Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Post autor: Eyk88 » pn lut 20, 2017 22:01

Witam, mam pytanie do posiadaczy oryginalnego alarmu. Dokładnie chodzi mi o przycisk taki jak na zapożyczonej z neta fotce:

Obrazek



Ponieważ potrzebuję zamontować w swoim aucie włącznik do dodatkowego ogrzewacza. I ten guziczek by mi się ładnie wkomponował na deskę i posiada kontrolkę która jest niezbędna do tego urządzenia.



Ale pytanie brzmi: jak działa ten guziczek? Na zasadzie zamknięcia obwodu i podświetlenia w tym momencie diody (po wciśnięciu chowa się i po ponownym naciśnięciu wyskakuje) czy po naciśnięciu po prostu daje sygnał do centralki do włączenia alarmu i nie chowa się? Jakim napięciem jest podświetlana dioda? Standardowo z instalacji 12V?

Nie ma nikt u mnie w pobliżu Golfa z alarmem i nie mogę sprawdzić samemu. Z góry dzięki :)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Post autor: grg474 » wt lut 21, 2017 00:17

wyłącznik kontroli wnętrza - wyłączasz stacyjkę, naciskasz przycisk, opuszczasz samochód - zamykasz pilotem - nie działa kontrola wnętrza aż nie otworzysz i nie zamkniesz. Cel - np zostawiasz dziecko, psa itp.
Dioda - 12V


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Post autor: Eyk88 » wt lut 21, 2017 00:56

Do czego służy-wiem :)

Ale czy jego przyciśnięcie zamyka obwód aż do wyciśnięcia kiedy rozłączy (jak np ogrzewanie tylnej szyby lub włącznik awaryjnych) czy wysyła tylko impuls gdzieś do sterownika (jak np guziki w climatronic-u)?

Dzięki za pomoc :)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Post autor: Qto » wt lut 21, 2017 10:37

jest to włącznik chwilowy



Eyk88
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 756
Rejestracja: czw lip 25, 2013 23:35

Prośba o opisanie działania włącznika alarmu.

Post autor: Eyk88 » wt lut 21, 2017 19:13

Ehh, dzięki. Właśnie tego sę obawiałem. A macie pomysł na przycisk co zamknie obwód z kontrolką i jakimś dość neutralnym znaczkiem? Musi być w dość widocznym miejscu przy kierownicy.

Chcę, żeby był z VW Audi itp, żeby się wpasował ładnie. Szukam go do A4 B6.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 57 gości