Swap, przekładka ABS-u mk3 ze starszego na nowszy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

samurai67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 13:09

Swap, przekładka ABS-u mk3 ze starszego na nowszy

Post autor: samurai67 » ndz cze 18, 2017 21:11

Witam wszystkich!
Mam pytanie do osób które mocno się orientują w elektryce mk3. Aktualnie robię swapa w moim mk3 z 1.9 TDI na 2.8 VR6, była to wersja gt special 1.9 TDI 90 koni z 95 roku, więc posiada już ten nowszy abs ktory ma w pompe wbudowany sterownik i ten abs chce zostawic w samochodzie, zreszta dzialal bez zarzutów i nie mialem zamiaru sie go pozbywac. Natomiast w golfiku (dawcy) VR6 byla zainstalowana pompa ktora miala sterownik oddzielnie umieszczony pod tylna kanapa pasażera, bo to jest starsza wersja abs-u. I teraz przekładając oczywiscie cala wiazke od VR6 z silnikiem mam w samochodzie wiazke abs-u nowszą z tdi połączyłem wszystkie kostki i powpinałem w skrzynke bezpieczników, zapaliłem zapłon i na kontrolce tej po lewej na desce rozdzielczej powinny sie pokazac kontrolki od abs-u i air bag, ale sie nie swieca. I tu zwracam sie z pomocą do was, powiedzcie co moze byc nie tak, ja powpinałem wszystko w swoje miejsca, jedyne co zauważyłem to tylko to ze w kostkach wiązek abs ktore sie wpina do skrzynki bezpieczników jest wiecej pinow niz byly w VR6, czy to moze miec wplyw, nie wiem.....cały golf przeszedł przez moje ręce śrubka po śrubce i tutaj poległem. Prosze o pomoc i serdecznie dzieki za jakiekolwiek wskazowki :) :grin:



Awatar użytkownika
matisim
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2647
Rejestracja: pt lip 10, 2009 00:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Swap, przekładka ABS-u mk3 ze starszego na nowszy

Post autor: matisim » ndz cze 18, 2017 22:10

Zapewne brakuje jakiegoś plusa albo masy. Generalnie instalacja abs nie jest powiązana z silnikiem wiec nie było trzeba jej ruszać, dużej filozofii nie ma szukasz schematów i sprawdzasz. A wiązkę z kontrolek do skrzynki ruszałeś? bo ta wiązka sie różni.



samurai67
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 13:09

Swap, przekładka ABS-u mk3 ze starszego na nowszy

Post autor: samurai67 » ndz cze 18, 2017 23:06

tak wiazka z kontrolkami jest przełożona od diesla i ona ma 7 pinów a ta z benzyny ma 5 i jeden pin jest pusty. Czyli przełożyć stara wiązkę od benzyniaka? bo ta od kontrolek do skrzynki jest połączona rowniez z wiazka od air baga air bag tez sie nie swieci.... spróbuje mozesie uda. dam znac jutro :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości