Czujnik temperatury - pytanie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pakiet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 10, 2005 19:22

Czujnik temperatury - pytanie

Post autor: pakiet » pn lip 29, 2013 11:44

Mam do wymiany czujnik temperatury płynu. Oryginalny jest 3 pinowy, na szrocie kupiłem 2 pinowy podobno zamienny. Tak sobie dumam jaką funkcję spełnia ten 3 brakujący pin. Może mnie ktoś oświecić? Mój golfik to MK3 1,8 AAM z klimą - może szrotowy czujnik jest od golfa bez klimy? Może rzecz leży w 2 wentylatorach na chłodnicy?



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Czujnik temperatury - pytanie

Post autor: Zico63b » pn lip 29, 2013 11:55

pakiet pisze:na szrocie kupiłem 2 pinowy podobno zamienny.
O ile chodzi o termowłącznik wiatraków, wkręcany w chłodnicę - to najbardziej na szrot nadaje się tu właściciel tego szrotu: Ich zamienność polega jedynie na tym samym gwincie.
Dwupinowe pracują tylko z wiatrakiem jedno-biegowym (mało podstawowych wersji, w Golfach 3 prawie wcale...); trój-pinowe pracują z wentylatorem dwubiegowym, szczególnie przy klimie.
Włącznik tak "szczęśliwie" nabyty oddać, lub podarować właścicielowi Golfa 2 (tam były częściej)



pakiet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 10, 2005 19:22

Czujnik temperatury - pytanie

Post autor: pakiet » pn lip 29, 2013 12:31

No i wszystko jasne - dzięki. Kto pyta nie błądzi :) Oddawać nie będę szkoda paliwa i czasu ;) Można ten czujnik kupić nowy? Jeśli tak, to jakiej firmy?



Awatar użytkownika
piotrek.radom
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 127
Rejestracja: śr wrz 08, 2010 19:18
Lokalizacja: Radom

Czujnik temperatury - pytanie

Post autor: piotrek.radom » pn lip 29, 2013 14:07

W salonie zapłacisz jak za zboże. Podjedź do jakiego sklepu z częściami i pytaj o zamiennik : Wahler, Febi, Vernet, Topran. Do wyboru kosz maks do 40 zł .



pakiet
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: pt cze 10, 2005 19:22

Re: Czujnik temperatury - pytanie

Post autor: pakiet » pn lip 29, 2013 15:54

Ok. Dzięki za radę.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości