VW golf 3 TDi 1z

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » pn wrz 11, 2017 20:07

Witam Wszystkich jestem nowy wiec proszę o wyrozumiałość jeśli coś nie tak robię

:blush:
mam pytanie i prośbę o pomoc .

Mam taki problem że nie dochodzi mi prąd na przewód czarno żółty (plus po włączeniu zapłonu) na kostce przy silniku szyb to pin 7

Jeśli dam prąd na ten przewód w słupku przy drzwiach kierowcy działają szyby i lusterka bez podania prądu nie chodzą
Więc myślę ze jest przerwa miedzy skrzynka bezpieczników a kostka w słupku .

Tylko tak od tej kostki w słupku ten przewód )czarno zółty leci gdzies nad nadmuchy ale z drugiej strony auta już jest dwa te przewody czarno żółte jeden na przednie drzwi drugi na tylne

I teraz nie pojęcia gdzie jest przerwa ? czy prąd nie wychodzi ze skrzynki bezpieczników ? ale który to by był pin i w której kostce w skrzynce ?



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: killah » wt wrz 12, 2017 16:01

bezpiecznik nie będzie w rzędzie z innymi bezpiecznikami. Jest albo luzem w kupie przewódów za skrzynką albo doczepiony do skrzynki. Z tego co pamiętam to ma kolor zielony

Schemacik:

Obrazek

skoro brakuje prundu w tym przewodzie to znaczy, że albo bezpiecznik spalony albo przewód przerwany albo do samego bezpiecznika nie dochodzi prąd czyli wypiął się gruby przewód podpiety z tyłu do skrzynki bezpieczników - chyba do styku Y (prawy dolny róg)

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » wt wrz 12, 2017 21:17

killah mam pytanie ? Piszesz ze to zielony bezpiecznik .To zielony który zlokalizowałem jest od zamka centralnego co na schemacie jest jako f 43 a ten f 14 wychodzi ze schematu ze jest od szyb i jest dobry
A co to są takie plastikowe jakby pudełeczka z wtykami z tyłu są one nad przekaźnikami sorki za moja nie wiedze ale nie wiem :blush:

Przewód też żaden mi sie nie wypiął i co dalej radzisz ?



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: killah » śr wrz 13, 2017 07:24

zrób zdjęcie to może się rozjaśni. Chodzi o te kostki? http://www.fotem.pl/data/mini/male_7d81 ... 653ed5.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

jeśli tak to są to rozdzielacze poszczególnych napięć. Zależnie od koloru rozdzielają plusy po zapłonie, podświetlenie wnętrza i jeszcze inne napięcia, których nie pamiętam.

Sprawdziłeś czy do bezpiecznika dochodzi prąd? Bezpiecznik do szyb jest na przewodzie zasilającym instalację szyb. Pewnie jest gdzieś podczepiony do skrzynki od góry - ja zakładałem sam szyby i nie wiem gdzie znajduje się oryginalnie.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 07:43

Witam , tak dokładnie te kostki co na zdjęciu z linku
Obrazek

na moim zdjeciu ten bezpiecznik z żółta strzałka jest od zamka i tez zaznaczyłem jak już teraz wiem rozdzielacze
Piszesz ze bezpiecznik mam być na przewodzie ale ja tam zadnego nie wiedze na przewodzie wybebeszyłem te przewody niżej ale nie widzę .Chyba ze którys z tych 3 co sa nad rozdzielaczami co są do skrzynki przypięte



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: killah » śr wrz 13, 2017 08:06

Ten co zaznaczyłeś to główny bezpiecznik od szyb. Sprawdziłeś czy napięcie jest we wtyczce przekaźnika? Upewnij się że prąd idzie dalej w instalację. Prąd z tego przewodu dalej jest rozdzielany na poszczególne drzwi więc jeśli przy bezpieczniku nie znajdziesz niczego to trzeba będzie iść po nitce do kłębka. Czy tylko w lewych drzwiach nie masz działającej szyby czy we wszystkich. Jeśli we wszystkich to problem na bank leży gdzieś pomiędzy rozdzieleniem a skrzynką bezpieczników


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:12

A tak w ogóle to mam taki bajzel w tej instalacji że szok 6 przewodów nad tartych było , alarm był dokładany ale tak to zrobione ze ręce opadają , przewód oskrobany z izolacji i dokręcony drugi i trochę owinięty izolacją normalnie maskara .Przewody od tylnych lamp pozycji pocięte i złączone w jeden poźniej znów w dwa

na zdjęciu widać jak jest alarm do czepiny do przewodów od centralnego


Obrazek



Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:15

Wszystkie szyby nie działają i lusterka też
Ale który to jest przekaźnik od szyb ? sorki ale zamotany dziś jakiś jestem

Tylko tego rozdzielenia nie mogłem wczoraj znajść wywaliłem nawet deskę rozdzielczą ale tam już są pojedyńcze przewody



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: killah » śr wrz 13, 2017 08:24

Wiesz jakby ktoś zalutował jeszcze te połączenia to nie byłoby takiej tragedii... Jeśli to działa to po prostu oblutuj i będziesz mieć pewność że nic złego ze stykiem się nie stanie. Ja w swoim golfie jak zaczynałem tuningi sam tak robiłem zanim nauczyłem się porządniejszej roboty :) i do momentu rozbiórki wszystko działało :P Nawet połączenia na skrętki.

nadal nie odpowiedziałeś mi czy masz prąd na bezpieczniku. Sprawdziłeś miernikiem albo żarówką czy prąd przechodzi przez bezpiecznik i idzie dalej?

Nie pisałem o żadnym przekaźniku bo go w instalacji szyb nie ma!. Kabel od bezpiecznika będzie w którymś momencie rozdzielony na kilka tak aby podzielić prąd na resztę drzwi. Nie wiem gdzie jest to rozdzielenie. Jeśli nie ma problemu z prądem w bezpieczniku to podejrzewam że na rozdzieleniu zrobiło się zielono i coś nie styka.

A co do przekaźnika - w instalacji go nie ma ale każdy silniczek szyby ma jakiś przekaźnik w sobie który odcina prąd jak szyba dochodzi do granicznego położenia góra/dół tak aby nie spalić motoru.


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:26

killah piszesz z eten zielony bezpiecznik to od szyb ale jak go wczoraj wyciągnołm to przestał działać centralny i dioda na drzwiach kierowcy :bajer:



Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:32

Właśnie ze alarm i pilot tez nie działa ale to już od dawna jak go kupiłem ale mniejsza z tym narazie musze szyby zrobić . A tak w ogóle tylna prawa chodzi na domykaniu kluczykiem odwrotnie zamiast sie domykać to sie otwiera

tak sprawdzałem i ze wszystkich bezpieczników prąd wychodzi



killah
Forum Master
Forum Master
Posty: 1218
Rejestracja: sob wrz 19, 2009 21:41
Lokalizacja: Kutno
Kontakt:

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: killah » śr wrz 13, 2017 08:36

Wybacz jeśli wprowadzam w błąd. Nie mam już 3ki od dłuższego czasu

Na bank jest od szyb. Widocznie prąd z niego jest brany do zasilania tych układów. Nie sprawdzasz tego w dobry sposób - samo wyciąganie to nie jest metoda. Miernik uniwersalny w łapki i sprawdzanie przejść.

Są 2 bezpieczniki od szyb. F14 i 43. Ten, który wyciągałeś to ten F43. Sprawdź bezpiecznik nr 14 w skrzynce

Obrazek


Golf MK3 by killah : viewtopic.php?p=3276083#3276083 - RIP
Passat B3 Daily Car by killah : viewtopic.php?f=91&t=558831 - SOLD

Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:39

Tak wiem że przy silniku są wyłączniki krańcowe



Awatar użytkownika
robert.rocky
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pn wrz 11, 2017 19:47

VW golf 3 TDi 1z

Post autor: robert.rocky » śr wrz 13, 2017 08:41

nie wprowadzasz w błąd 14 w skrzynce juz sprawdzałem miernikiem na połączenie wychodzi w kostce d /9 d /11 d /12 i wszytskie ida do tych na górze rozdzielaczy te schematy mam ale dzięki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości