działanie spryskiwaczy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

czachomaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 12, 2014 12:19

działanie spryskiwaczy

Post autor: czachomaster » czw kwie 17, 2014 01:35

Witam

Mam problem z spryskiwaczami przedniej szyby.

Mój golf to 1.9 tdi z 1995 roku.

Mianowicie gdy pociągam dźwignię przy kierownicy spryskiwacza przedniej szyby płyn nie leje się na przednią szybę tylko na tylną, natomiast gdy popycham dźwignię przy kierownicy spryskiwacza aby płyn lał się na tylną szybę działa normalnie i leje się na tylną szybę.

Zamieniłem więc wężyki przy pompce płynu do spryskiwaczy, tej przy zbiorniku płynu do spryskiwaczy. Mianowicie zamieniłem je kolejnością, wężyk do tylnej szyby założyłem na dyszę z której pompka powinna dawać płyn na przednią szybę i wężyk do przedniej szyby założyłem na dyszę z której pompka powinna dawać płyn na tylną szybę.

Po montażu przystąpiłem do próby i podczas gdy popycham dźwignię przy kierownicy spryskiwacza, tak aby działała na tył, czyli po zamianie wężyków lało się na przednią szybę działa ok, natomiast gdy pociągam dźwignię przy kierownicy spryskiwacza przedniej szyb płyn powinien się nie lać jak miało to miejsce przed zamianą a leje się na tylną szybę, po zamianie wężyków oczywiście.

Rozumiem przez to że przełącznik przy kierownicy jest ok skoro po zamianie wężyków płyn leci?

Co jest nie tak?

Pompka pada?

Proszę o pomoc



Awatar użytkownika
Pioneerek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: pn kwie 20, 2009 10:00
Lokalizacja: LaskoVWa
Kontakt:

działanie spryskiwaczy

Post autor: Pioneerek » czw kwie 17, 2014 09:27

Witaj
Ja miałem podobny problem w Golfie, u mnie skończyło sie na wymianie pompki i teraz wszystko gra.

Pozdrawiam


http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=3059935#3059935

Moje wozidło - Czerwienne GTI :P

czachomaster
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 18
Rejestracja: śr lut 12, 2014 12:19

działanie spryskiwaczy

Post autor: czachomaster » śr maja 07, 2014 00:21

przeprzedmuchałem pompkę jak i przeczyściłem styki zarówno przy pompce jak i przy manetce i działa wszystko poprawnie



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 43 gości