Czujnik zamykania drzwi

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Beny84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 07, 2013 13:15

Czujnik zamykania drzwi

Post autor: Beny84 » wt maja 07, 2013 14:07

Witam wszystkich,

wiem że temat czujnika w drzwiach był już poruszany na różnych forach, ale objawy zawsze lekko się różniły, więc chciałem przedstawić konkretnie mój przypadek.

1. Po otwarciu drzwi kierowcy nie zapala się oświetlenie wewnątrz auta i na drzwiach.
2. Samochód nie widzi że drzwi są otwarte
3. Czasami podczas jazdy przy zamkniętych drzwiach zapala się informacja na komputerze, że drzwi kierowcy są otwarte.
4. Po wyjściu i zamknięciu drzwi czasami alarm sam się włącza.
5. Czasami przy zamykaniu drzwi z pilota nie chce się zamknąć ale już jak naciskam otwieranie to zamki klikają, muszę jeszcze raz otworzyć drzwi i je zamknąć dopiero mogę zamknąć zamki z pilota.
6. Dioda w drzwiach o której tak dużo piszą na forach pali się za każdym razem po zamknięciu samochodu.

Proszę o wasze opinie.



radzio01
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 186
Rejestracja: śr lip 06, 2011 13:07
Lokalizacja: LDZ

Czujnik zamykania drzwi

Post autor: radzio01 » wt maja 07, 2013 17:01

Masz kolego do naprawy zamek. Ja u siebie tak miałem z zamkiem pasażera. Czasem podczas jazdy zapalało się nawet oświetlenie wnętrza i na drzwiach. Naprawiałem mikrostyk i luty ale problem pojawił się znów, w końcu kupiłem używany oryginał ( sprawdziłem przed montażem jeszcze luty) i problem znikł. Możesz jeszcze po drodze sprawdzić luty na module komfortu przed rozbieraniem drzwi, bo tam łatwiejszy i szybszy dostęp (u mnie na nóżkach przekaźnika od oświetlenia (NEC EN2 N9) pojawiły się pęknięcia, a ja już chciałem wymieniać cały przekaźnik, a wystarczyło przelutować)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Czujnik zamykania drzwi

Post autor: Qto » wt maja 07, 2013 21:47

Beny84 pisze:objawy zawsze lekko się różniły
objawy często są różne... tematy które czytałeś - wg nich musisz postępować przy naprawie zamka...czyli czyszczenie zamka i poprawienie lutów, wymiana mikrostyku nie będzie potrzaebna



Beny84
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt maja 07, 2013 13:15

Czujnik zamykania drzwi

Post autor: Beny84 » czw wrz 05, 2013 14:04

Przepraszam że tak późno piszę ale wcześniej nie mogłem.
Wymieniłem ten mikrostyk i wszystko działa.
Za wszystko zapłaciłem 60zł.

Dzięki za pomoc.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości