podłączenie licznika po swapie na 1z

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Kędzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 13, 2013 23:05

podłączenie licznika po swapie na 1z

Post autor: Kędzior » śr sie 14, 2013 00:54

Witam

jest to mój pierwszy post na forum bo zazwyczaj staram się szukać i czytać zanim założę temat z głupim pytaniem

a więc tak zbierałem informację na temat swapa 1z i wszystko jest ok auto zostało już odpalone i śmiga jednak problem wygląda następująco :

silnik i wiązka silnika jest z 1z z golfa mk3
wszystko podłączone do skrzynki ori ( golf z 91roku )
teraz podłączam zegary z mk3 żeby mieć obrotek i licznik bo wiadomo ze na impulsator

teraz pytanko gdzie w skrzynce znajdę sygnał na prędkościomierz ? we wtyczce wyczytałem że to pin 27 jednak nie wiem jaki to pin w skrzynce

dodatkowo nie działa mi również obrotomierz i nie wiem w jakie piny wpiąć się we wiązce licznika jak i skrzynki

temperatura również nie reaguje niestety na liczniku z mk3

jedynie co to przy wyłączonym zapłonie pokazuje przebieg oraz godzinę a po przekręceniu na zapłon nie pokazuje już nic

dodam że po wpięciu licznika z mk2 działa temperatura oraz paliwo ale cały czas mruga grzanie świec wyczytałem że potrzebuje zmostkować kable przy skrzynce może ktoś podpowiedzieć dokładnie które ? wiem że oba czerwone ale nic poza tym

jeśli to nie problem proszę o pomoc w postaci opisu oraz zdjęć lub schematów po których łatwo dojdę do celu

pozdrawiam



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5932
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

podłączenie licznika po swapie na 1z

Post autor: grg474 » śr sie 14, 2013 14:34

może głupio zabrzmi - czemu nie zastosujesz wiązki licznika od golfa 3?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Kędzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 13, 2013 23:05

podłączenie licznika po swapie na 1z

Post autor: Kędzior » czw sie 15, 2013 18:37

jasne ze mam wiązkę z licznika od mk3 ba nawet przed chwilą podłączyłem całą skrzynkę z mk3 i zero nic zegar poza przebiegiem i godziną nie pokazuje nic , na wiązce z zegarów z mk2 podaje paliwo i kontrolki działają

nie wiem co jest źle już ??



Awatar użytkownika
klintonMK2
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 747
Rejestracja: czw lip 15, 2010 14:17
Lokalizacja: Ząbkowice Śl.

podłączenie licznika po swapie na 1z

Post autor: klintonMK2 » pt sie 16, 2013 01:25

zobacz czy we wtyczce E ( http://www.a2resource.com/electrical/images/CE2.gif" onclick="window.open(this.href);return false; ) na pinie nr 2 masz plus po zapłonie. jak nie to podaj tam plus na krótko i zobacz czy licznik zadziała. sygnał z impulsatora masz we wtyczce U1 pin 11, obrotomierz U1 pin 6. ale najpierw sprawdź to co wcześniej napisałem i powinno działać bez grzebania w pinach, dla pewności daj wiązkę licznika z mk3 i spróbuj



Kędzior
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 22
Rejestracja: sob lip 13, 2013 23:05

Re: podłączenie licznika po swapie na 1z

Post autor: Kędzior » sob sie 17, 2013 13:42

witaj miałeś racje nie było tam kabla żadnego więc dałem plus ze stacyjki i wszystko działa, dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości