Przekaźnik 109 golf IV, problem z odpaleniem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

MelonWater
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 66
Rejestracja: czw paź 29, 2009 23:23
Lokalizacja: Polska
Kontakt:

Przekaźnik 109 golf IV, problem z odpaleniem.

Post autor: MelonWater » pn mar 31, 2014 13:33

Witam,
Od okresu pół roku miałem problemy z odpalaniem mojego samochodu (golf IV 1.9 TDI). Zdarzały się one mniej więcej raz w miesiącu, myślałem że to coś z układem paliwowym bo jakieś pęcherzyki tam zawsze są ale już wiem, że to nie to.
Wyglądało to tak, że jednego dnia nie chce odpalić chociażby nie wiem co, i jechałem busem a na drugi dzień palił na dotyk. Wczoraj, o godzinie 10 pojechałem do sklepu, odpalił jak złoto. Gdy jednak ze sklepu chciałem wrócić, nie chciał odpalić. Wczoraj zauważyłem dodatkowy objaw, a mianowicie brak świecącej się kontrolki świec żarowych przy przekręcaniu kluczyka (może raz mrygnęła na pół sekundy przy 10 przekręceniach). Trochę poszperałem w internecie, i postanowiłem sprawdzić wspomniany w temacie przekaźnik 109. Po docisnięciu go do góry, lampka świec zaczęła palić się prawidłowo, więc chyba on jest całym winowajcą zajścia. Nie wiem tylko, czy to przekaźnik jest zepsuty czy może po prostu gniazdo nie łączy. Docisnąłem ten przekaźnik w taki sposób, że większy nacisk kładłem na jego górną stronę. Zostawiłem go tak i lampka świec wskazuje na to, że działa. Jednak wydaje mi się, że przy jakiejś dziurze na drodze może on znów opaść (z 2 mm, ale ciągle jest podłączony tylko góra niedociśnięta) i przestać działać. Dodam, że po 20 minutach jazdy przekaźnik się trochę nagrzał, nie był jakiś parzący ale gorący. Co o tym myślicie? Przekaźnik do wymiany? Może go tam przymocować taśmą?



Awatar użytkownika
MK2_DZA
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 230
Rejestracja: ndz sty 05, 2014 22:00
Lokalizacja: DZA/DDZ

Przekaźnik 109 golf IV, problem z odpaleniem.

Post autor: MK2_DZA » pn mar 31, 2014 19:09

Prawdopodobnie puściły zimne luty na tym przekaźniku, rozbierz go i popraw je lutownicą powinno być ok:) Powodzenia:)


Moje MK3 - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=88&t=534603
Moje MK2 -
ETKA ONLINE!
http://ifinterface.com/page/page3.php?langid=1
KLIKAMY "CarProg2", WYBIERAMY AUTO I DALEJ JUŻ Z GÓRKI ;-)

Bartmful
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: sob lis 15, 2014 19:54

Przekaźnik 109 golf IV, problem z odpaleniem.

Post autor: Bartmful » wt sie 18, 2015 11:04

Kolego MelonWater - czy poprawienie lutów w przekaźniku, tudzież wymiana przekaźnika pomogło? Mam podobny problem.



Awatar użytkownika
Sztomel
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 5667
Rejestracja: czw wrz 20, 2007 23:10
Lokalizacja: Rybnik

Przekaźnik 109 golf IV, problem z odpaleniem.

Post autor: Sztomel » wt sie 18, 2015 13:03

Pomoże albo poprawienie w nim lutów na płytce drukowanej albo nawet (co częściej pomaga) przeszlifowanie pilniczkiem jego nóżek bo śniedzieją i robi się słaby styk. Nie ma potrzeby wymieniać przekaźnika na nowy chyba, że spali się w nim cewka.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości