Problem z predkościomierzem.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
olej33339
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 20, 2009 19:32
Lokalizacja: Ok. Kalisza
Kontakt:

Problem z predkościomierzem.

Post autor: olej33339 » pt mar 28, 2014 12:41

Witam wszystkich!

Na wstepie napisze ze przeszukałem już forum i pytałem wujka google lecz nie znalazłem odpowiedzi na mój problem. Znalazłem wiele na ten temat ale nie do konca na moje objawy, które są dziwne.

Mianowicie mój golf to III 1.6 75km ABU problem w nim polega na tym, iż licznik nie wskazuje prędkosci pojazdu. Strzalka leży na dole jak wryta.
Sprawdzałem bezpieczniki bo ponoć 7 za to odpowiada, ale jest ok.

Czujnik na skrzyni wyczyszczony, wyczyszczone również styki. Na wtyczce 3 pinowej miedzy 1 a 3 pinem czyli + i - podawane jest 12V.


Po wykręceniu czujnika, postawieniu auta na podnośniku i włączeniu biegu w skrzyni kręci się ten biały element wiec chyba wszystko tam ok.
Normalnie objawy wskazują na uszkodzony czujnik i nawet juz go kupiłem, ale wczoraj zauwazyłem ze przebyta droga na wyświetlaczu normalnie rośnie tylko prędkość nie jest pokazywana a po odlączeniu czujnika przebyta droga także nie rośnie wiec czujnik chyba dobry?

Dlatego zwątpiłem i jeszcze nie zalożyłem nowego, gdyż jest zapakowany i zawsze moge go oddac jeśli nie bedzie użyty a nie ukrywam ze byl dośc drogi.
Czujnik jaki tam występuje to: 357919149.

Prosze o porade i z góry bardzo dziekuje. Mam nadzieje ze dobrze opisałem problem.


Pozdrawiam Adam.

Awatar użytkownika
Damiano GTi
GOLF MK2 lover
GOLF MK2 lover
Posty: 809
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:09
Lokalizacja: Wolsztyn PWL
Kontakt:

Re: Odp: Problem z predkościomierzem.

Post autor: Damiano GTi » pt mar 28, 2014 13:05

Może poprostu sam prędkościomierz uszkodzony?

☆★☆ XPERIA S ☆★☆ - tapatalk


Obrazek
Moja GOLFINA ;): viewtopic.php?f=87&t=527245" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

SPRZEDAM ! viewtopic.php?f=119&t=554274" onclick="window.open(this.href);return false;

KUPIĘ GOLFA MK1 firmy WADER !!!

Awatar użytkownika
olej33339
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 20, 2009 19:32
Lokalizacja: Ok. Kalisza
Kontakt:

Problem z predkościomierzem.

Post autor: olej33339 » pt mar 28, 2014 13:10

Ale tak z dnia na dzien by sie uszkodził? A rozbierał ktos moze licznik? Wskazania wskazówki są na osobnej wtyczce?

Bo licznik nie był wyjmowany nigdy przezemnie a auto mam juz jakies 6 lat i do tej pory bylo wszystko dobrze.

Moze to przypadek a może nie ale problem ten powstal po wymianie sprzegła.


Pozdrawiam Adam.

Awatar użytkownika
Damiano GTi
GOLF MK2 lover
GOLF MK2 lover
Posty: 809
Rejestracja: sob lip 18, 2009 16:09
Lokalizacja: Wolsztyn PWL
Kontakt:

Problem z predkościomierzem.

Post autor: Damiano GTi » pt mar 28, 2014 13:25

olej33339 pisze:Ale tak z dnia na dzien by sie uszkodził?
i tak może być. Każda rzecz w końcu ulega awarii.


Obrazek
Moja GOLFINA ;): viewtopic.php?f=87&t=527245" onclick="window.open(this.href);return false; :bigok:

SPRZEDAM ! viewtopic.php?f=119&t=554274" onclick="window.open(this.href);return false;

KUPIĘ GOLFA MK1 firmy WADER !!!

Awatar użytkownika
olej33339
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: wt sty 20, 2009 19:32
Lokalizacja: Ok. Kalisza
Kontakt:

Problem z predkościomierzem.

Post autor: olej33339 » pt mar 28, 2014 13:49

Niby tak ale podejzewam ze to jest na jednej kostce wiec i predkosc i przebyta droga by nie dzialalo a działa bez zarzutu. Dlatego chcialbym dowiedziec sie czy warto to rozbierac czy gdzie indziej problem no i czy to napewno nie wina czujnika.


Pozdrawiam Adam.

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Problem z predkościomierzem.

Post autor: Mavrick » sob mar 29, 2014 14:00

Skoro przebieg normalnie rosnie to oznacza ze na 99% masz uwalony sam wskaznik predkosci...najlepiej podjedz do jakiegos kumpla co tez ma mk3 wyjmij licznik wepnij do siebie i zobacz czy dziala...ewentualnie swoj zamontuj u niego...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości