otwieranie bagażnika - bora sedan

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

kroejk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 05, 2014 16:30

otwieranie bagażnika - bora sedan

Post autor: kroejk » ndz lip 16, 2017 11:10

Witam, mam problem z otwieraniem bagażnika poprzez guzik umieszczony na klapie (nad rejestracją) - pacjent Bora Sedan.

Pewnego razu zepsuł się zamek w bagażniku i nie zamykał sie (podobno stało się tak bo ktoś zamknął auto a dopiero później bagażnik) więc kupiłem nowy zamek i wymieniłem - wszystko działa, klapa sie zamyka a kontrolka się nie świeci
Ale gdy chce otworzyć bagażnik to muszę kluczykiem - gdy klikam guzik na klapie to zero reakcji
Myślałem ze padł silniczek który to otwiera ale gdy podłączyłem go do silniczka z klapki wlewu paliwa to oddaje on jakieś odgłosy ale nie wysuwa się

Wiec w czym może być problem?
Bezpieczniki sprawdziłem i każdy jest sprawny



Awatar użytkownika
PiotrekG87
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 111
Rejestracja: śr lis 26, 2014 12:38
Lokalizacja: Poznań
Auto: VW Bora
Silnik: AKL

otwieranie bagażnika - bora sedan

Post autor: PiotrekG87 » wt lip 18, 2017 10:59

Jeżeli silniczek jest sprawny (sprawdź go dokładnie powinien się wysuwać) to powodem może być przerwany kabel w wiązce, która idzie do klapy bagażnika. Ewentualnie ułamany plastikowy bolec na który działa silniczek, ale to raczej byś zauważył po demontażu silniczka).



kroejk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: sob lip 05, 2014 16:30

otwieranie bagażnika - bora sedan

Post autor: kroejk » pn lis 13, 2017 19:08

Podbijam i dodaje:
Mikrostyk (guzik nad rejestracją) - sprawny, działa
Silniczek - sprawny, działa

Sprawdzałem czy do mikrostyku dochodzi prąd i jest +12, do zamka i żarówek (oświetlenie reje) także dochodzi prąd.

Auto nie posiada modułu komfortu, co może być przyczyną? Słyszałem ze w tych modelach lubią się kable przerywać w bagolu ale czy byłby wtedy taki objaw?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości