Przygasanie swiateł

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » ndz lip 30, 2017 21:52

Czesc, mam problem z moim g4 110km
Mianowicie przygasaja swiatla gdy obciaze alternator(ogrzewanie szyby, podnoszenie\opuszczanie szyby klima itp) alternator zregenerowany, nowe lozyska i szczotki i poprawiony regulator,
wymieniony napinacz, pasek oraz rolka paska wielorowkowego, wyczysczone bezpieczniki na akumulatorze(bylo trochę śniedzi)
Nie mam pomysłu co jescze mogłoby być, dodatkowo pasek popiskuje, jak zalacze klime i ogrzewanie oczywiscie najbardziej piszczy ale niedlugo pozniej przestaje i wtedy sluchac takie gluche piskanie co jakis czas tylko
Rok. prod 2001 hatchback
jeszcze mi sie przypomnialo, po sprawdzeniu miernikiem ładowania, przy max obciazeniu wynosi nieco ponad 13,9v więc jest ok, ale znów na vagu w grupie 016 pozycja (chyba 4) pokazywalo spadki az do 12,4v



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przygasanie swiateł

Post autor: grg474 » ndz lip 30, 2017 23:15

punkt masowy na silniku i pod akumulatorem


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przygasanie swiateł

Post autor: marcin7x5 » pn lip 31, 2017 19:45

Sprzęgiełko na alternatorze sprawne? W benzynie jest to na porządku dziennym bo ma niższe obroty na biegu jałowym. Jeżeli jednak masz też to na większych obrotach to będzie coś z masą.



malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » ndz wrz 03, 2017 22:22

Sprzęgięłko sprawne, masy poczyszczone, nadal występuje przygasanie świateł, nieważne na jakich obrotach, zarówno na wolnych jak i wysokich(powyzej 4k rmp) przygasają w takim samym stopniu
W dodatku pasek piszczy jeszcze bardziej, nie ma luzów na żadnej rolce, ani na alternatorze ani na pompie wspomy, pasek nie jest wyślizgany, jedynie co to na jednej rolce jest spora ilość gumy z paska, delikatne bicie ma rolka napinacza, ale luzów na niej nie ma, ładowanie bez obciążenia 14,3V, przy maksymalnym obciążeniu nie spada poniżej 13,9V
Może ktoś powiedzieć, jak sprawdzić koło pasowe na wale czy jest ok? czytałem, ze trzeba zrobić markerem ślad na pasku i na kole odpalic i zobaczyc czy beda nadal w jednej linii czy się rozjadą, lecz jak tego dokonać skoro są rowki ? ma ktoś może jakieś zdjęcie jak to zrobić?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przygasanie swiateł

Post autor: marcin7x5 » pn wrz 04, 2017 20:11

Malujesz na pasku i powierzchni bocznej koła pasowego i potem sprawdź czy znaki się przestawiły. Koło sprawdzisz po zdjęciu go i zmierzeniu głębokości rowków oraz jak przylega pasek do koła. Jeżeli rowki paska dolegają do dna rowków na kole to koło zużyte.



malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » ndz wrz 10, 2017 20:47

OK jutro sprawdzę, jeśli koło również będzie ok, ma ktoś może jeszcze jakiś pomysł co sprawdzić? Ja już nie mam żadnego, wszystko zostało wymienione, została tylko pompa od wspomy i klimy, ale nie czul na nich luzów, ani oporów przy kręceniu :/



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5929
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przygasanie swiateł

Post autor: grg474 » ndz wrz 10, 2017 22:42

malgobor pisze:masy poczyszczone
na silniku też? Jaki stan przewodu od alternatora. Nieprzypalony nawejściu na skrzynkę bezpieczników?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » czw wrz 28, 2017 22:05

Jeśli chodzi o ten głowny, ktory idzie od akumulatora, poprzez podłużnicę do silnika to tak, nigdzie nie są przypalone przewody, przy skrzynce bezpieczników także jest ok ,
dodatkowo założyłem przewód (taki do odpalania drugiego auta) od minusa na akumulatorze do silnika i nic to nie dało, światła bardzo przygasają przy obciążeniu, i teraz nawet jak odpale zimny silnik, na wolnych obrotach gorzej świecą niż po lekkim dodaniu gazu,
Sprawdziłem koło pasowe, malując znak na nim i na pasku, było przesunięcie około, 2cm-oznacza to, że jest do wymiany tak?
przypomniało mi się, że sprzęgiełko na alternatorze miało taki luz wzdłużny, tak jakby przeskakiwało o kilka mm, co o tym myślicie? jak na tym filmiku( nie mojego autorstwa)
https://www.youtube.com/watch?v=gy7C2tbTdM4



malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » ndz paź 01, 2017 22:27

Bardzo proszę o pomoc



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przygasanie swiateł

Post autor: marcin7x5 » pn paź 02, 2017 20:06

Jak możesz to zrób próbę z podmianą aku na nowy. Ale na taki co trzyma napięcie min 12,5v.



malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » wt paź 03, 2017 12:42

Kolo pasowe na wale wymienione, pasek nie piszczy jeden problem z glowy, pozostalo tylko to przygasanie świateł,
marcin7x5, niestety nie mam skąd wziąć drugiego akumulatora, myslisz ze w nim moze byc problem?



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przygasanie swiateł

Post autor: marcin7x5 » wt paź 03, 2017 18:01

Spotkałem się już z takim przypadkiem ale potrafię ci wyjaśnić czemu były takie spadki. W opinii serwisu od reklamacji akumulatora uzyskałem informację że nieraz dochodzi do mikrozwarcia pomiędzy płytami w procesie przepływu prądu podczas ładowania co ogólnie nie wpływa na mocne rozładowania i aku utrzymuje pojemność i napięcie spoczynkowe.
To nie jest mój teoria także nie wiem czy to ma jakiś wpływ. Wiem że po podmianie aku przygasanie świateł minęło. Może gdzieś w twojej okolicy odbywają się spoty...i ktoś poratowałby cię aku na próbę.



malgobor
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 26
Rejestracja: ndz lip 30, 2017 21:45
Lokalizacja: okolice czestochowy

Re: Przygasanie swiateł

Post autor: malgobor » pt paź 06, 2017 08:04

Niestety brak różnicy na innym akumulatorze



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8993
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Przygasanie swiateł

Post autor: marcin7x5 » pt paź 06, 2017 18:54

To pewnie skończy się na przegrzebaniu całej wiązki elektrycznej. A nie masz czasami żarówek o zwiększonych mocach?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości