Problem z prędkościomierzem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » pn kwie 08, 2013 15:56

Mam problem z predkosciomierzem. Wiem że było już pare tematow o tym ale nigdzie nie znalalem odp jakiejs konkretnej.
Jakiś tydz temu podczas jazdy przestał mi działać predkosciomierz. Auto podpialem pod kompa u mechanika i nic nie wykazało.
Nie działa predkosciomierz, czujnik paliwa swiruje na zakretach, podgrzewanie tylej szyby, lusterek i swiatło biegu wstecznego.
Wymieniłem bezpiecznik nr7 tak jak zalecali w innych tematach i im to pomagało, u mnie niestety odrazu ten bezpiecznik pali.
Nie chce wymieniac czujnika predkosci jesli to nie jego wina bo to tylko strata kasy :/
Może ktoś mial taki problem i wie jak go rozwiązac? :D



AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » wt kwie 09, 2013 15:00

Na VAGu wyskakuje blad 00625 dzis kumple mi podrzuci czujnik ze swojej starej skrzyni i zobaczymy czy to pomoże



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z prędkościomierzem

Post autor: Qto » wt kwie 09, 2013 15:20

zacznij od szukania zwarcia... odepnij wtyczki od lamp z tyłu, od włącznika świateł cofania, od impulsatora...chyba jeszcze N18 jest zasilany z tego bezpiecznika...
wsadź bezpiecznik i zobacz czy się spali...jak nie to po kolei podłączaj wtyczki i obserwuj bezpiecznik



AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » wt kwie 09, 2013 20:42

Wszystkiemu jednak winny był czujnik :D wpialem od kumpla, wsadzilem bezpiecznik skasowalem blad i wszystko hula :)



AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » śr kwie 10, 2013 14:29

Moja radosc nie trwała dlugo. Zrobilem 40km i znow problem sie pojawil ;/ licznik nie działa bezpieczniki pali. Teraz to nwm co to moze byc -_-



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z prędkościomierzem

Post autor: Qto » śr kwie 10, 2013 17:57

pisałem wyżej, szukaj zwarcia



prezes_kamil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: ndz sty 13, 2013 11:17

Problem z prędkościomierzem

Post autor: prezes_kamil » czw kwie 11, 2013 23:50

Witam, mam problem z moim golfem 1.9 TDI 150KM a mianowicie jadąc brukowaną drogą przestał mi działać prędkościomierz i wskazówka paliwa zaczęła świrować na zakrętach ale dojechałem do domu. Następnego dnia rano prędkościomierz nadal nie działał lecz po przejechaniu około 15 kilometrów włączył się i działał normalnie wiec myślałem że sam się naprawił :P Jednak po pracy odpaliłem i w drodze powrotnej znowu nie działał i włączył się po przejechaniu około 15 kilometrów i sytuacja się powtarza już kilka dni. Chciałem sprawdzić impulsator lecz nie wiem gdzie on jest w skrzyni 6-cio biegowej. Gdzieś wyczytałem że jest on pod zbiorniczkiem płynu hamulcowego i widać go od góry ale u mnie niestety go nie ma... I tu właśnie pojawia się moje pytanie gdzie on się znajduje? Nie wykluczam jednak że to może nie wina czujnika, a zegarów zimne luty czy coś, ale jednak najpierw chciałem sprawdzić czy wszystko w porządku z czujnikiem tylko że nie mam pojęcia gdzie on jest? :(



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z prędkościomierzem

Post autor: Qto » pt kwie 12, 2013 00:05

prezes_kamil, może tylko z wtyczką coś nie tak...obadaj dokładnie skrzynię, na pewno znajdziesz na niej trzypinową wtyczkę



bubus1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 01, 2012 22:47
Lokalizacja: teee gieee

Re: Problem z prędkościomierzem

Post autor: bubus1993 » sob kwie 13, 2013 00:29

witam i mnie w golfie stalo sie dzis to samo przestal dzialac predkosciomierz i zaczol mi swirowac czujnik poziomu paliwa co to moze byc???



AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » sob kwie 13, 2013 11:07

lampy wstecznego działają? sprawdź bezpiecznik nr 7

U mnie problem znow rozwiazany, zaizolowałem wszystkie kable które byly chodź troche przetarte :D w dodatku przestał mi stop swiecic ale to wina czujnika, mam juz nowy ;)



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Problem z prędkościomierzem

Post autor: Qto » sob kwie 13, 2013 11:50

bubus1993, to samo co u innych...bezpiecznik nr 7 albo impulsator :bajer: Używaj interpunkcji



bubus1993
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt cze 01, 2012 22:47
Lokalizacja: teee gieee

Re: Problem z prędkościomierzem

Post autor: bubus1993 » sob kwie 13, 2013 15:39

Problem narazie rozwiązany wymieniłem impulsator i wszystko dziala narazie :D



AdamGóral
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn sty 23, 2012 17:03
Lokalizacja: Walce OPOLSKIE

Problem z prędkościomierzem

Post autor: AdamGóral » ndz kwie 14, 2013 10:02

Wczoraj miałem znów dziwną sytuacje z licznikiem. Nagle przestał wskazywac kilometry wiec stanalem wbilem wsteczny zeby zobaczyć czy świeci i świecił normalnie, bezpiecznik nie spalił się, co ciekawe po przejechaniu jakies pol kilometra licznik znow zaczal pokazywać predkosc :hmm:



Awatar użytkownika
Neon119
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 07, 2010 12:14

Problem z prędkościomierzem

Post autor: Neon119 » śr maja 08, 2013 19:35

Witam ja miałem to samo co koledzy nie działał mi prędkościomierz i licznik od kilometrów wymieniłem impulsator na nowy chodz trochę nie pasował bo średnica przy uszczelce była 1mm większa ale można trochę zpiłować i będzie ok. Teraz jest wszystko w porządku i działa jak należy . :D



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 17 gości