Problem z montarzem centralnego zamka

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Semi1 » śr maja 01, 2013 12:54

Witam, potrzebuję pomocy a konkretnie to jest mi bardzo potrzebny schemat do podłączenia oryginalnego centralnego zamka, lub coś w tym stylu.
Ułatwiło by mi to montaż , wiadomo jak to jest teoretycznie łatwo ale w praktyce to już nie koniecznie :shock: Wszelka pomoc mile widziana :pub:
Autko to mkII z 1990r 3D


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

agrala
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4119
Rejestracja: czw lip 19, 2007 18:55
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: agrala » śr maja 01, 2013 13:42

Z tego co pamietam to tam jest tylko pompka i chyba 3 przewody pod silownik w drzwiach kierowcy wiec chyba zadna filozofia aby to podlaczyc.
Reszta to wezyki z pompki do drzwi i ewentualnie silownika w klapie i klapce od wlewu paliwa.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » śr maja 01, 2013 19:07

Jeżeli masz całą wiązkę, to brązowy przewód przy pompce (masa) podłączasz tam, gdzie masa świateł tylnych (pod śrubę, kabelek ma oczko na końcu). Zasilanie podłączasz za skrzynką przekaźników, pod kabelek idący do oświetlenia wnętrza - poznasz go po tym, że wchodzi w słupek A, jest czerwony. Ma on złączkę zaraz za skrzynką. Wiązka z centralnego ma taki rozgałęziacz. Trzeba rozpiąć wtyczki oświetlenia i miedzy nie wpiąć ten "rozgałęziacz" z wiązki centralnego.
No i oczywiście należy podłączyć wtyczkę do pompki i do czujnika w drzwiach. To tyle.



Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Semi1 » wt maja 07, 2013 21:42

Lipek81 wielkie dzięki, dużo pomogłeś :pub: w przednich drzwiach siłowniki zamontowane pompka też, została jeszcze klapka od wlewu i bagażnik, tam kompletnie ni jak nie podchodzi, być może czegoś brakuje w moim zestawie? jetta ma taki sam centralny zamek jak golf w tylnej klapie?
Przeciągnąć instalacje, rurki do pompki i powinno być cacy a żeby za sterować centralnym z pilota zapytam później :hmm: jak ogarnę całość...


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » wt maja 07, 2013 22:46

Jetta ma inny zamek niż golf. Poza tym zamek do centralnego w tylnej klapie jest inny, niż w autach bez centralnego. Jetta ma także inne cięgno od siłownika do zamka niż golf.



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Radzio0018 » wt maja 07, 2013 23:03

Lipek81 A czy da się zrobić tak , że z zamka klapy z centralnym wymienić wkładkę na tą z zamka bez centralnego ? Bo nabyłem kompletną centralkę i tam mam mechanizm razem z zamkiem i wtedy musiałbym mieć oddzielny kluczyk do klapy i do drzwi.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » śr maja 08, 2013 09:37

Jasne, nie pamiętam jak tam dokładnie jest zrobione, ale w ostateczności, jeżeli bębenek jest inny, to można przełożyć zapadki z wkładek - tutaj to nie ma problemu, jedynie trochę zabawy.



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Radzio0018 » śr maja 08, 2013 12:49

Lipek81 A mógłbyś mi podpowiedzieć jak podłączyć te przewody ?

ObrazekObrazek

Ten brązowy od pompki podpinam pod masę a ten czerwony do skrzynki bezpieczników tak ? Ale co z resztą , a zwłaszcza od drzwi kierowcy . I też zastanawiam się jak podpiąć przewody powietrza bo tutaj nie mam żadnego rozgałęźnika .



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » śr maja 08, 2013 13:35

Lipek81 pisze:eżeli masz całą wiązkę,
- trzeba było napisać, że nie masz całej wiązki.....
Z drzwi czerwony za skrzynkę bezpieczników, tak, jak pisałem, brązowy masa, tak, jak napisałeś, a te pozostałe to połącz kolorami.

Co do pneumatyki - to trzeba mieć trójniki. Dla wersji 3D potrzeba 2 trójników. Dla 5d 4 trójników.

Tutaj masz wszystko pokazane: http://www.allautoparts.ru:8888/audivw/ ... x8Yj09MTgx" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Radzio0018 » śr maja 08, 2013 13:52

Hmm , to jednak brakuje mi tych trójników



Awatar użytkownika
Semi1
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 456
Rejestracja: sob sty 26, 2013 15:44
Lokalizacja: WarsawCity

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Semi1 » śr maja 08, 2013 15:06

Już wiem dlaczego nie pasuje ten siłownik do tylnej klapy, on jest poprostu od jetty :banghead: a miał pasować, cóż moje niedopatrzenie. Teraz bendę musiał szukać od nowa siłownika z zamkiem do golfa.


Było A6 jest Golf :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=87&t=508186" onclick="window.open(this.href);return false;
Spot- https://www.youtube.com/watch?v=8ZNr4WyM4rw" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Radzio0018 » ndz maja 12, 2013 14:08

Lipek81 A powiedz mi czy to normalne że tylne drzwi zamykają się nieco później niż przednie pasażera ? Bo oprócz tego to wszystko gra jak należy , jedynie co to odpuściłem sobie tylną klapę i wlew paliwa , bo musiałbym wymienić go na taki z bolcem i to wiąże się z jego malowaniem bo mam z innego golfa w innym kolorze , a w klapie nie wiem jak przełożyć wkładkę zamka.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Lipek81 » ndz maja 12, 2013 22:20

Wszystko zależy od tego, jak ciężko chodzą mechanizmy i od kondycji siłownika. Jeżeli zamyka, to ok, może się zdarzyć, że jeden będzie zamykał się wcześniej, drugi później.
Jeżeli chodzi o bolec w klapce paliwa - zauważ, że on jest przyklejony do klapki. Wystarczy więc go odkleić od jednej klapki i przykleić do drugiej np. na klej do szyb.



Awatar użytkownika
Radzio0018
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 492
Rejestracja: ndz maja 29, 2011 12:18
Lokalizacja: Kęty

Problem z montarzem centralnego zamka

Post autor: Radzio0018 » ndz maja 12, 2013 22:43

Zamykają się wszystkie więc nie ruszam już tam nic. Ja myślałem ze to jakoś montowali na stałe do klapki , postaram się to odkleić i przykleić do mojej.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości