Nie działają wycieraczki nawiew światła

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KielJinLing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 15:39

Nie działają wycieraczki nawiew światła

Post autor: KielJinLing » ndz wrz 22, 2013 15:58

Witam
Od razu zaznaczam, że dużo szukałem i dużo czytałem ale mam nadzieję, że dowiem się czegoś nowego ;)
Auto to Golf II 1.3 nz z 1988r. Mój problem polega na tym, że nie działają mi światła mijania, wycieraczki oraz nawiew we wszystkich stopniach. Problem pojawił się po nocy, gdzie wcześniej nic nie dawało oznaków zużycia...
Problem mija, gdy manetkę od świateł drogowych przytrzyma się do siebie. Wówczas świecą się światła drogowe i wszystko zaczyna działać. Sprawdzałem bezpieczniki - są ok. Prawdopodobnie problemem jest kostka stacyjki ale moim największym problemem jest to, że dziś jest niedziela, nic nigdzie nie kupię a jutro rano muszę koniecznie się przemieścić z punktu A do punktu B ;p
Pytanie brzmi czy tą sprawę można załatwić jakoś "na krótko" (np. pod przewód czarno żółty podłączyć stały prąd lub światła mijania zrobić na krótko) Interesują mnie wszelkie rozwiązania... Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Nie działają wycieraczki nawiew światła

Post autor: Zico63b » ndz wrz 22, 2013 22:55

Oj, późno trafiłem tu ale dam odpowiedź: łączy się czarny z czarno-żółtym i mamy tak jak było, z tą różnicą, że duże odbiorniki NIE SĄ wyłączane na czas rozruchu i warto pamiętać, by reflektory czy wycieraczki nie pracowały w chwili kręcenia rozrusznikiem.
To jest rozwiązanie naturalnie DORAŹNE! :hmm:




Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: Nie działają wycieraczki nawiew światła

Post autor: Zico63b » pn wrz 23, 2013 23:30

agrala pisze:To moze byc rowniez wina przekaznika styku X.
W VW Golf 3 reflektory "idą" ze stacyjki prosto, "na sztywno", bez uczestnictwa przekaźnika; natomiast pozostałe duże odbiorniki są już włączane przekaźnikiem, którego jedynie cewka jest włączana "na sztywno" - tak jak reflektory.
Reasumując: gdy nie ma dużych odbiorników a są reflektory - przekaźnik; gdy nie ma niczego - stacyjka.
Nie biorę pod uwagę niezwykle rzadkich wypadków przerwania (tak grubego) przewodu.




robert17rp
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob lis 15, 2008 13:00
Lokalizacja: Sierzchowy

Nie działają wycieraczki nawiew światła

Post autor: robert17rp » wt wrz 24, 2013 13:45

W moim golfiku 1984r. ostatnio przestawały działać wycieraczki oraz dmuchawa winą był luźny styk w skrzynce bezpieczników przy kostce oznaczonej numerem 17.



KielJinLing
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz wrz 22, 2013 15:39

Nie działają wycieraczki nawiew światła

Post autor: KielJinLing » pn wrz 30, 2013 17:35

Problem rozwiązany - uszkodzona kostka stacyjki. Rozwiązanie to podłączenie stałego 12 V do czarno - żółtego ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości