Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Meli90 » wt mar 26, 2013 22:26

Witam.

Pacjent: VW Golf IV 1.4 16v AXP 2001r

Koncze montaz alarmu w moim MK4. Fabrycznie byl tam tylko centralny z kluczyka + po dluzszym przytrzymaniu domykanie/otwieranie szyb. Wybralem alarm Seo Dolphin z syrena z wlasnym zasilaniem + ultradzwieki (gotowy zestaw). Przed instalacja wiele czasu poswiecilem na lekture w tym temacie, gdzie sie dowiedzialem jak wazna jest precyzja montazu.

- centralke schowalem gleboko pod deska rozdzielcza (od strony kierowcy praktycznie nie da rady sie do niej dostac + wugluszylem ja zeby nie bylo slychac przekaznikow)
- w tym modelu alarmu zlacze kabli jest wewnatrz centralki co rowniez utrudnia jakiekolwiek wypiecie zlacza
- wszystkie przewody w kolorze czarnym na bezpiecznikach polimerowych wewn. centralki
- kable wpuscilem w orginalne prowadnice i wiazki, ktore starannie owinalem na nowo tasma tekstylna
- miejsca lutowane dodatkowo zabezpieczone opaskami termokurczliwymi
- kierunki podlaczone do przelacznika awaryjnych
- bagaznik pod fabryczna krancowke
- maska pod fabryczna krancowke
- 3ci sygnal podzielilem na 2 i podlaczylem sie pod lampki bezposrednio w drzwiach, co by rearming dzialal (wyczytalem ze jak pod sufit sie podlacza to wtedy nie dziala), wiec dodatkowo musialem dac do drzwi diody prostownicze (1N4007) zeby lampki sie razem nie swiecily w przypadku otwarcia ktorys. Golf 3D takze minimalnie wiecej roboty ale rearming smiga.
- centralny lock/unlock do drzwi kierowcy
- na syrenie dodatkowo bezpiecznik 5A rowniez ukryty

Zostal mi do podlaczenia przewod z oznaczeniem "STACYJKA" i tu sie pojawia moj dylemat. Narazie intuicyjnie wypuscilem przewod z prawej strony kierownicy. Wg. instrukcji "Po włączeniu zapłonu ma pojawić się +12v i nie znikać w momencie rozruchu silnika." Nie chce tego zle podlaczyc bo w tym modelu alarmu stacyjką miedzy innymi programuje sie funkcje alarmu.

Sa rozne rodzaje zaplonu z tego co sie dowiedzialem:
- ze znikajacym napieciem podczas rozruchu
- z nieznikajacym
- z napieciem tylko na zaplonie
- z napieciem na zaplonie i dalej z napieciem na stacyjka wyl. (np moje radio BP uruchamia sie automatycznie po wl. zaplonu ale po wyl. dalej gra poki kluczyka calkowicie nie wyjme)

Kompletnie nie wiem do czego mam podpiac. Z instrukcji z ktorej korzystalem dla Golfow 98r.-> benzyna (po ang.) mam zeby sie podlaczyc pod czarny kabel w centralnej czesci skrzynki bezp. ale tam jest masa przewodow... W drugiej instrukcji od Seo dla VW jest "skrzynka bezpieczników (bezp. nr 7) czarno-niebieski - STACYJKA", a bezp. nr 7 to swiatla cofania. WTF!

Ktos moze sie orientuje w temacie podlaczania stacyjki?

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Krzychu_14
PASSAT B5 FL
PASSAT B5 FL
Posty: 160
Rejestracja: pn paź 31, 2011 22:52
Lokalizacja: Ossy
Auto: Passat BB5 FL
Silnik: AVB

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Krzychu_14 » wt mar 26, 2013 23:10

Może ten rozpis który znalazłem w swoich zbiorach coś Ci pomoże :bigok:
Obrazek



Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Meli90 » śr mar 27, 2013 08:23

^^ Ten schemat znam na pamiec i jest to schemat zlacz w centralce. Ja potrzebuje informacje gdzie najlatwiej znalezc odpowiedni zaplon. Nie widzi mi sie przekuwanie miliona kabli czy sciaganie kierownicy celem dostania sie do stacyjki.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Re: Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Lipek81 » śr mar 27, 2013 23:18

Tutaj chodzi o napięcie, które pojawia się po włączeniu zapłonu i nie zanika podczas kręcenia rozrusznikiem.
Z tym bezpiecznikiem świateł wstecznych to dobry pomysł, bo na nim masz właśnie to, czego potrzebujesz.



Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Meli90 » czw mar 28, 2013 09:33

Wlasciwie juz znalazlem miernikiem kilka zaplonow. Tylko zwrocilem uwage ze jest kilka ich rodzajow:
- z napieciem nieznikajacym podczas krecenia rozrusznikiem
- ze znikajacym
- z napieciem tylko na zaplon ON
- z napieciem na zaplon ON i OFF dopoki kluczyka nie wyjmiemy (np taki zaplon jest przy radiu)

Intuicyjnie wydaje mi sie ze chodzi tu o zaplon nieznikajacy podczas rozruchu z napieciem pojawiajacym sie tylko na stacyjka ON?



Noxi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 461
Rejestracja: śr lut 16, 2011 12:53
Lokalizacja: Terespol/Warszawa

Re: Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Noxi » czw mar 28, 2013 09:41

Meli90 pisze:Wlasciwie juz znalazlem miernikiem kilka zaplonow. Tylko zwrocilem uwage ze jest kilka ich rodzajow:
- z napieciem nieznikajacym podczas krecenia rozrusznikiem
- ze znikajacym
- z napieciem tylko na zaplon ON
- z napieciem na zaplon ON i OFF dopoki kluczyka nie wyjmiemy (np taki zaplon jest przy radiu)

Intuicyjnie wydaje mi sie ze chodzi tu o zaplon nieznikajacy podczas rozruchu z napieciem pojawiajacym sie tylko na stacyjka ON?
Osobiscie zastosowalbym to. Nie wiem w jakim celu ten +, ale gdy kluczyk jest w stacyjce alarm nie bedzie raczej potrzebny:)



Meli90
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 20
Rejestracja: wt sie 21, 2012 14:40
Lokalizacja: Gdańsk

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Meli90 » czw mar 28, 2013 16:18

STACYJKA w tym alarmie sluzy do programowania funkcji. Np 7-krotne wl/wyl stacyjki w przedziale 5sek to wejscie w opcje programowania itp. albo kiedy mamy zaplon to alarm wie zeby rearmingu nie wlaczac (bo kierowca niekoniecznie musi byc w aucie). Juz raz tak zrobilem nie majac jeszcze podlaczonego zaplonu, a juz na wpietych krancowkach. Ja sobie stalem obok a tu auto sie zamknelo z kluczykami w srodku :okej: Dobrze ze mialem drugi pilot pod reka :bajer:

Wlasnie wszystko podlaczylem do konca, zaprogramowalem i smiga az milo. Zaplon znalazlem przy skrzynce przekaznikow, czerwona wtyczka, przewod czarny jak i rowniez mozna do czarnego kabla od bezpiecznika nr 7 (swiatla cofania).

Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

Golf IV - alarm Seo Dolphin - poszukiwania stacyjki

Post autor: Lipek81 » czw mar 28, 2013 22:09

Meli90 pisze:Wlasciwie juz znalazlem miernikiem kilka zaplonow. Tylko zwrocilem uwage ze jest kilka ich rodzajow:
- z napieciem nieznikajacym podczas krecenia rozrusznikiem
- ze znikajacym
- z napieciem tylko na zaplon ON
- z napieciem na zaplon ON i OFF dopoki kluczyka nie wyjmiemy (np taki zaplon jest przy radiu)

Intuicyjnie wydaje mi sie ze chodzi tu o zaplon nieznikajacy podczas rozruchu z napieciem pojawiajacym sie tylko na stacyjka ON?
Lipek81 pisze:Tutaj chodzi o napięcie, które pojawia się po włączeniu zapłonu i nie zanika podczas kręcenia rozrusznikiem.
:banghead:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości