Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KrzysiekR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 12:13

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: KrzysiekR6 » pn sie 07, 2017 17:50

Witam. Mam problem z tylną wycieraczką, a mianowicie chodzi mi o jej martwe położenie, zamiast być ukoście po lewej stronie (jak wyjeżdżały z fabryki) to jest na ukos z prawej strony. Nie wiem czego jest to wina. Może problem nie jest najgorszy ale dziwnie to wygląda. Ewentualnie mogę podesłać jakiś film ukazujący jak ona pracuje. Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: marcinek84 » wt sie 08, 2017 16:11

Jest mod aby wycieraczka była na płasko z prawej, chyba masz w tej pozycji tylko nie bardzo na płasko leży i wygląda źle. Jeśli tak masz to wystarczy wyregulowac ramię aby było na płasko lub jeśli chcesz aby wycieraczka była po lewej musisz obrócić o chyba 180 stopni małe ramię na silniku i wyregulowac ramię wycieraczki.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Hubi14
Forum Master
Forum Master
Posty: 1932
Rejestracja: pt lis 22, 2013 23:00
Lokalizacja: Pabianice

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: Hubi14 » wt sie 08, 2017 18:11

jest to wina wytartej ścieżki w silniczku wycieraczki, potrzymaj trochę wycieraczkę na spryskiwaniu i jak potem wróci na miejsce to masz diagnozę



KrzysiekR6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz lip 16, 2017 12:13

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: KrzysiekR6 » ndz sie 13, 2017 19:22

Faktycznie, wystarczyło wyregulować wycieraczkę na tym małym ramieniu zaraz przy silniczku. Dzięki



kicker87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt sty 16, 2018 11:51

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: kicker87 » wt sty 16, 2018 12:59

Panowie, zdaje się że tutaj otrzymam odpowiedź na swój problem.

Oczywiście chodzi o wycieraczkę. Zacina się podczas normalnej pracy "na sucho". Każde machnięcie od boku do boku zawiera sekundową przerwę w losowym miejscu na szybie. Nie zdarzyło mi się żeby zacięła się na amen, a problem trwa od kilkunastu miesięcy. Mozolnie bo mozolnie, ale zawsze jest w stanie ukończyć sekwencję. Co dziwne, w trybie pracy "na mokro", ze spryskiwaczem chodzi bezbłędnie. Opór przy wycieraniu szyby nie ma tutaj znaczenia, ponieważ sytuacja powtarza się przy złożonej wycieraczce. Czy solucją będzie standardowo rozkładanie na czynniki pierwsze i czyszczenie czy ktoś miał dokładnie taki problem i poradził sobie w inny sposób?



władek111
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 209
Rejestracja: pt sty 06, 2012 16:40
Lokalizacja: DSW

Tylna wycieraczka zatrzymuje się w złym miejscu

Post autor: władek111 » wt sty 16, 2018 18:42

A jak wyglądają kable pomiędzy klapą a karoserią z lewej strony?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości