Jak wyjąć szklany transponder z kluczyka scyzoryk Golf 4?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jak wyjąć szklany transponder z kluczyka scyzoryk Golf 4?

Post autor: wojtas_GT » pt sie 30, 2013 18:35

Witam, problem jest taki, że kupiłem sobie alarm "scyzorykowy" z chęcią montażu go i podmiany tylko części pilotowej klucza, ale nie zwróciłem uwagi że mój kluczyk ma inny kształt przycisków na pilocie i nie da się go po prostu zamienić, więc teraz mogę:
1. Odesłać alarm.
2. Przełożyć grot i transponder.
3. Przełożyć płytkę pilota z przeróbką obudowy.

Osobiście wolałbym wariant 2, choć nie wykluczam 3 i 1 (w tej kolejności).
Grot to nie problem, wszystko żółtki ładnie skopiowały i by grało, gdyby nie problem z wyjęciem szklanego transpondera. Znalazłem porady na forum w stylu aceton i suszarka, ale nie wiem do jakich dokładnie transponderów się odnoszą, więc założyłem temat. Wklejam zdjęcia i proszę o porady, m.in. jak to wyjąć by nie pękło. Na chwilę obecną zalałem acetonem, ale klej zgumiał i rurka siedzi nadal. Żeby było jasne, to mam dwa klucze, są to fabryczne klucze, mam też przywieszkę z kodami. Wolałbym niczego nie psuć nieodwracalnie, czyli w wariancie 3 musiałbym okaleczyć wnętrze pilota oryginalnego klucza, bo ma inaczej mocowane baterie.

Fotki (mam więcej):

ObrazekObrazekObrazek



Awatar użytkownika
wojtas_GT
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 439
Rejestracja: ndz cze 25, 2006 15:32
Lokalizacja: Śląsk
Kontakt:

Jak wyjąć szklany transponder z kluczyka scyzoryk Golf 4?

Post autor: wojtas_GT » pt sie 30, 2013 19:20

Przepraszam za pochopne otwieranie tematu, poradziłem sobie. Nie polecam tej metody gdy nie masz czasu, ja bawiłem się 1-2 godzin. Zalałem acetonem z Biedronki, po chwili zacząłem obrysowywać cienką igłą wokół, stopniowo klej zaczął się robić gumowy i odchodził strzępkami. Powoli, mozolnie. Potem z minutę lekko podgrzałem suszarką, nie wiem czy coś to daje, trochę rozszerzałem szerokim wkrętakiem pastik, w którym siedzi rurka, ale delikatnie i nie dotykając jej. Znowu aceton, suszarka i dłubanie. Aż nagle się poruszyło i wyszło. :pub: Obym tego nie upuscił... Zamierzam przerobić tylko 1 z 2 klucz, czyli scalić grot z przełożonym transponderem w nowej obudowie z pilotem, a pozostałe dwa, czyli po 1 starym i nowym zostawię sobie w domu, w razie czego można je będzie użyć oddzielnie i mieć wtedy chwilowo dwa przy sobie.
Pozdrawiam

Obrazek



marekosa2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: wt lip 02, 2013 16:55

Jak wyjąć szklany transponder z kluczyka scyzoryk Golf 4?

Post autor: marekosa2 » ndz wrz 01, 2013 22:51

Kluczyki zamienniki wytrzymują górą pół roku przy regularnym jeżdżeniu. Najlepiej kupić oryginalny kluczyk na trzy przyciski od passata lub seata i wszystko powinno pasować. Podróbki w sprzedaży były dwie- identyczna jak oryginał i wersja ze śrubami na wierzchu.Płytka od wersji ze śrubami nie pasuje do oryginału ale można ją podpiłować np. pilnikiem do paznokci nie ruszając ścieżek elektrycznych. Wtedy płytka pasuje do wszystkich kluczyków na trzy przyciski.Każdy kluczyk ma miejsce na transponder. W dobrej nowszej podróbce można zakładać oryginalną część z grotem bo pasuje. W golfie IV można wykorzystać przycisk do otwierania klapy w trzy i pięcio drzwiowym trzeba założyć siłownik a w kombi wystarczy pociągnąć jeden przewód do tylnej klapy i podłączyć do siłownika otwierającego zamek. Kluczyk z pół okrągłymi przyciskami występuje przed 2000 rokiem w golfie później są prostokątne i jest łatwiej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości