszkę kierowcy i pasażera (6N0909603AM, 1J0909603AC), i dwie wersje obsługujące tylko poduszkę kierowcy (6N0909603AN, 1J0909603AD). W wielu miejscach czytam że po użyciu poduszek wystarczy wykasować błąd, w innych - trzeba wymienić sensor. Podobnie jest z ilością poduszek - jedni piszą że wystarczy dezaktywować poduszkę pasażera w komputrze autka (czyli tak jak mam teraz - zamiast poduchy mam schowek), inni - że muszą być inne sensory..
Jak więc to w końcu jest - muszę szukać nowego sensora (autko po wystrzale poduszek), czy jednak wystarczy pogrzebać w oprogramowaniu?


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

Aligator30
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 465
Rejestracja: śr lis 09, 2011 19:31
Lokalizacja: SPS

Sensor airbag - wiem że było, ale..:(

Post autor: Aligator30 » śr wrz 13, 2017 20:56

merkava, kolega agrala naprawia sensory ,lub sam spróbuj zgrac wsad airbag i usunac bledy



merkava
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: ndz wrz 03, 2017 10:30

Sensor airbag - wiem że było, ale..:(

Post autor: merkava » śr wrz 13, 2017 21:16

Naprawa to jedno - mam w domu dwa sensory różniące się wtyczką, obydwa zgodne z numerami ETKI dla autka na dwie poduszki (kierowcy i pasażera). Co prawda z odzysku , ale z nie bitych autek - więc ostatecznie mam coś na podmiankę, jednak to tylko połowa tematu: moja pani zażyczyła sobie schowek zamiast poduszki, więc pozostaje kwestia zdezaktywowania drugiej nitki - nie mam zamiaru zrezygnować ze swojej poduszeczki :D :D
W każdym bądź razie dzięki za namiary - zaraz skrobnę zapytanie, bo im więcej czytam tym mam większy mętlik :-x :pub:


Bóg stworzył Volkswageny by pokazać czym jest doskonałość.
A inne samochody? Bo ma poczucie humoru..

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości