Golf II problem z licznikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

jankes117
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt paź 08, 2010 21:21

Golf II problem z licznikiem

Post autor: jankes117 » czw lip 04, 2013 17:33

Witam, pół roku temu wstawiłem licznik do golfa II 1.6 benzyna z obrotomierzem. Przerobiłem instalację z 1 wtyczki na 2. Polutowałem wszystko tak jak pisało na necie i skręciłem wszystko. Nie działała kontrolka temperatury i wskaźnik temperatury, kontrolka oleju po przekręceniu kluczyka tylko krótko mignie, poziom paliwa. Wczoraj pomyślałem że naprawie to co nie działa. Wziąłem wszystkie przewody odłączyłem i po spisaniu niemieckich nazw z licznika przetłumaczyłem wszystko na polski. Podłączyłem tak jak ma być i dalej nie działają: kontrolka i wskaźnik temperatury, kontrolka oleju (mrygnie ułamek sekundy jak kluczym przekręce) i poziom paliwa. Kontrolki i wskaźniki w liczniku są sprawne ( podłączam w domu licznik daje masse, plusa i daję 12 V na pin wskaźnika paliwa (wskazówka jedzie do końca [miga w tym czasie kontrolka temperatury]), gdy daję 12v na pin od temperatury wskazówka równiez jedzie do końca i mryga kontrolka temperatury. Proszę o pomoc bo nie mam już sił walczyć z tym( próbowałem wczoraj i dzisiaj do 17). Podpiąłem również licznik i po kolei do np. pinu wskaźnika benzyny przykładałem pozostałe przewody, bez skutku. Kolory przewodów które mi zostały ( z licznika na 1 wtyczkę )to - fioletowy, czerwono-biały, żółto czerwony, czerwono biały (drugi), żółty, niebieski.

Tutaj przedstawię jak mam połączone przewody:
Obrazek

Kostka Biała:
1 pin- kierunki zielony kabel (1 wtyczka) ----------> zlutowałem na niebiesko czerwony (z licznika na 2 wtyczki) (działa)
2 pin temperatura z żółto-czerwonego --> żółto czerwony ( NIE DZIAŁA ) :grrr:
3 pin - masa - kabel brązowy (1 kostka)--------> brązowo biał w liczniku na 2 kostki (działa)
4 pin - obrotomierz---> z zielonego na jakiś inny (działa)
5 Pin - UHR 30 czerwony przewód (działa)
9 Pin - Podświetlenie licznika szary --> w szary chyba (działa)
10 Pin BENZYNA z niebieskiego dałem na fioletowo-czarny ( NIE DZIAŁA ) :grrr:
14 Pin Długie światła z niebieskiego ----> niebiesko biały (działa)

Czarna kostka:
3 pin - alternator z niebieskiego ---> niebieski (działa)
4 pin - olej 1,8 z żółtego ---> żółty ( NIE DZIAŁA) :grrr:
8 Pin- Klema 15 z czarnego ---> czarny (działa)
11 pin olej 0,3 - z czerw- białego --> niebiesko- czarny ( NIE DZIAŁA) :grrr:

Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Każda informacja przyda mi się bo chcę to jak najszybciej naprawić bo mam normalnie już dość :D
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Golf II problem z licznikiem POMOCY

Post autor: marcinek84 » czw lip 04, 2013 19:06

A może to nie jest wina podłączenia tylko stabilizatora napięcia bo wskaźniki chodzą na 10V aby pokazywało dobrze. Układ od kontrolki oleju chyba też działa na tym stabilizatorze.
Obrazek


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jankes117
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt paź 08, 2010 21:21

Re: Golf II problem z licznikiem

Post autor: jankes117 » czw lip 04, 2013 22:15

a o co chodzi z tym stabilizatorem napięcia? wiem może głupie pytanie ale nie ogarniam zbytnio elektryki ;p

Edit: viewtopic.php?f=140&t=370711" onclick="window.open(this.href);return false;
Chodzi o to tak ?

Edit 2 : Sory nie spojrzałem na zdjęcie. ten stabilizator po prostu odłączę i w każdym elektronicznym sklepie go raczej dostanę tak?



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Golf II problem z licznikiem

Post autor: marcinek84 » pt lip 05, 2013 08:57

tak spokojnie kupisz w sklepie z elektronika. stabilizator to tak jak by kalibracja aby bez względu na to jakie masz ładowanie pokazało tak samo.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jankes117
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 101
Rejestracja: pt paź 08, 2010 21:21

Golf II problem z licznikiem

Post autor: jankes117 » pt lip 05, 2013 10:50

Jeszcze pytanko mam, czy jeśli mam stary licznik bez obrotka i tam jest stabilizator pisze na nim ITT G 9122 TCA 700y, na moim liczniku z obrotkiem, który siedzi w samochodzie pisze ITT FR 8845 TCA 700y pasowałby ??

Edit: Ok działa wszystko, tylko coś z kontrolką oleju nie tak jest, jak przekręcę kluczyk mignie i tyle a o ile wiem chyba powinna kilka razy mrygnąć ? Jak mam odłączone przewody od kontrolek oleju jest to samo tylko jak przekrocze 3 czy 4 tysiące obrotów to zaczynała mrygać i trzeszczeć. Podpiąłem kable i jest ok tylko tak jak mówie po przekręceniu mrygnie i tyle.



Awatar użytkownika
marcinek84
Forum Master
Forum Master
Posty: 1974
Rejestracja: wt gru 11, 2007 18:02
Lokalizacja: Józefów, Piaski, LSW
Kontakt:

Golf II problem z licznikiem

Post autor: marcinek84 » pt lip 05, 2013 14:21

Jeśli chodzi o kontrolkę to za to odpowiada płytka pod prędkościomierzem jak miałeś tej samej firmy poprzedni licznik to prawdopodobnie da się to przełożyć jak na starym było dobrze. Można ewentualnie zamienić cały prędkościomierz ale jak masz ten ze zdjęcia z MFA to z wersji bez MFA nie podejdzie według mnie bo nie będzie dawać sygnału dla MFA o prędkości. Jak nie dopalisz to powinna mrugać kontrolka oleju, sprawdził bym u siebie ale mam auto w malowaniu.


Pierwsza PNka na BLOSie? :)
mój golfik viewtopic.php?f=87&t=278186" onclick="window.open(this.href);return false;
galeria fotosika http://marcinek0584.fotosik.pl/albumy/559660.html" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości