Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Zydek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 07:46

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Zydek87 » pn wrz 04, 2017 08:07

Witam wszystkich zacnych forumowiczow. Mam niemaly problem z moim G3 93r lpg. mianowicie auto po kilkudniowym postoju robi mi dużyproblem. Chcac odpalic musze miec wcisniety pedal gazu w podlogę zeby odpalil i kiedy to sie juz stanie musze trzymac noge caly czas na gazie bo w przeciwnym razie obroty spadaja do zera i silnik gaśnie. Odpalam oczywiscie na pb. Bez wcisnietego gazu auto nawet nie odpali jakis czas temu zostal wymieniony caly aparat zapłonowy z palcem rozdzielaczem i hallem silniczek krokowy i ok 3 miesiecy temu czujnik temperatury oraz kompletnie wszystkie filtry.
Sądziłem że to moze krokowiec jest uszkodzony ale dostalem rade by na odpalonym silniku z pomoca 2 osoby odlaczyc wtyczkę czujnika cieczy chłodzacej. Kiedy to zrobilem to krokowiec zaczal wysuwac i chowac trzpien do ciegna od przepustnicy. Ale sam po uruchomieniu silnika nie pracuje wogole stoi w miejscu. Linka od ciegna przepustnicy jest luzna bez oporu. Sprawdzilem rezystancje na czujniku temp na pinach 1i 3 i wskazania sa prawidlowe. Czy to by moglo wskazywac na usterkę ecu? Nie mam juz pomysłu jak sobie z tym poradzic? Prosze o pomoc :crazy:



magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: magiz19 » pn wrz 04, 2017 10:41

Sprawdź najpierw masę ecu. Wyczyść dobrze itd. Ecu ogólnie rzadko siadają.



Zydek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 07:46

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Zydek87 » pn wrz 04, 2017 11:54

Po południu sprawdze wszystkie punkty masy jskie znajdę a najwazniejszych gdzie szukac jak co? I ciekawi mnie jeszcze jedno mianowicie czy ten czujnik płynu jest na pewno ok bo on chyba powinien dawac sygnal ze jest np. Zimno i. Ecu musi dac sygnal do krokowca ze jest potrzebne ssanie po uruchomieniu czyli otworzyc przepustnice troche mocniej a on wogole nie popycha tego ciegna? Czy pomiary miernikiem cyfrowym moga dawac nieprawdziwe informację?



Zydek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 07:46

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Zydek87 » pn wrz 04, 2017 19:39

Wszystkie masy jakie znalazlem w komorze silnika poczyszczone, wiazka elektryczna rowniez sprawdzona na polaczeniach w kostkach itp. I dla pewnosci wymienilem czujnik temp na nowy i zadnej reakcji jak nie palił bez pedalu gazu tak nie pali dalej. Ogladalem przepustnice kiedy recznie ja otwarlem w kolektorze dolotowym bylo dosc duzo benzyny tak jakby wtrysk lał albo cus. Ktos ma jakis pomysl? Dodam ze dzisiaj zorganizowalem interfejs jakis chińczyk i wyskoczyl blad czujnika halla czyli norma na zgaszonym, styk biegu jałowego f60 i potencjometr przepustnicy g69 czy to moga byc przyczyny tego problemu?



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Mavrick » pn wrz 04, 2017 23:07

Odepnij wtyczke od kompa i zobacz w jakim stanie sa styki...byc moze ktorys pin zasniedzial.
Ostatnio zmieniony wt wrz 05, 2017 22:06 przez Mavrick, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
rysiektr
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6202
Rejestracja: ndz paź 22, 2006 23:49
Lokalizacja: Minczewo/Warszawa
Kontakt:

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: rysiektr » pn wrz 04, 2017 23:19

Sprawdź potencjometr przepustnicy


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=164952 mój były golf

Dzikun Performance - swapy silników VAG
adaptery do obrotomierza 1.8T VR5 VR6 R32 golf mk1 mk2
M 3.8.X, ME 7.X.X, MED 9.1 immo off, usuwanie sond, błędów DCT, dogrywanie LC, POPS & BANGS itd.
elektryka/wiązki do swapów wysyłkowo

Zydek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 07:46

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Zydek87 » wt wrz 05, 2017 10:39

Wtyczkę od ecu odpinałem i oglądałem ja dokładnie nie było żadnych zaśniedziałych styków ani nic w tym stylu, połączenie wyglądało bardzo dobrze.
Potencjometr przepustnicy juz kiedyś wymieniałem bo obroty falowały itp. po tej wymianie było ok, ale napiszcie ewentualnie jak sprawdzić taki potencjometr tak dla pewności? Zastanawiałem się nad tym błędem styku przepustnicy ponieważ jest on umiejscowiony w silniku krokowym czy to może powodować takie objawy?



Zydek87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn wrz 04, 2017 07:46

Uszkodzenie Ecu jakie objawy?

Post autor: Zydek87 » wt wrz 19, 2017 10:04

Temat zamkniety po dlugiej walce przyczyna? Przetarta wiazka od kabli ktora przechodzi przez sciane grodziowa do ecu. Wszystko wskazuje ze panowie gazownicy odwalili kawal niezbyt dobrej roboty i przy wibracjach wiazka sie przecierala. Obeszlo sie bez wymiany ecu. Temat zamkniety dziekuje za wszystkie wskazowki i pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości