Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czorny06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 27, 2014 19:15

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: czorny06 » śr sie 27, 2014 19:30

Witam.

Siadł mi silniczek po prawej stronie z przodu.
Nie problem kupić nowy tylko że wszystie dostępne modele są z modułem (szeroka wtyczka), a ja w swoim mam 2-pinową wtyczkę.

Jak podłączyć taki podnośnik z modułem do wtyczki 2 pinowej ??



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Mavrick » czw sie 28, 2014 13:03

Czyli wychodzi na to ze masz nieorginalne podnosniki...masz jakis numer na nich?



czorny06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 27, 2014 19:15

Re: Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin

Post autor: czorny06 » pt sie 29, 2014 20:13

Nieoryginalny ? hm...
Do aut wysyłanych do Włoch podobno takie zakładali i by się zgadzało bo moje Vento przyjechało właśnie z Włoch.

Mam w pokoju aktualnie samą obudowę naciągacza i wystające szczotki silniczka, (bo go odrkęciłem) ale żadnych numerów nie widzę poza napisem na obudowie tego naciągacza >PA66-GF30< ale to raczej nie to. :P


znalazłem na włoskim ebay'u takie :P ale cena kosmiczna jak na PLN :P

http://www.ebay.it/itm/ALZACRISTALLO-EL ... 4b0&_uhb=1" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Mavrick » pt sie 29, 2014 22:09

Dziwna sprawa bo etka nic nie mowi na temat tego ze w vento/golfach wystepowaly dwa rozne podnosniki el.



Awatar użytkownika
spirit77
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 358
Rejestracja: pt sie 04, 2006 04:35
Lokalizacja: WOR

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: spirit77 » sob sie 30, 2014 02:57

Skoro padł ci silnik w podnośniku szyb, to poszukaj na allegro jakiegoś elektrycznego podnośnika szyb. Bo obstawiam że siedzi u ciebie zwykły silnik Bosch-a stosowany w wielu modelach elektrycznych szyb do różnych aut. Mam elektryczne podnośniki szyb w sciro lecz nie fabryczne a wyprodukowane przez Włoską firmę i dedykowane do mojego auta, siedzą w nich silniczki Bosch-a i są identyczne z tymi montowanymi w fabrycznych elektrycznych podnośnikach szyb. Na pewno da się podmienić same silniczki, czasami można kupić taki elektryczny podnośnik w bardzo dobrej cenie.


Było: Scirocco GT II 91 RIP
Jest: Scirocco GT II 90
Jest: Scirocco 82

ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Klaudek
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 509
Rejestracja: wt mar 10, 2009 22:42
Lokalizacja: Kłodawa
Kontakt:

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Klaudek » sob sie 30, 2014 10:37

Hm... A może wystarczy tylko ominąć moduł i wpiąć się bezpośrednio na silniczek... Jeżeli podnoszenie góra dół odbywa się poprzez zmianę polaryzacji na kostce to ja bym tak zrobił...

Druga sprawa to możesz rozebrać stary i zobaczyć co tam się stało, może tylko szczotki się skończyły, albo coś się odlutowało...



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Paweł Marek » sob sie 30, 2014 20:08

czorny06, podnośniki takie nie są oryginalne w sensie że nie są fabryczne, ale były i są firmy dorabiające dedykowane mechanizmy , potem np montowane u dilera na życzenie. Ale skoro masz problem tylko ze spalonym silniczkiem to po prostu przejrzyj szroty dobierz jakiś pasujący silniczek i bez modułu oczywiście go zamontujesz - sam silniczek , z każdego jest wyjście żeby 2 kable podpiąć tak jak miałeś


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

czorny06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 27, 2014 19:15

Re: Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin

Post autor: czorny06 » pn wrz 01, 2014 14:08

Samego silniczka nie wymienię, bo jest on niewyciągalny po prostu z tej całej obudowy.

Szukałem samego silnika, ale nie da się znaleźć samego silniczka bez obudowy napinacza, a przekładać, zbytnio się nie da, bo kupie silniczek z tą całą obudową to będę jeszcze musiał kupić szczotki, bo te stare są do wymiany tak czy siak.
Motyw z ominięciem modułu... widziałem już gdzieś na forum takie coś,
a dokładnie tam : http://obrazki.elektroda.net/38_1276935681.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie głupie i pewnie tak zrobię jak nie znajdę gdzieś takiego samego jak miałem, bo jak to zawsze staram się robić tak żeby to "wyglądało" :D
Poruszę jeszcze trochę kontaktów z stron ogłoszeniowych, może akurat się coś znajdzie :P



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 02, 2014 00:07

nie rozumiem twierdzenia o konieczności wymiany szczotek w silniczku którego jeszcze nie kupiłeś. No ale na tych fotkach masz właśnie pokazane wyjścia silnika do tych dwóch kabli co masz tak ,możesz podłączyć oryginał. Podłączyć jeden orginalny podnośnik z modułem też niema problemu pod warunkiem że dokupisz orginalny włącznik do rączki drzwi (działa inaczej - podaje albo plus albo masę co odpowiada za obroty w obu kierunkach, a ten co masz zamienia biegunowość - przerabiać go się nie opłaca)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

czorny06
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr sie 27, 2014 19:15

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: czorny06 » wt wrz 02, 2014 10:50

Nie rozumiesz, rzeczywiście.
Jeśli myślicie o przełożeniu SAMEGO silniczka to: W moim tym całym mechanizmie podnoszenia jest trochę inaczej, szczotki się ot tak po prostu nie wyjmują, są przylutowane do miedzianych takich wystających z obudowy pręcików. Mam możliwość kupienia jedynie silniczka z modułem, tam szczotki wychodzą razem z tym białym plastikiem w którym są umieszczone, czyli są całkiem inaczej założone, inaczej ciut zbudowane, nie są lutowane do tych pręcików po prostu, dlatego nie ma możliwości przełożenia ich do starej obudowy napinacza. Znaczy, na pewno się jakoś da, ale po co robić sobie dodatkowy problem z lutowaniem, które czort wie czy się w ogóle uda.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć podnośnik szyby z modułem do wtyczki 2-pin?

Post autor: Paweł Marek » wt wrz 02, 2014 16:45

to co wychodzi z oryginalnego silniczka to zwykłe dwie blaszki doprowadzające do niego prąd z przekaźników modułu , mozesz je uciąc zrobić z nimi co chcesz dolutowac do nich kabelki, myślałem o problemie w kształcie całości silnika czy psasuje to twojego mechanizmu, ale mniejsza z tym, nie moge wszystkiego rozumieć :).


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 16 gości