BORA problem z odpalaniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KENDZIOR1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 14, 2017 11:28

BORA problem z odpalaniem

Post autor: KENDZIOR1990 » pn sie 14, 2017 12:10

Witam serdecznie. Mam problem z moją borką (1J2 1999r. 1.9 TDI 90KM AGR), po kombinacjach z nowymi światłami przeciwmgielnymi. Mianowicie, mam urlop i postanowiłem ogarnąć auto. Wymieniłem dwumasę, rozrząd, zaślepiłem sobie EGR, regenerowałem turbo i porobiłem blacharkę. Przyszedł czas na zmianę reflektorów gdyż w starych odbłyśniki były już żółte od tylu lat latania. Kupiłem używane reflektory ze zintegrowanymi mgłami(wcześniej miałem standard) i zacząłem się bawić przy podłączeniu. Wcześniej po ogarnięciu mechaniki i ustawieniu kąta oraz dawki na VAGU wszystko chodziło wyśmienicie, aż do momentu zabawy z elektryką. Opiszę od początku co robiłem:

1. podpięcie nowych reflektorów( kość 10 pinów) do wtyki auta( kość 10 pinów)
2. sprawdzenie czy śmiga ( wszystkie się święcą, tylko nie mgła ;/ )
3. przegląd bezpieczników i przekaźnika ( bezpieczniki ok, zabawa z przekaznikami - tylna mgła śmiga, a przednie nadal nie )
4. przełącznik świateł przystosowany do mgły i szybka decyzja że polecę do niego kablami z przednich reflektorów "na krótko"
5. Stwierdziłem że na krótko, bo bylo za duzo kabli w wiązce żeby szukać dojscia z reflektorów do puszki pod kierownicją i nie chciałem czegoś zje**ć
6. kabelki ladnie poprowadzone i polutowane, zalozony przekaznik pod maską który ma regulować napięcie, przebiłem się delikatnie przez grodź i podłączylem przód do przelacznika razem z tylną mgłą
7. wszystko śmiga ładnie pieknie, światła się palą i przychodzi magiczny moment wyjazdu z garażu( wspomnę że przed kombinacjami palił na zimnym i gorącym jak igła)
8. rozrusznik kręci a silnik ni chu chu !!!
9. lecę z kontrolką na świece( nie daje prądu)
10. wymieniłem przekaźnik 103 i 109 i nadal to samo
11. palę go na krótko dając prąd na świece( odpala pieknie ale po chwili kabel który idzie z alternatora do akumulatora jest niemozliwie gorący także wyłączam silnik)
12. podpinam VAGa ( wyskakują 4 błedy które usuwam)

Proszę zatem o pomoc, myślę że możliwie czytelnie opisałem swój problem.
Drogą konkluzji mam dwie hipotezy: albo gdzieś jest zwarcie i przez to układ wariuje, albo padł sterownik.

Tak wiem, że zaraz mogą posypać się hejty, że na krótko to można, ale włożyć sobie pręta w D, ale tak było po prostu prościej. Czyżbym źle coś połączył??



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA problem z odpalaniem

Post autor: Qto » pn sie 14, 2017 15:30

W którym miejscu przebijales się przez grodz?



KENDZIOR1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 14, 2017 11:28

Re: BORA problem z odpalaniem

Post autor: KENDZIOR1990 » pn sie 14, 2017 15:43

Poszedłem małym wkretakiem z nawinietym kablem zaraz po wiazce ze wszystkimi przewodami. Tuż nad puszka przekaźników. Czyżbym tam coś rozwalił?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

BORA problem z odpalaniem

Post autor: Qto » pn sie 14, 2017 15:52

No to...chyba nie pozostaje nic innego jak dostanie się do tej wiązki. Tam są kabelki 0.35mm które łatwo uszkodzić :grrr:



KENDZIOR1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 14, 2017 11:28

BORA problem z odpalaniem

Post autor: KENDZIOR1990 » pn sie 14, 2017 16:03

Właśnie sprawdziłem. Cała wiązka jest na 100% OK.



KENDZIOR1990
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn sie 14, 2017 11:28

BORA problem z odpalaniem

Post autor: KENDZIOR1990 » pn sie 14, 2017 17:00

Listwa przekaźników też ok bo ją rozebralem i nic nienie jest przepalone. Pozostaje sterownik - "komputer" . Jak go sprawdzić?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości